Kwestia alkoholu po zabiegu raz na jakiś czas budzi wątpliwości pojedynczych Pacjentów. Czasem pół żartem, czasem na serio. Zapraszamy do lektury – sprawę wyjaśnimy możliwie najdokładniej.

Przed zabiegiem oczywiście nie 😉

Oczywiście przed zabiegiem (nawet dla odwagi) alkoholu nie pijemy. Raczej nie trzeba tego wyjaśniać. Jak w przypadku każdego innego zabiegu mikrochirurgicznego, alkohol w formie doustnej nie jest wskazany.

Kieliszek szampana po zabiegu

Po zabiegu, jeśli czujemy się dobrze, kolacja w towarzystwie Partnerki z kieliszkiem szampana jest jak najbardziej wskazana. Oczywiście, jeśli po kolacji zamówimy taxi.

Alkohol przy lekach przeciwbólowych

Jeśli czujemy się nieco gorzej po zabiegu lub przyjęliśmy środki przeciwbólowe, oczywiście alkoholu nie pijemy. Jeśli przeczytam ulotkę informacyjną preparatu łagodzącego ból, znajdziemy tam wyraźny zakaz. Bez lektury ulotki jest to również raczej oczywiste.

Duże ilości alkoholu

Dużej ilości alkoholu nie są wskazane (prawie) w żadnej sytuacji. Jednak po wazektomii szczególnie. Dajmy czas organizmowi na regenerację. Niech w kolejnych dniach zajmie się miejscem zabiegu, a nie detoksykacją organizmu.

Wszystko z umiarem i rozwagą

Są to oczywiście jedynie wskazówki. Alkohol, jak większość rzeczy wymaga umiaru i rozsądnego podejścia. Ufamy, że jeśli Pacjent zdecydował się na zabieg, wie jak zachować się również po zabiegu:)

Podziel się: