Nowoczesne planowanie Rodziny: zdrowie Partnerki

planowanie-rodziny-zdrowie-kobiety

Nowoczesne planowanie Rodziny: zdrowie Partnerki

Zapraszamy do kolejnego artykułu z cyklu nowoczesnego planowania Rodziny. Tym razem zajmiemy się jedną z najważniejszych kwestii, która niestety często jest pomijana – zdrowiem naszej Partnerki. Często patrzymy na powiększenie Rodziny w kwestiach typowo materialnych, dodatkowego pokoju, kosztów wychowania, dodatkowego wysiłku. Pomijamy jednak najważniejszą w tym wszystkim osobę: Kobietę i jej zdrowie.

Problemy hormonalne

Kwestią najważniejszą, której często mężczyźni w ogóle nie biorą pod uwagę, jest sprawa gospodarki hormonalnej organizmów Partnerek. Dlaczego jest to istotne? Pomijając oczywiste względy, warto zdać sobie sprawę, że zmiany hormonalne oddziałują na nas latami. Decyzje, które podejmujemy na długo przed planowaniem dzieci, będą miały wpływ również po wielu latach. Jeśli już musimy, stawiajmy na nowoczesne środki antykoncepcyjne, których wpływ na gospodarkę hormonalną będzie mniejszy (choć nadal nie mały).

Jeśli mamy już Rodzinę w komplecie, warto mocno zastanowić się, czy antykoncepcja hormonalna na pewno jest najlepszym rozwiązaniem. Być może jest wygodna dla Partnera, jednak niekoniecznie zdrowa dla Partnerki.

Problemy związane z ciążą

Jeśli chcemy powiększyć Rodzinę, w 99% przypadków kwestii ciąży nie unikniemy. Jednak jeśli nasza Rodzina jest w już w komplecie i nie zakładaliśmy kolejnego dziecka, na sprawy musimy popatrzeć nieco inaczej. Duże obciążenie dla organizmu, mdłości, bóle, ogólne pogorszenie stanu zdrowia, to tylko nieliczne problemy, na które narażona jest kobieta.

Problemy związane z porodem

Podobnie jak w przypadku ciąży, jeśli chcemy powiększyć Rodzinę, pewnych kwestii nie unikniemy. Jednak warto przynajmniej zdawać sobie sprawę, jak sytuacja wygląda. Poród to przede wszystkim przeogromny wysiłek dla organizmu. Wysiłek często okupiony stratami, których nie da się już odzyskać (np. znaczne pogorszenie wzroku). To również ogromny ból (niezależnie od znieczulenia – musimy brać pod uwagę cały okres rekonwalescencji).

Jeśli nie planujemy powiększenia już Rodziny, miejmy świadomość na co niepotrzebnie narażamy naszą Partnerkę.

Może już czas wziąć odpowiedzialność

Jeśli zastanawiamy się nad kolejnym potomkiem – w porządku – wszystkich zawsze gorąco zachęcamy, aby mieli duże Rodziny. Jednak miejmy pełną świadomość, z czym wiąże się ta decyzja. Szczególnie w sytuacji, w której mamy już Rodzinę w pełnym wymiarze, jednak w dalszym ciągu za antykoncepcję nie odpowiada nikt (lub jest stosowana niepewna wersja) lub nasza Partnerka poprzez stosowanie antykoncepcji hormonalnej.

Tym bardziej, że alternatywa dla mężczyzn jest znacznie prostsza i zdecydowanie mniej uciążliwa długofalowo. Wazektomia trwa do 20 minut, a kilka dni po zabiegu nie ma już po niej śladu. Po kilku tygodniach mężczyzna nie posiada już plemników w nasieniu.

Co się dzieje po miesiącach, czy latach? O tego typu zmianach warto przekonać się samemu. Podpowiemy, że są one bardzo pozytywne 🙂

Poprawa zdrowia Partnerki na wyciągnięcie ręki

Często narzekamy, iż nie możemy tak naprawdę bezpośrednio wpłynąć na poprawę komfortu życia naszych Partnerek (umówmy się, że naszyjnik, czy bransoletka, nie rozwiązuje tutaj problemu). Wazektomia jest idealnym przykładem, że możemy jednak coś dla naszych Partnerek zrobić. Szczególnie, że jeśli posiadamy dzieci, nasze Partnerki zrobiły już znacznie więcej, niż kiedykolwiek moglibyśmy je prosić.

Teraz chyba nasza kolej…

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Komentarze

Kasia 17-09-2019 -Odpowiedz

Szkoda, że dokładnie taki sam zabieg w przypadku kobiet jest nielegalny..... równouprawnienie po polsku

    Na te sprawy niestety nie mamy większego wpływu. Ze swojej strony możemy jedynie przekonywać mężczyzn, aby w ramach równouprawnienia decydowali się na zabieg biorąc tym samym odpowiedzialność za antykoncepcje w Rodzinie. Pozdrawiamy serdecznie

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *