Nowoczesne planowanie Rodziny: odpowiedzialność

odpowiedzialne planowanie rodziny

Nowoczesne planowanie Rodziny: odpowiedzialność

05-07-2019 /Pytania i odpowiedzi/

Odpowiedzialność – to kolejny artykuł z cyklu nowoczesnego planowania Rodziny. Zapraszamy do lektury.

Czym jest odpowiedzialność?

Najprościej rzecz ujmując to osoby, stany i elementy, o które my jako osoba powinniśmy zadbać, które są pod naszą opieką, a których niedopilnowanie spowoduje negatywne następstwa.

W naszym przypadku chodzi oczywiście o odpowiedzialność jako Głowy Rodziny. Odpowiedzialność za Partnerkę i nasze dzieci – odpowiedzialność za naszą Rodzinę.

Odpowiedzialność za Rodzinę

Tak, odpowiedzialność za całą Rodzinę, którą sami założyliśmy, która jest efektem naszych decyzji i naszych działań. Niezależnie od tego, w jaki sposób powstała, nie została stworzona bez naszego udziału. Tym samym, czy tego chcemy, czy nie, jest naszą odpowiedzialnością i powinniśmy mieć tego pełną świadomość.

W znakomitej większości przypadku doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i na co dzień dążymy do tego, aby naszej Rodzinie żyło się jak najlepiej.

Warto jednak czasem zatrzymać się na chwilę i zastanowić, czy nasze działania długofalowo wspierają naszą Rodzinę w stopniu, jakiego byśmy sobie życzyli.

Odpowiedzialność za zdrowie Partnerki

Pod kątem nowoczesnego Planowania Rodziny, zdrowie naszej Partnerki powinno być zawsze na pierwszym miejscu. Często jednak zapominamy, że nie tylko ciąża i poród mogą być zagrożeniem dla Kobiety.

Stres, przemęczenie codziennymi obowiązkami, kariera – to wszystko wpływa również na zdrowie.

Istotnym czynnikiem jest również antykoncepcja i często stosowane metody hormonalne, które również mogą negatywnie odbić się na zdrowiu.

Odpowiedzialność za aktualnie posiadane dzieci

Planowania Rodziny nie można również nie można przeprowadzić bez wzięcia pod uwagę już posiadanych dzieci. Ich potrzeb, wymagań, uwagi jaką jesteśmy w stanie im poświęcić. I jaką bylibyśmy w stanie im poświęcić, gdyby na świat przyszedł kolejny członek Rodziny.

To trudne decyzje, wymagające przemyślenia i rozmowy całej Rodziny…

Czy to dobry moment na wazektomię?

Jeśli jednak okazuje się, że nie możemy / nie chcemy wziąć odpowiedzialności za kolejnego członka Rodziny – nasza Rodzina jest już w komplecie, zastanówmy się, czy nie przyszedł czas na wazektomię. Pamiętajmy, że odpowiedzialność chociażby za zdrowie naszej Partnerki, to nie kwestia poruszana jedynie podczas planowania Rodziny, ale jedna z najważniejszych spraw na co dzień…

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (5 głosów, średnia: 4,80 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *