Wazektomia, a jazda na rowerze

wazektomia a rower

Wazektomia, a jazda na rowerze

Często Pacjenci pytają, czy mogą po zabiegu od razu wrócić do swoich nawyków ćwiczeniowych. W większości przypadków jak najbardziej. Istnieje jednak kilka aktywności, które zalecamy po krótkim czasie rekonwalescencji. Jedną z takich aktywności jest jazda na rowerze.

Przed wazektomią jak najbardziej

Przed zabiegiem wazektomii jazda na rowerze nie jest problematyczna. Zachęcamy wszystkich do jak najczęstszej aktywności fizycznej. Sport to w końcu zdrowie. Podobnie jest z jazdą na rowerze. Przed zabiegiem można spokojnie korzystać ze swoich dwóch kółek. Jeśli jeździmy codziennie i nasze ciało jest przyzwyczajone do roweru (np. dojeżdżamy nim do pracy), w zasadzie nie żadnych ograniczeń odnośnie ilości takiej aktywności przed zabiegiem.

Ale bez przesady…

Jedna drobna uwaga tyczy się osób, które rzadko jeżdżą, a tuż przed zabiegiem planują wykręcić nagle 100 km w jeden dzień. Nie jest to najlepszy pomysł. Jest to tylko pośrednio związane ze zbliżającym się zabiegiem. Po prostu zakwasimy bardzo organizm. Prawdopodobnie będą nas bolały zarówno okolice pachwin, jak i inne partie ciała. Taki stan rzeczy z medycznego punktu widzenia nie jest problemem przy wykonaniu zabiegu wazektomii. Jeśli jednak będzie ledwo się ruszać i okolice intymne będą nas bolały w związku z zakwasami, z pewnością gorzej zniesiemy pierwsze dni po zabiegu, kiedy okolice naszych klejnotów są bardzo delikatne i łatwo je urazić.

Podsumowując: rower – jak najbardziej tak. Ekstremalna jazda kilkaset kilometrów dzień przed zabiegiem – raczej nie.

Bezpośrednio po wazektomii raczej nie

Po zabiegu wazektomii raczej rekomendujemy wybranie bardziej komfortowego środka transportu do domu. Samochód z nami za kierownicą lub na fotelu pasażera, to znacznie lepszy wybór. Pomijając kwestie czysto medyczne, zabieg to mniej lub bardziej ale jednak przeżycie. Dajmy głowie również odpocząć tak, abyśmy mogli spokojnie pozbierać myśli i bezpiecznie dojechać do domu.

Pierwsze dwa tygodnie spokojniej

Pierwsze dwa tygodnie po zabiegu zalecamy umiarkowany odpoczynek. Aktywności jak praca, zabawa z dziećmi, chodzenie po zakupy są jak najbardziej na miejscu. Nie chcemy zasiąść w fotelu na dwa tygodnie i nic nie robić. Ruch zawsze jest zdrowy. Warto jednak dobrać go do aktualnych możliwości organizmu. Dajmy ciału czas na regenerację. Nie obciążajmy nadto mięśni i stawów w okolicach, gdzie przeprowadzany był zabieg. Zamiast codziennej przejażdżki na rowerze wybierzmy długi spacer.

Po dwóch tygodniach na rower

Po dwóch tygodniach nie mamy już żadnych obiekcji. Wręcz zachęcamy do dużej aktywności fizycznej. Wszak badania pokazują, że Pacjenci po wazektomii odnotowują wzrost zbliżeń seksualnych oraz większą radość z nich płynącą. Na wszystkie te aktywności potrzebna jest nam kondycja. A jak wiadomo, rower do budowania dobrej kondycji nadaje się idealnie:)

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Komentarze

Kinga 30-04-2017 -Odpowiedz

Dobrze takie rzeczy czytać, widać, że te rzeczy się nie wykluczają i można dalej żyć z pasją.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *