Zdążyć z wazektomią przed wakacjami – praktyczny poradnik

Zdążyć z wazektomią przed wakacjami – praktyczny poradnik

Wakacje już niebawem. Jeśli chcecie cieszyć się plusami wazektomii przez całe (lub prawie całe) lato, to jest to ostatni dzwonek na zapis 🙂 Dlaczego już teraz? Co trzeba zrobić? Od czego zacząć? Przygotowaliśmy praktyczny poradnik odpowiadający na te i kilka innych, kluczowych pytań. Zapraszamy do lektury.

 

Przed wakacjami, czyli kiedy?

Zakładamy, że wakacje rozpoczynają się mniej więcej z początkiem lipca. Tak, wiemy, iż przerwa szkolna zaczyna się 23 czerwca. Część osób rozpoczyna jednak urlopy tydzień wcześniej (a nawet kilka tygodni), część potrzebuje tygodnia dłużej. Dla części (która nie posiada dzieci w wieku szkolnym), jest to data w ogóle umowna. Dla porządku i większego komfortu przeliczeń, przyjmujemy początek lipca.

Oznacza to, że pozostało nam 7 tygodni. Czy to dużo? Z jednej strony oczywiście tak. Z punktu widzenia wazektomii i chęci skorzystania z jej skuteczności już w wakacje, zdecydowanie to ostatni moment.
 

Zapis na zabieg – nie warto czekać

Zapis na zabieg wbrew pozorom jest kluczowy. Znaczna część terminów – co istotne – w najbardziej komfortowych dla Pacjenta godzinach jest rezerwowana na długo przed zabiegiem. Czasem są to wręcz godziny od publikacji nowego grafiku. Jest to istotne szczególnie dla Pacjentów dojeżdżających na zabieg z daleka. Warto skontaktować się z kliniką, ustalić na spokojnie datę i godzinę przyjazdu. Wszystko zaplanować. Mieć czas na zebranie niezbędnych badań, wypełnienie formularzy, opracowanie planu podróży. Słowem spokojne przygotowania.
 

Istotna kwestia badań przed zabiegiem

Szczególnie istotne są również badania. Możemy nie być w stanie zrobić ich z dnia na dzień. Co istotne, samo ich wykonanie to połowa sukcesu. W skrajnych przypadkach oczekiwanie na wyniki również może trwać kilka dni (choć na szczęście są to sporadyczne przypadki). Z drugiej strony, nie możemy polegać na nieaktualnych danych. Maksymalny czas, jaki może upłynąć od wykonania badania do wykonania zabiegu wazektomii to 2 tygodnie. Po tym czasie badania należy powtórzyć, jeśli chcemy wykonać zabieg.
 

Okno czasowe dotyczące badania nasienia – istotna kwestia

Najdłuższe okno czasowe, które musimy wziąć pod uwagę stanowi badanie nasienia. Pierwsze badanie powinno zostać wykonane 8 tygodni po zabiegu. Jeśli mamy wątpliwości co do wyniku, badanie należy powtórzyć w 12 tygodniu. Do czasu uzyskania negatywnego wyniku na obecność plemników w ejakulacie, należy stosować dotychczasowe metody antykoncepcji. Jeśli zatem chcielibyśmy w pełni skorzystać z zalet wazektomii w wakacje, warto rozpocząć działania 🙂
 

Najlepiej, nie kalkulować tylko podjąć decyzję 🙂

Oczywiście możemy zastanawiać się, czy ten tydzień będzie lepszy, czy może następny? Czy na pewno zdążymy przed wyjazdem w tym, a tym terminie? Czy badania zrobimy w poniedziałek, czy w środę? Są to pytania ważne, jednak nie najważniejsze. Najistotniejsze jest przemyślenie, czy to już właściwy moment na wazektomię? Czy nasza decyzja jest odpowiednio przemyślana? Czy jest ostateczna? Jeśli odpowiedź na trzy ostatnie pytania jest twierdząca, najlepiej po prostu wykonać pierwszy krok – zapisać się na zabieg 🙂
 

Jak zapisać się na wazektomię?

Zapisu na zabieg wazektomii można dokonać na kilka sposobów:

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *