Nowoczesne planowanie Rodziny: pełna Rodzina

planowanie rodziny - pełna rodzina

Nowoczesne planowanie Rodziny: pełna Rodzina

03-01-2020 /Pytania i odpowiedzi/

Temat „pełnej Rodziny” to kolejny artykuł z serii traktującej o nowoczesnym planowaniu Rodziny. Temat bardzo ważny, ponieważ dotyczący tak naprawdę nas wszystkich.

Czym jest Rodzina?

Na początek należałoby sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie: czym tak naprawdę dla nas jest Rodzina. Szczególnie w kwestii Rodziny, który sami zakładamy, ponieważ to właśnie MY mamy największy wpływ na jej kształt i dalsze losy. Jakie mamy oczekiwania, ale i możliwości . Nie odsuwajmy trudnych pytań na później. Z pozoru jest to wygodne i bezpieczne, jednak w pewnym momencie okazuje się, że życie decyduje ze nas, a my nie tylko nie mamy już na to wpływu, ale jesteśmy zmuszeni zaakceptować nowo-powstałą sytuację.

Kształt Rodziny

Zastanówmy się jaki kształt dla nas i dla naszego Partnera / Partnerki powinna mieć idealna Rodzina. Wspominamy tu celowo o Drugiej Połowie, ponieważ są to wspólne decyzje. Podejmowanie ich jednostronnie w zasadzie zaprzecza idei Rodziny jako takiej.

Odpowiedzialne planowanie

Planujmy z głowy , biorąc pod uwagę wszystko co wiemy. I tak wielu spraw nie weźmiemy pod uwagę lub po prostu nas zaskoczą. Zaplanujmy więc jak najlepiej potrafimy, aby margines błędu był jak najmniejszy.

Definicji pełnej Rodziny

Czy Rodzina może istnieć bez dzieci?

Czy jedno dziecko nam wystarczy?

Czy dwójka to optimum?

Czy podołamy wychowaniu trójki, czwórki, może więcej?

Bez względu, którą opcję wybierzemy, wybór będzie właściwy. Ponieważ będzie nasz. Będzie dostosowany do naszej indywidualnej sytuacji. Warto jednak, aby był to wybór świadomy, wspólny i poparty realnymi argumentami.

Czy Twoja Rodzina jest już w komplecie?

Jeśli Twoja Rodzina jest już w komplecie, serdecznie gratulujemy. Wykonałeś właśnie 5% planu…

Zadbałeś o kształt Rodziny, teraz zadbaj o jakość jej życia.

Pozostałe 95% to ciągłe dbanie i troska o Twoich najbliższych… Twoją Rodzinę. Nie mówimy tu jedynie o sprawach materialnych (choć są one ważne), ale również o zaangażowaniu, dbałości o zdrowie, zrozumieniu i tysiącu innych czynników, które wpływają na to, że jesteś prawdziwą Głową Rodziny.

A jeśli kwestie zdrowia Partnerki są dla Ciebie naprawdę ważne, zapraszamy na wazektomię.

To również element odpowiedzialnego planowania Rodziny…

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *