Wazektomia od 15 lat w Polsce – od 15 lat u nas

15-lat-wazektomii

Wazektomia od 15 lat w Polsce – od 15 lat u nas

27-07-2018 /O wazektomii/ /Sex/

To niesamowite – 15 lat temu – 31.07.2003 roku dr Eugeniusz Siwik przeprowadził pierwszy zabieg wazektomii. To już 15 lat nowoczesnej antykoncepcji w Polsce.

15 lat pracy nad poprawą świadomości

Chyba najtrudniejszym elementem była zmiana świadomości Pacjentów. Nie tylko na temat swojej seksualności, ale co prawdopodobnie ważniejsze, rozmawiania o niej i podejmowania decyzji biorących pod uwagę kogoś więcej, niż samego Pacjenta. Panowało przekonanie, że seks jest tematem do rozmowy wyłącznie za zamkniętymi drzwiami. Szczególnie w przypadku poważniejszych aspektów jak np. antykoncepcja, strach przed ciążą, satysfakcja.

Dziś Pacjenci, którzy do nas przychodzą są otwarci, nie boja się pytać, z łatwością poruszają kwestie, które ich interesują. To wielki skok na przód i wielkie ułatwienie dla wszystkich. Komunikacja jest istotna zarówno w życiu codziennym, Rodzinie, jak i za drzwiami sypialni.

Istotną zmianą, która nastąpiła jest również przeniesienie ciężaru decyzji odnośnie seksu i antykoncepcji z jednego członka Rodziny na całą Rodzinę. Partnerzy rozmawiają, biorą pod uwagę preferencje i dobro obu stron i wspólnie podejmują decyzję. To bardzo istotna zmiana. Pamiętamy, jak na początku naszej drogi, wielu mężczyzn wzbraniało się przed wazektomią twierdząc, że antykoncepcja to sprawa wyłącznie Kobiet.

15 lat doskonalenia techniki wazektomii

Technika wykonywania zabiegu również nieco się zmieniła. Jest szybsza, bezpieczniejsza i bardziej skuteczna. Tytanowe klipsy zastąpiły szwy i koagulacja, konieczność wykonania dwóch rozwarstwień ograniczyliśmy do jednego (w 95% przypadków), a cały proces skurczył się do tego stopnia, że część Pacjentów jest mocno zdziwiona, że już jest po wazektomii. Przecież przed chwilą weszli na stół…

15 lat edukacji Polaków

To z czego jesteśmy dumni to nasz mały wkład edukację seksualną Polaków. Strona internetowa, która jest największym zbiorem wiedzy o wazekotmii w Polsce, bezpłatna książka o antykoncepcji, a także przystępny e-book, czy wiele publikacji to źródła wiedzy, które pozostaną na lata.

Praca nad tymi źródłami przynosi widoczne efekty. Panowie są coraz bardziej doinformowani. Wazektomia nie kojarzy się już z „ucięciem klejnotów”, a ze skuteczną i bezpieczną antykoncepcją, która pozwala cieszyć się radością z seksu obojgu Partnerom.

15 lat pomocy w osiągnięciu szczęścia Rodzinom

Największą radość sprawia nam jednak widok szczęśliwych Rodzin. Rodzin, które paraliżował strach przed kolejną ciążą (z różnych powodów – często medycznych, ale i psychologicznych). Często rozmawiamy z Pacjentami, którzy jakiś czas temu zdecydowali sie na zabieg wazektomii. Widzimy zmiany, jakie zaszły zarówno w ich życiu, jak i życiu Najbliższych. To bardzo cieszy i motywuje do działania

Dziękujemy

Z tego miejsca, chcielibyśmy podziękować naszym Pacjentom, ich Rodzinom, a także wszystkim życzliwym nam osobom, za zaufanie jakim nas obdarzyły oraz pomoc i pozytywną energię przez te 15 lat.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *