3 lata po zabiegu wazektomii – 5 najważniejszych zmian

wazektomia po 3 latach

3 lata po zabiegu wazektomii – 5 najważniejszych zmian

Zabieg wazektomii to zamknięcie pewnego etapu, ale jednocześnie początek wielu zmian w życiu. Zmian zdecydowanie na lepsze. Jako para 3 lata po wazektomii, poniżej prezentujemy najważniejsze zmiany z naszej perspektywy.

1. Relacje zyskały zupełnie nowy poziom

Nasze relacje zawsze były bardzo dobre, a ważne decyzje, które podejmowaliśmy, wspólne. Jednakże kilka najważniejszych kwestii typu dzieci, kierunki rozwoju, czy właśnie wazektomia dały nam znacznie więcej pewności i stały się motorem napędowym do innych decyzji, z którymi zwlekaliśmy lub nie byliśmy pewni, czy jest to dobry kierunek. Wszystkie najważniejsze decyzje, które wspólnie podjęliśmy, okazały się trafne. Upewniło nas to co do sposobu i sensu rozwiązywania stojących przed nami problemów wspólnie.

2. Mniej stresu – więcej cierpliwości dla dzieci

Życie bez (nazwijmy sprawy po imieniu) strachu przed kolejną ciążą ma zupełnie inny wymiar. Oczywiście stres jest obecny w naszym życiu, jednak dotyczy spraw drobnych, tymczasowych. To nic w porównaniu z poprzednią sytuacją. Kolejna ciąża to tak naprawdę wywrócenie – przy naszej dwójce pociech i tak już zwariowanego – domu do góry nogami.

Z perspektywy czasu widzimy, jak bardzo stres wpływał na nasze życie i życie naszych najbliższych. Najlepszym przykładem są nasze dzieci, do których mamy znacznie więcej cierpliwości, ponieważ bardzo zwiększył się nasz margines przeznaczony na trudne sytuacje.

3.Lepszy i częstszy seks

Kolejnym ważnym elementem jest seks. Osoby, które mają dzieci, wiedzą jak to wygląda. W teorii małe dzieci idą spać o 19, a rodzice mają czas dla siebie. Niestety teoria rzadko pokrywa się z praktyką. Przed wazektomią, połączenie zmęczenia, narastającej frustracji i strachu przed kolejną ciążą, często zniechęcały nas do seksu. Tym bardziej jeśli kilkukrotnie były przerywane. W tej chwili te same powody nie są już takim problemem. Zmęczenie jest mniejsze, strachu przed ciążą nie ma, a na przerywniki mamy margines cierpliwości. Wreszcie mamy czas na fajny seks.

4. Lepsze samopoczucie i zdrowie – szczególnie Żony

W kwestii zdrowia zaobserwowaliśmy naprawdę spore zmiany. Szczególnie zdrowia Żony, która odstawiła tabletki antykoncepcyjne. Wszystkim twierdzącym, że antykoncepcja hormonalna jest w 100% bezpieczna i nie ma wpływu na organizm, polecamy kilkumiesięczną terapię z hormonami, a następnie odstawienie całkowite i obserwację w kolejnych okresach zmian w wyglądzie, samopoczuciu, występowaniu chorób etc. Wiele osób może się mocno zdziwić.

5. Lepsze decyzje w oparciu o niezmienne (już) dane

Długofalowo dla Rodziny jest to być może najważniejszy aspekt. Kolejny element w układance życia jest stały. Podjęliśmy decyzję o wazektomii – więcej dzieci mieć już nie będziemy (nie chcemy). Co to oznacza dla codziennego życia? Bardzo wiele, np. :

  • Mieszkanie, które wybieramy dla Rodziny będzie mieszkaniem docelowym, uwzględniającym wszystkich Jej Członków. Nie musimy zakładać opcji typu 'a co jeśli jednak potrzebny będzie dodatkowy pokój dla dziecka’.
  • Finanse przeznaczone na edukację dzieci dzielimy wg stanu faktycznego. Możemy pozwolić sobie na lepsze przedszkole czy zajęcia dodatkowe, ponieważ wiemy, że w dłuższej perspektywie nie pojawi się kolejne dziecko, a finanse trzeba będzie podzielić na więcej dzieci, a wcześniej zostawić odpowiednią rezerwę.
  • Wybory dotyczące kariery planujemy uwzględniając Rodzinę. Jest to jednak znacznie łatwiejsze, jeśli mamy pewność, że kolejnych przerw (na opiekę na kolejnym malutkim dzieckiem) już nie będzie.

Czy zdecydowalibyśmy się na wazektomię ponownie?

Na wazektomię zdecydowaliśmy się kiedy młodszy Syn miał 6 miesięcy. Według nas był to najbardziej optymalny moment na zabieg. Zabieg, którego zdecydowanie nie żałujemy i rekomendujemy wszystkim młodym Rodzicom, którzy zdecydują, że ich Rodzina jest już w komplecie.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (8 głosów, średnia: 3,63 z 5)
Loading...

Komentarze

Marek 29-08-2018 -Odpowiedz

No i dobrze powiedziane, ze stres duzo psuje w rodzinie a jak juz sie czlowiek nie boi ze moze miec kolejne dzieci to od razu jakos napiecie schodzi i mozna sie skupic na najblizszych i jest wtedy napewno latwiej. Wazne zeby razem podejmowac takie decyzje. Ja jestem rok po wazektomii mamy z żona 2 dzieci i jestesmy szczesliwsi niz kiedykolwiek

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *