Wazektomia to powód do dumy

Wazektomia to powód do dumy

23-06-2023 /O wazektomii/

Wazektomia to coraz bardziej popularny zabieg w naszym kraju. To bardzo cieszy, biorąc pod uwagę, iż jest to najbardziej skuteczna metoda trwałej antykoncepcji. Zdarzają się jeszcze jednak sytuacje, w których pojawiają się obawy o utratę męskości, odbiór decyzji przez rodzinę czy znajomych. Stykamy się z takimi problemami coraz rzadziej, jednak warto jeszcze raz powtórzyć: wazektomia to nie powód do wstydu, to zdecydowanie powód do dumy. W dzisiejszym artykule przypomnimy, dlaczego.

 

Bycie prawdziwym mężczyzną – czyli jakim…?

Prześmiewcy pomysłu wazektomii twierdzą, że po zabiegu nie jest się już „prawdziwym mężczyzną”. Czyli w zasadzie jakim? Czy miarą bycia mężczyzną nie jest to, iż potrafi zadbać o swoją Partnerkę? Czy miarą bycia mężczyzną nie jest chęć wzięcia odpowiedzialności za oboje w tak istotnej kwestii? Doświadczenie pokazuje niestety, iż zdecydowana większość (szczególnie panów) krytykujących metodę zwyczajnie obawia się (lub po prostu nie chce) wziąć na swoje barki odpowiedzialności za antykoncepcję w Rodzinie.
 

Bycie głową Rodziny – czyli kim…?

Prawdziwa Głowa Rodziny to osoba, dla której dobro najbliższych jest priorytetem. Idą za tym czyny, nie jedynie puste słowa. To właśnie w chwilach takich jak konieczność poddania się zabiegowi i zdjęcia ciężaru (zarówno psychicznego jak i zdrowotnego) z Partnerki można oddzielić Głowy Rodzin od jedynie dorosłych chłopców.
 

Wazektomia to nie powód do wstydu

Kwestie seksualności, antykoncepcji, spraw intymnych powinny być zarezerwowane dla wąskiego grona. To sprawa jasna. Nie rozmawiamy o nich z każdą napotkaną osobą. Nie powinniśmy jednak w żadnym wypadku wstydzić się podjętych decyzji i naszej troski o bliskich. Szczególnie kwestii tak istotnych z punktu widzenia Rodziny, jak zabieg wazektomii, czy wybór innej formy trwałej antykoncepcji, jeśli podjęliśmy decyzję, iż nasza Rodzina jest w komplecie. Celowo nie używamy tu formy „posiadania x dzieci”, a Rodziny w komplecie. Dla jednych będzie to dwoje, dla innych pięcioro, a dla jeszcze innych brak dzieci. Wybór należy do nas. Warto, aby był świadomy i oparty o dobro najbliższych.
 

Wazektomia to powód do dumy

Wazektomia to zdecydowanie powód do dumy. Nie powinniśmy dać sobie wmówić, że jest inaczej. Jeśli podjęliście taką decyzję, po głębokiej analizie Waszej sytuacji nikt inny nie powinien negatywnie jej komentować. Nawet, jeśli w jej, czy jego oczach jest to decyzja błędna. Odpowiedzialność za nasze decyzje spoczywa na nas. Podobnie jak konsekwencje tychże decyzji. Niestety nadal zbyt często ulegamy pomysłom i radom innych, którzy łatwo wyrażają swe opinie nie musząc zmierzyć się z następstwami swoich sugestii.
 

Opinia nas samych jest najważniejsza

Pamiętajmy również, iż najważniejsza jest nasza opinia o nas samych. W dalszej kolejności naszych najbliższych – Rodziny, którą założyliśmy. Uznanie w oczach Partnerki i świadomość zapewnienia jej zdrowia i bezpieczeństwa powinny być same w sobie powodem do dumy.

W ostatnich latach świadomość w kwestii antykoncepcji oraz odpowiedzialnego planowania Rodziny znacznie wzrosła. Temat wazektomii już praktycznie nikogo nie dziwi. Coraz więcej par po skompletowaniu Rodziny kieruje się ku trwałej antykoncepcji. Szczególnie ku wazektomii. Jeśli to już ten moment również dla Ciebie, zapraszamy 🙂

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *