Po co mi wazektomia? 7 kluczowych argumentów

Po co mi wazektomia? 7 kluczowych argumentów

Często podczas rozmów z Pacjentami okazuje się, że wielu z nich zastanawiało się nad zabiegiem wazektomii już od dłuższego czasu. Jednak za każdym razem od ostatecznej decyzji dzielił ich „ten jeden” krok. Ten definitywny argument, który przeważał, że warto zdecydować się na podwiązanie nasieniowodów właśnie teraz. Większość z nich przyznaje również, że nieco obawiali się zabiegu (po fakcie przyznają, że zupełnie niepotrzebnie). Połączenie tych dwóch kwestii w dużej części przypadków daje nam odpowiedź na pytanie: dlaczego zwlekali.

Nasz umysł zawsze podświadomie podpowiada daje nam dodatkowe argumenty, aby nie robić czegoś, czego się obawiamy. Zawsze znajdzie się powód dlaczego to nie najlepszy moment, dlaczego teraz się nie da, dlaczego warto poczekać.

W niniejszym artykule postaramy się zrobić coś dokładnie przeciwnego. Poniżej przedstawiamy główne argumenty dlaczego właśnie teraz WARTO wykonać zabieg wazektomii.

 

1. Bezpieczeństwo – wazektomia i brak strachu o niechcianą ciążę

Nie ma osoby, dla której poczucie bezpieczeństwa nie jest ważne. To jeden z podstawowych elementów, których pragnie każdy człowiek. Poczucie strachu przed niechcianą ciążą może bardzo mocno wpływać na życie całej Rodziny. Często te obawy nie są bezpodstawne. W wielu sytuacjach ciąża może stanowić duży problem:

  • problemy przy poprzednich porodach
  • zagrożenie, że kolejna ciąża spowoduje znaczne pogorszenie zdrowia Partnerki (np. popsucie wzroku, skłonność do poronień etc.)
  • brak możliwości materialnych, aby zapewnić odpowiednie warunki dla kolejnego dziecka

Poprawnie wykonany zabieg wazektomii daje niemal 100% pewności i znacznie zwiększa poczucie bezpieczeństwa. To znacznie więcej niż oferują doraźne metody antykoncepcji.

 

2. Zdrowie własne – mniej stresu

Z pierwszego punktu niejako bezpośrednio wynika punkt drugi. Często lekarze i specjaliści powtarzają: stres jest dla człowieka bardzo niebezpieczny, wręcz zabójczy. Niestety aktualne realia, bardzo szybki tryb życia, brak czasu na zastanowienie się nad przyszłością powodują, że duża część z nas bagatelizuje stres. Zakładamy, że jakoś sobie poradzimy, kiedyś odpoczniemy, organizm się zregeneruje. Kiedy przychodzą poważne konsekwencje stresu najczęściej jest już zbyt późno, aby cofnąć jego szkodliwe działanie. Możemy diametralnie zmienić nasze życie, wprowadzić radykalne zmiany, jednak czasu nie cofniemy i część zniszczeń pozostanie z nami już na zawsze.

Warto pomyśleć o tym zawczasu. Nie oszukujmy się – nie wyeliminujemy wszystkich źródeł stresu z naszego życia. Możemy jednak zapanować nad przynajmniej niektórymi jego przyczynami. Rozwiążmy te problemy, które możemy.

 

3. Zdrowie Partnerki – brak hormonalnych wspomagaczy

O wpływie dodatkowych hormonów na organizm kobiet napisano już setki (jeśli nie tysiące publikacji). Tabletki z mniejszą ilością hormonów (ale nie z zerową), indywidualnie dopasowane (czyli de facto wybrane spośród kilkunastu dostępnych na rynku, nie stworzone pod konkretny organizm), w zasadzie nie wchłaniane przez organizm (jeśli to prawda, to po co są obecne w danym specyfiku). Pomysłów na zachęcenie do tej formy antykoncepcji jest naprawdę wiele. Warto jednak zawsze zadać pytanie – czy istnieje prostsze rozwiązanie, które z pewnością nie będzie miało złego wpływu na organizm kobiety? Odpowiedź jest jednoznaczna – TAK – to wazektomia Jej Partnera.

 

4. Stabilność sytuacji – wiesz na czym stoisz

Szczególnie teraz, w dosyć niepewnych czasach, planowanie przyszłości jest kluczowe. Im więcej niewiadomych, im więcej otwartych pętli, tym trudniej nad tym wszystkim zapanować. Wbrew pozorom pojawienie się (czy sama decyzja o chęci posiadania) nowego członka Rodziny potrafi zmienić sytuację diametralnie. Jeśli podjęliśmy decyzję, że nasza Rodzina jest już w komplecie, zadbajmy o usunięcie tej zmiennej z naszych planów na przyszłość. Możemy tego dokonać jedynie decydując się na pewną antykoncepcję.

 

5. Lepszy seks – badania pokazują to jasno

Badania przeprowadzone między innymi w USA pokazują wyraźną korelację pomiędzy częstotliwością i jakością zbliżeń, a wykonaną wazektomią. Seks jest częstszy, a doznania lepsze. Powodów prawdopodobnie jest wiele. Część z nich znajduje się właśnie w tym artykule.

 

6. Lepsze relacje z Partnerką – tego nie da się kupić

Oczywiście wielu panów przynajmniej raz tego próbowało (wielu niestety wielokrotnie) – „kupienia” poprawienia relacji z Partnerką. Prezenty są zawsze miłe, ale z pewnością długofalowo nie poprawią diametralnie relacji. W związku liczą się czyny, nie słowa i prezenty. Prędzej czy później każdy z nas do tego dochodzi.

Decyzja o wazektomii to jasny sygnał dla Partnerki – zadbam o Ciebie, jesteś dla mnie ważna. To nie jest coś co załatwią kwiatki, biżuteria, czy dobra kolacja w restauracji.

 

7. Świadomość wzięcia odpowiedzialności – za siebie, za Partnerkę, za całą Rodzinę

Jeden z najważniejszych powodów zostawiliśmy na koniec. W dzisiejszych czasach odpowiedzialność to towar zdecydowanie deficytowy. Luźne podejście do wszystkiego w wielu sytuacjach oczywiście się sprawdzi. W bardziej poważnych może być jednak przyczyną dużych problemów.

Nasi Pacjenci często podkreślają, że to z czego są najbardziej zadowoleni to świadomość wzięcia odpowiedzialności. Świadomość, którą sami odczuwają, ale również (a może przede wszystkim) uznanie, które z tego powodu widzą w oczach swoich Partnerek.

 

Wakacje to dobry moment na wazektomię

Od zawsze wakacje były dobrym momentem na wazektomię. Jest ciepło, jest czas na relaks, na pozwolenie organizmowi na regenerację. W tych dosyć niepewnych czasach wazektomia w te wakacje jest jeszcze lepszą decyzją. Trudno określić jaka sytuacja będzie na jesieni, czy w zimie.

Zamiast zastanawiać się, lepiej działać.

Zapraszamy na zapisy 🙂

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *