Wazektomia, a podróż samolotem

wazektomia-a-lot-samolotem

Wazektomia, a podróż samolotem

Szczególnie w okresie wakacyjnym, Pacjenci często pytają, czy są jakieś przeciwwskazania do latania po zabiegu wazektomii.
W skrócie: nie ma żadnych przeciwwskazań – można choćby dzień po zabiegu udać się na wymarzone wakacje.

Samolot, to nie tylko lot

Należy jednak wziąć pod uwagę kilka kwestii około – podróżnych, które wiążą się z wylotem i dotarciem na miejsce z lotniska docelowego.

Jak wiadomo, z podróży samolotem, czas przelotu jest zwykle najkrótszy. Więcej czasu zajmuje pakowanie, transport na lotnisko, check-in, odbiór bagażu na miejscu i późniejszy dojazd do hotelu. Dla przykładu przelot z Warszawy na Wyspy Kanaryjskie zajmuje około 4h, natomiast całkowity czas podróży to prawie 12h (bez pakowania).

Z tego powodu, w zależności od czasu jaki minął od zabiegu, mamy kilka wskazówek.

Bezpośrednio po zabiegu – TAK

Pakowanie: jeśli planujemy wylot bezpośrednio zabiegu, warto oczywiście spakować się odpowiednio wcześniej. Pakowanie i bez opatrunków jest często trudne – nie ma sensu dokładać sobie kolejnych problemów.

Transport na lotnisko i z lotniska do hotelu: zadbajmy o to, aby bagaże transportować na wózkach – raczej nie dźwigajmy często kilkudziesięcio-kilogramowych walizek 3h po zabiegu.

Miejsce w samolocie: pomyślmy o jakiejś poduszce. Z doświadczenia wiemy, że w małych przestrzeniach trudno jest się ułożyć. Bezpośrednio po zabiegu będzie nam to odrobinę bardziej doskwierało.

Kilka dni po zabiegu – TAK

Kilka dni po zabiegu pamiętajmy jedynie, aby się nie przeciążać. Walizki radzimy włożyć na wózek lub poprosić obsługę hotelową o zaniesienie do pokoju. Dajmy czas organizmowi na regenerację.

Poza tam, w zasadzie nie mamy już żadnych uwag.

Dziesięć dni po zabiegu – TAK

Po dziesięciu dniach od zabiegu nie mamy już żadnych wskazówek, poza życzeniami dobrej zabawy i udanego, zasłużonego wypoczynku…

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Komentarze

adam 02-09-2016 -Odpowiedz

Z autopsjo: zrobiłem wazektomię u dr Siwika i po 3 godzinach byłem w samolocie do Norwegii. Bez problemu.

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *