7 rzeczy o wazektomii, które powinny wiedzieć Kobiety

7 rzeczy o wazektomii, które powinny wiedzieć Kobiety

22-07-2022 /O wazektomii/

Wazektomia jest antykoncepcją dla całej Rodziny. Na stronie wazektomia.com mamy cały dział (kilkanaście podstron) specjalnie przeznaczony dla Kobiet. Mimo wszystko przygotowaliśmy skondensowaną wersję – podstawową wiedzę na temat wazektomii z punktu widzenia Kobiet.

 

1. Antykoncepcja dla mężczyzn

Wazektomia jest oczywiście formą trwałej, męskiej antykoncepcji. Polega na przecięciu nasieniowodów i tym samym zablokowaniu drogi plemnikom. Jest mniej inwazyjna niż wszelkiego rodzaju wersje dla Kobiet oraz z pewnością w większości przypadków zdrowsza niż tabletki antykoncepcyjne. Skuteczność wazektomii znacznie przewyższa inne formy antykoncepcji dla mężczyzn.

Szczegółowe informacje znajdują się pod tym adresem.
 

2. Ale również antykoncepcja dla ich Partnerek

Wazektomia to jednak również antykoncepcja dla Pań – Partnerek mężczyzn, którzy wykonają wazektomię. W naszym społeczeństwie nadal pokutuje stereotyp, że sprawami antykoncepcji w Związku zajmuje się Kobieta. Mężczyzna może doraźnie używać prezerwatyw, jednak przy dłuższym, poważniejszym związku to Kobieta musi wziąć odpowiedzialność za antykoncepcję. Czy to za pomocą tabletek antykoncepcyjnych, czy też różnego rodzaju spiral (UID). Tak jednak wcale nie musi być.
 

3. Wazektomia to nie kastracja

Kastracja: chirurgiczny zabieg usunięcia organów rozrodczych.

Wazektomia: zabieg przecięcia i zabezpieczenia końcówek nasieniowodów – drogi transportu plemników. Żadne organy nie są usuwane.

Różnicę widać już na pierwszy rzut oka. Niczego nie ucinamy, czynności seksualne są na takim samym, a często wyższym poziomie.
 

4. Skuteczność wazektomii na tle innych metod

Podstawową przewagą wazektomii nad większością innych metod antykoncepcji jest jej wysoka skuteczność zarówno przy typowym użyciu, jak i doskonałym użyciu. Oba pojęcia wyjaśniamy poniżej.

Doskonałe użycie – jest to miara technicznej skuteczności każdej metody, ale tylko wtedy, gdy metodę tę stosuje się systematycznie i dokładnie tak, jak określono. Kilku procentom Par, jeśli w ogóle, udaje się uzyskać niezawodną skuteczność środków antykoncepcyjnych, zwłaszcza w dłuższym okresie czasu.

Typowe użycie – jest to norma, odzwierciedlająca efektywność każdej metody antykoncepcji wybieranej przez przeciętna Parę, która nie zawsze stosuje tę metodę poprawnie czy konsekwentnie.
 

5. Wazektomia zwiększa radość z seksu

Największym pogromcą radości w sypialni jest stres, który może mieć podłoże różnorakie. W większości przypadków głównym jego czynnikiem jest obawa przed nieplanowaną ciążą i jej konsekwencjami. Eliminacja tego czynnika naprawdę potrafi zdziałać cuda.
 

6. Po wazektomii również można mieć dzieci

Wbrew powszechnej opinii po wazektomii można posiadać dzieci, m.in. poprzez wykonanie zabiegu rewazektomii – przywrócenia drożności nasieniowodów. Nie jest to jednak jedyna metoda. Szerzej kwestie odwrócenia efektów zabiegu wazektomii zostały opisane tutaj.
 

7. Antykoncepcja to sprawa wspólna

Pamiętajmy, że antykoncepcja w Rodzinie to sprawa wspólna. Wspólnie zakładamy Rodzinę, wspólnie o nią dbamy, wspólnie stawiamy czoło przeciwnościom losu. Wspólnie powinniśmy również podjąć decyzję czy Parter powinien poddać się zabiegowi wazektomii.
 

Zobacz również wersję video

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *