Wazektomia w marcu 2024. Jakie mamy opcje?

Wazektomia w marcu 2024. Jakie mamy opcje?

Powoli wszyscy budzimy się z zimowego snu:) Wprawdzie operujemy cały rok, jednak okres wiosenny najczęściej cechuje się wzmożonym zainteresowaniem zabiegami wazektomii. Nie żyjemy co prawda w USA, gdzie tzw. March Madness (i rozgrywki ligowe z tym związane) powoduje ogromną falę zabiegów właśnie w tym miesiącu. Jednak wzrost zainteresowania oraz szybkie wyczerpanie najkorzystniejszych terminów widać wyraźnie. Poniżej przekazujemy komplet informacji dla wszystkich zainteresowanych.

 

Ośrodki, w których będziemy

Dostępne lokalizacje to zawsze jedno z częstszych pytań naszych Pacjentów. W marcu planujemy zabiegi w trzech ośrodkach:

 • Warszawa, ul. Kazachska 5/U1 – nasz główny ośrodek. Klinika w pełni przystosowana pod zabiegi wazektomii.
 • Katowice, ul. Teatralna 9 – centrum medyczne SADMED.
 • Wrocław, ul. Rajska 73 – gabinet wazektomii.

Czy planujemy wyjazdy do innych ośrodków? Czy możemy przyjechać na życzenie do miasta X czy Y? Chwilowo nie mamy takich planów. Staramy się dać dostęp do zabiegów na najwyższym poziomie w możliwie największej ilości lokalizacji. Dobro Pacjenta jest w tym wypadku sprawą najważniejszą. Z tego powodu dobór ośrodków, ich lokalizacja, ilość, konkretne terminy są dostosowane właśnie do tego kryterium.
 

Najważniejsza kwestia – terminy

Poniżej prezentujemy aktualną na dzień publikacji listę dostępnych terminów. Warto mieć na uwadze, iż najbardziej atrakcyjne są rezerwowane bardzo szybko. Jeśli niniejszy artykuł czytane jest po czasie, warto zweryfikować dostępne daty i lokalizacje. Najbardziej aktualna lista zawsze znajduje się pod adresem.

Terminy zabiegów:

 • Warszawa (dr Kretowicz): 02.03, 03.03, 05.03, 06.03, 09.03, 12.03, 13.03, 16.03, 20.03, 21.03, 27.03.2024
 • Warszawa (dr Zajda): 04.03, 07.03, 10.03, 11.03, 14.03, 18.03, 19.03, 22.03, 23.03.2024
 • Katowice (dr Kretowicz): 23.03, 24.03.2024
 • Wrocław (dr Zajda): 16.03, 17.03.2024

 

Kto operuje wazektomię?

Obecnie w naszych ośrodkach operuje dwóch doświadczonych lekarzy:

 • dr Michał Kretowicz
 • dr Janusz Zajda

Oczywiście istnieje możliwość zapisu do konkretnego lekarza. Poniżej prezentujemy ich sylwetki.

dr Michał Kretowicz – lekarz specjalista, w 2010 roku ukończył I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację z zakresu położnictwa i ginekologii odbywał w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Od 2017 roku współpracuje z Centrum Planowania Rodziny, gdzie szkolił się u dr Eugeniusza Siwika w zakresie wykonywania zabiegów wazektomii i rewazektomii.

dr Janusz Zajda – lekarz specjalista urologii, neurourologii oraz chirurgii z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Absolwent Warszawskiej Akademii Medycznej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Oddziale III Chirurgii Szpitala Praskiego w Warszawie, kończąc egzaminem specjalizacyjnym II stopnia z chirurgii ogólnej. Następnie zajął się urologią, pracując w Oddziale Urologii Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW, zdając egzamin specjalizacyjny II stopnia z urologii. Od wielu lat współpracował z dr Eugeniuszem Siwikiem. Obecnie wykonuje zabiegi wazektomii i udziela porad w zakresie urologii mężczyzn.
 

Zmiany w terminach

Staramy się nie zmieniać grafiku terminów in minus. Natomiast czasem pojawiają się drobne zmiany i korekty. Najczęściej pojawiają się jednak informacje o dodatkowych terminach. Aktualizacja następuje w pierwszej kolejności na stronie, stąd powinno być to pierwsze miejsce, w którym sprawdzamy dostępność konkretnych terminów w wybranych lokalizacjach.
 

Procedura zapisu na zabieg

Procedura zapisu jest niezwykle prosta. W zasadzie kilka kroków dzieli nas od zabiegu:

 

O czym warto pamiętać

Kilka istotnych wskazówek na koniec:

 • świadome i przemyślane podjęcie decyzji – to kluczowa kwestia,
 • zapoznanie się z procedurami przed i po – zawierają również sporo wskazówek praktycznych,
 • pamiętanie o wykonaniu badań w odpowiednim czasie,
 • warto najpierw ustalić termin – zdarzają się sytuacje, w których Pacjenci najpierw planują całą podróż,
 • organizują badania, a dopiero na końcu rezerwują zabieg. Może zdarzyć się, iż w tym momencie wybrany termin nie jest już dostępny.

 • Pacjenci spoza Warszawy, którzy decyzją się na zabieg w stolicy powinni zapoznać się z promocją dotyczącą bezpłatnego noclegu w pobliskim hotelu.

Do zobaczenia 🙂

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *