24h po zabiegu wazektomii

24h po zabiegu wazektomii

Pierwsza doba po zabiegu może być dla Pacjentów nieco stresująca. Schodzą emocje, boimy się nieco naruszyć nasze klejnoty, możemy odczuwać lekki dyskomfort. Warto wcześniej zaplanować sobie ten dzień, aby z góry wiedzieć jaki jest plan. W niniejszym artykule poruszymy właśnie te kwestie.

 

Spokojny powrót do domu

Po zabiegu warto w pierwszej kolejności udać się do domu. Alternatywnie, jeśli np. korzystamy z promocji z bezpłatnym noclegiem, udać się do hotelu. Przebrać, umyć, chwilę odpocząć – pozwolić nieco zejść emocjom. Najważniejszy element dnia już został wykonany, teraz należy dać trochę spokoju zarówno ciału, jak i umysłowi.
 

Prysznic

Pierwszą rzeczą jaką rekomendujemy jest prysznic. Zadziała dobrze nie tylko na ciało, ale również kojąco wpłynie na umysł. Pozwoli się rozluźnić oraz nieco odświeżyć. Stres przed zabiegiem może wpływać na nadmierną potliwość. Warto spokojnie się odświeżyć.
 

Zdjęcie opatrunku

W trakcie lub bezpośrednio po prysznicu należy zdjąć opatrunek, który został nałożony po zabiegu. W dużej części przypadków Pacjentom już na tym etapie trudno wskazać miejsce rozwarstwienia skóry. Jeśli chcemy możemy miejsce rozwarstwienia, po osuszeniu opryskać np. Octaniseptem. Kolejnych opatrunków już nie zakładamy. W tym momencie znacznie lepiej nam zrobi ich brak.
 

Spokojny czas wolny

Kiedy emocje nieco opadły, mamy czas wolny. Kolacja z Partnerką, kino, wieczór przy ulubionym serialu. Wszystko na co mamy ochotę. Oczywiście bez dużego wysiłku fizycznego. Na spokojnie, ale warto ten dzień odpowiednio uczcić 😊
 

Dobre rady na pierwszą noc

Okolice, gdzie był wykonywany zabieg mogą być nieco bardziej wrażliwe. Doświadczenie pokazuje, że dzieje się tak głównie z powodu naszej psychiki. Nie chcąc niczego uszkodzić nadmiernie się usztywniamy i powodujemy drętwienie mięśni. Rozluźnijmy się i podejdźmy do sprawy na spokojnie. Jeśli w nocy nie możemy się ułożyć, warto pomiędzy kolana wsunąć niezbyt grubą poduszkę. Tak, aby dodać trochę więcej przestrzeni na dole.
 

Zobacz również wersję video

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *