5 mitów na temat wazektomii

5 mitów na temat wazektomii

Jeśli słyszałeś kiedykolwiek o wazektomii, z pewnością zetknąłeś się z co najmniej kilkoma różnymi opiniami i informacjami. Choć wiedza na temat nowoczesnych form antykoncepcji jest coraz większa, prawdopodobnie część napotkanych informacji była myląca bądź nieprawdziwa.

Poniżej obalamy największe mity:

 

1. MIT: Wazektomia jest w Polsce zabroniona

Nie ma przepisu, który zabraniałby wykonywania wazektomii w Polsce. To dosyć często powtarzany mit, niestety również w środowisku lekarzy. Każdy człowiek jest wolny i świadomie może podejmować decyzję odnośnie swojej osoby, w tym także odnośnie swojej płodności oraz kształtu swojej Rodziny. Szczegółowe informacje w tej kwestii znajdują się pod adresem: https://www.wazektomia.com/prawo-a-wazektomia

Wazektomia mylona jest ze sterylizacją. To dwa RÓŻNE zabiegi.Zdarza się to na szczęście coraz rzadziej – Pacjenci są znacznie lepiej wyedukowani w kwestii antykoncepcji niż chociażby 10 lat temu.

 

2. MIT: Wazektomia jest nieodwracalna

Zabieg wazektomii jest zabiegiem odwracalnym. Istnieje co najmniej kilka sposobów, dzięki którym po zabiegu mężczyzna może posiadać dzieci:

  • rewazektomia – czyli przywrócenie drożności nasieniowodów
  • in vitro
  • zamrożenie nasienia
  • adopcja

Przy czym warto rozpatrywać zabieg wazektomii jako trwałą antykoncepcję, dla osób które świadomie podjęły dorosłą decyzję – ich kształt Rodziny jest już taki, jaki zaplanowali. Nie należy myśleć o wazektomii jako procedurze, którą wykona się w przypływie emocji, a w razie czego za parę lat się ją odwróci.


 

3. MIT: Wazektomia jest bolesna

Wazektomia jest zabiegiem mikrochirurgicznym. Bez skalpela, igieł, nacięć. Oczywiście, każdy ma inny próg bólu i to, co jednemu lekko przeszkadza w pierwszych dniach po zabiegu, druga osoba może nazwać bólem. Każdy z nas zbudowany jest nieco inaczej. Natomiast ewentualnego dyskomfortu (który rzadko występuje) nie powinniśmy nazywać bólem. Sam zabieg trwa kilkanaście minut i najczęściej Pacjenci schodząc ze stołu są zdziwieni, że „to już”. Ucinając sobie pogawędkę z lekarzem podczas zabiegu, nie zauważyli, że wazektomia została już wykonana.

 

4. MIT: Wazektomia obniża popęd seksualny

W tym przypadku jest wręcz odwrotnie. Z naszych wieloletnich obserwacji wynika, że wazektomia wpływa wręcz pozytywnie na życie seksualne. Mniej stresu, mniej hormonów, większa swoboda – są to czynniki, które zwiększają przyjemność płynącą z seksu. Wg. naszych badań ponad 80% Pacjentów i ich Partnerek zauważyło znaczny wzrost radości z życia seksualnego.

Badania przeprowadzone w USA jasno pokazują, że pary po wazektomii uprawiają seks częściej.

 

5. MIT: Wazektomia jest bardzo droga

Koszt 1999PLN może dla niektórych osób wydawać się wysoki. Jest to jednak koszt jednorazowy. Jeśli policzymy koszty tabletek antykoncepcyjnych, prezerwatyw, wizyt u ginekologa (tych wyłącznie „po receptę”), okazuje się, że zabieg wazektomii zwraca się bardzo szybko. Dodatkowo, jest jeszcze kwestia lepszego zdrowia Partnerki, czego wycenić po prostu się nie da.

Dodatkowo istnieje możliwość rozłożenia kosztów na niskie raty.

Potraktuj wazektomię jako inwestycję w zdrowie Rodziny 🙂

 

A z jakimi Ty spotkałeś/łaś się mitami na temat wazektomii? Jesteśmy bardzo ciekawi.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (6 głosów, średnia: 4,33 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *