Z radością informujemy, iż po długiej przerwie powróciliśmy do pracy i gabinet jest dla Państwa otwarty. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 22 626 33 33 oraz drogą mailową rejestracja@wazektomia.com.

Czy wazektomia jest odwracalna?

Czy wazektomia jest odwracalna?

20-05-2016 /Pytania i odpowiedzi/

Często spotykamy się z błędnym stwierdzeniem, iż skutków zabiegu wazektomii nie da się odwrócić. Nie jest to oczywiście prawda. Wazektomia to metoda odwracalna. Należy jednak pamiętać, że jest to metoda trwałej antykoncepcji i powinna być zastosowana w sposób przemyślany.

Idea trwałej antykoncepcji

Ideą trwałej antykoncepcji jest zastosowanie środków, które zapobiegają możliwości posiadania dzieci, a przy tym nie wymagają żadnych okresowych działań. Odwrócenie takich metod jest procesem bardziej złożonym. Z tego powodu decyzja o wazektomii powinna być podejmowana po dokładnym przemyśleniu, konsultacji z Partnerką oraz przy pełnej świadomości skutków. Nie oznacza to jednak, że wazektomii nie można odwrócić.

Jak można odwrócić skutki wazektomii

Istnieje co najmniej kilka metod. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Każda z nich ma nieco inną charakterystykę i wymaga innych przygotowań. Każda z nich ma również inną charakterystykę powodzenia, w zależności od wielu czynników. Najpopularniejsze metody to:
– Rewazektomia
– In Vitro
– Inseminacja nasieniem z banku nasienia
– Adopcja

Rewazektomia

Rewazektomia to de facto chirurgiczne odwrócenie efektów wazektomii, czyli udrożnienie (połączenie) nasieniowodów. Jest to zabieg nieco bardziej skomplikowany niż wazektomia. W praktyce należy zrekonstruować połączenia przerwane w trakcie zabiegu wazektomii. Z racji specyfiki, rzecz jasna zabieg ten anuluje wcześniej wykonaną wazektomię.

In Vitro

Zapłodnienie In Vitro może być wykonane bez chirurgicznego odwracania wazektomii. Mężczyzna po zabiegu wazektomii w dalszym ciągu produkuje plemniki. Jest to więc kwestia jedynie pobrania nasienia od Pacjenta.

Inseminacja nasieniem z banku nasienia

Istnieje również możliwość wcześniejszego zamrożenia nasienia w jednym z dostępnych w Polsce Banków Nasienia. Korzystając z tej metody również nie musimy odwracać samego zabiegu wazektomii. Zapłodnienie takim nasieniem następuje poprzez inseminację (kontrolne wprowadzenie nasienia). Można również takie nasienie wykorzystać do metody In-Vitro.

Adopcja

Adopcja również jest sposobem na posiadanie dzieci po wazektomii. Na świecie żyje ogromna liczba dzieci, które czekają na nowych Rodziców, którzy zapewnią im ciepło i miłość, której nie doświadczyły od rodziców biologicznych.

Tak, wazektomia jest odwracalna

Reasumując, wazektomia jest oczywiście metodą odwracalną. W zależności od indywidualnych uwarunkowań, można jej skutki odwrócić na wiele różnych sposobów.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (2 głosów, średnia: 4,50 z 5)
Loading...

Komentarze

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *