Rekonwalescencja po wazektomii – FAQ

Rekonwalescencja po wazektomii – FAQ

25-11-2022 /Pytania i odpowiedzi/

Temat postepowania po zabiegu, a szczególnie rekonwalescencji przewija się dosyć często w pytaniach Pacjentów. W dzisiejszym artykule postaramy się zebrać i odpowiedzieć na najważniejsze z nich.

Czy po wazektomii wymagane jest zwolnienie z pracy?

Nie. Wazektomia to prosty mikrochirurgiczny zabieg. Pacjent wychodzi z kliniki o własnych siłach, często samodzielnie wraca samochodem do domu (zdarza się, że kilkaset kilometrów). Zwolnienie nie jest potrzebne.
 

Czy należy przyjmować jakieś dodatkowe leki?

Po samym zabiegu wazektomii żadne dodatkowe leki nie są potrzebne. Ewentualnie, jeśli Pacjent odczuwa ból (każdy ma nieco inne odczucia) może skorzystać ze standardowych, ogólnodostępnych leków przeciwbólowych.
 

Jakich czynności warto unikać?

Warto dać organizmowi chwilę na odpoczynek. Unikać intensywnego wysiłku oraz mocnego napinania mięśni. Siłownia czy jazda na rowerze, nie jest wskazana przez kilka pierwszych dni. Nie oznacza to oczywiście, że nie możemy robić nic. Codzienne aktywności wymagające niskiego lub średniego wysiłki wręcz pomogą organizmowi przejść do porządku dziennego z nową sytuacją.
 

Na co warto zwrócić uwagę?

Wieczorem po zabiegu kolacja z Partnerką jest jak najbardziej w porządku. Warto jednak po kolacji dać organizmowi chwilę wytchnienia. Sen wspomaga regenerację. Warto również przez pierwszy okres zachować celibat.

Pamiętajmy również, aby do otrzymania wyników testu nasienia, podtrzymać stosowanie aktualnej formy antykoncepcji.
 

A jeśli mam dodatkowe pytania?

W przypadku pytań służymy pomocą. W przypadku bloga pytania można zadawać zarówno w komentarzach, jak również poprzez formularz kontaktowy. W przypadku chęci kontaktu z kliniką najlepiej skorzystać z infolinii dostępnej pod numerem 22 626 33 33.
 

Zobacz również wersję video

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Komentarze

Tomasz 27-11-2022 -Odpowiedz

Jestem tydzien po zabiegu, po lewej stronie pachwiny wciąż odczuwam bolesność, szczegolnie przy dotyku. Czy to normalne po tylu dniach od zabiegu?

    Każdy organizm jest nieco inny i inaczej adaptuje się do nowej sytuacji. Jeśli dolegliwości nie przejdą, proponujemy kontakt z lekarzem, który wykonał zabieg. Pozdrawiamy

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *