Szanowni Państwo, w związku z sytuacją zagrożenia, w jakiej znajduje się obecnie nasz kraj, w trosce o wspólne dobro i bezpieczeństwo zdecydowaliśmy o tymczasowym zawieszeniu pracy gabinetu. Jednocześnie informujemy, iż pozostajemy do Państwa dyspozycji telefonicznie i drogą e-mail. Szczegóły

5 mitów na temat wazektomii

wazektomia mity

5 mitów na temat wazektomii

Jeśli słyszałeś kiedykolwiek o wazektomii, z pewnością zetknąłeś się z co najmniej kilkoma różnymi opiniami i informacjami. Prawdopodobnie, część z nich jest nieprawdziwa. Poniżej obalamy największe mity:

1. MIT: Wazektomia jest w Polsce zabroniona

Nie ma przepisu, który zabraniałby wykonywania wazektomii w Polsce. To dosyć często powtarzany mit, niestety również w środowisku lekarzy. Każdy człowiek jest wolny i świadomie może podejmować decyzję odnośnie swojej osoby, w tym także odnośnie swojej płodności oraz kształtu swojej rodziny.

Wazektomia często jest również mylona ze sterylizacją. To dwa RÓŻNE zabiegi.

2. MIT: Wazektomia jest nieodwracalna

Zabieg wazektomii jest oczywiście zabiegiem odwracalnym. Istnieje co najmniej kilka sposobów, dzięki którym po zabiegu mężczyzna może posiadać dzieci:

  • rewazektomia – czyli przywrócenie drożności nasieniowodów
  • in vitro
  • zamrożenie nasienia
  • adopcja

3. MIT: Wazektomia jest bolesna

Wazektomia jest zabiegiem mikrochirurgicznym. Bez skalpela, igieł, nacięć. Oczywiście, każdy ma inny próg bólu i to, co jednemu lekko przeszkadza w pierwszych dniach po zabiegu, druga osoba może nazwać bólem. Każdy z nas zbudowany jest nieco inaczej. Natomiast ewentualnego dyskomfortu (który rzadko występuje) nie powinniśmy nazywać bólem.

4. MIT: Wazektomia obniża popęd seksualny

W tym przypadku jest wręcz odwrotnie. Z naszych wieloletnich obserwacji wynika, że wazektomia wpływa wręcz pozytywnie na życie seksualne. Mniej stresu, mniej hormonów, większa swoboda – są to czynniki, które zwiększają przyjemność płynącą z seksu. Wg. naszych badań ponad 80% Pacjentów i ich Partnerek zauważyło znaczny wzrost radości z życia seksualnego.

Badania przeprowadzone w USA jasno pokazują, że pary po wazektomii uprawiają seks częściej.

5. MIT: Wazektomia jest bardzo droga

Koszt 1999PLN może dla niektórych osób wydawać się wysoki. Jest to jednak koszt jednorazowy. Jeśli policzymy koszty tabletek antykoncepcyjnych, prezerwatyw, wizyt u ginekologa (tych wyłącznie „po receptę”), okazuje się, że zabieg wazektomii zwraca sie bardzo szybko. Dodatkowo, jest jeszcze kwestia lepszego zdrowia Partnerki, czego wycenić po prostu się nie da.

Dodatkowo istnieje możliwość rozłożenia kosztów na niskie raty.

A z jakimi Ty spotkałeś/łaś się mitami na temat wazektomii? Jesteśmy bardzo ciekawi.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (6 głosów, średnia: 4,33 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *