Na czym polega wazektomia?

Na czym polega wazektomia?

Wielu naszych przyszłych Pacjentów na wstępie zastanawia się, czym dokładnie jest wazektomia. Na czym konkretnie polega zabieg. W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

 

Co to jest wazektomia?

Wazektomia to mikrochirurgiczny zabieg mający na celu doprowadzenie Pacjenta do okresowej niepłodności. Jest to niezwykle popularna metoda antykoncepcji w USA oraz Europie Zachodniej. Przede wszystkim z uwagi, iż po skutecznie przeprowadzonej procedurze, nie wymaga dodatkowych działań i stałej kontroli. To duża zaleta chociażby porównując do tabletek antykoncepcyjnych, które należy przyjmować codziennie, czy prezerwatyw, których skuteczność jest znacznie niższa.
 

Gdzie przeprowadzany jest zabieg wazektomii?

Zabieg wazektomii przeprowadzamy w 17 różnych ośrodkach w całej Polsce. Naszym głównym ośrodkiem jest Centrum Planowania Rodziny w Warszawie. To tutaj również znajduje się jeden z najnowocześniejszych gabinetów wazektomii w tej części Europy. Co istotne ośrodek w Warszawie specjalizuje się wyłącznie w zabiegu wazektomii. Pozwala to na przygotowanie całego wyposażenia idealnie pod tę procedurę.
 

Wazektomia – procedura krok po kroku

Po odbyciu rozmowy z Pacjentem oraz przygotowaniu się do zabiegu, rozpoczynamy procedurę:

  1. Przygotowanie do znieczulenia – co istotne, wymagane jest jedynie znieczulenie miejscowe wykonywane specjalnym aparatem bezigłowym, który bez bólu, pod ciśnieniem wstrzykuje preparat.
  2. Dezynfekcja okolic oraz delikatne przyklejenie jednomasztowca plastrem do powierzchni brzucha.
  3. Lokalizacja nasieniowodu, który jest wyczuwalny pod powierzchnią skóry.
  4. Rozwarstwienie skóry, w celu uzyskania dostępu „do środka”. Co istotne mówimy tutaj o rozwarstwieniu skóry palcami, bez żadnych nacięć, skalpeli i innych tego typu historii. Takie podejście znacznie przyspiesza gojenie. Nasza metoda w znacznej części przypadków pozwala na działania na obu nasieniowodach poprzez jedno rozwarstwienie skóry. Co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo zabiegu.
  5. Nasieniowód zostaje przecięty. Wycięte zostaje jego kilka mm. Na dwa końce zakładane są szwy chirurgiczne. Dodatkowo ujścia nasieniowodu koagulowane są specjalnym koagulatorem przeznaczonym do wazektomii. To jeszcze bardziej zwiększa skuteczność zabiegu.
  6. Po wykonaniu procedury na obu nasieniowodach zabieg dobiega końca. Rozwarstwianie skóry nie jest zszywane, nakładany jest jedynie mały opatrunek, który należy zdjąć po powrocie do domu.

Cała procedura często zajmuje około 10 minut. Pacjenci są wręcz zdziwieni, że już po wszystkim.
 

Czy wazektomia jest skuteczna?

Zdecydowanie tak. To jedna z najskuteczniejszych metod antykoncepcji. Co istotne jej skuteczność nie maleje w czasie. Porównując tę kwestię np. ze stosowaniem prezerwatyw, ryzyko ciąży po 5, czy 20 latach po wazektomii jest dokładnie takie samo. W przypadku prezerwatyw, korzystając z nich przez 20 lat, mamy znacznie większe szanse niepowodzenia antykoncepcji (w tym czasie z pewnością wystąpią różne sytuacje, w których skuteczność metody będzie obniżona). Wazektomia daje nam pewność na takim samym poziomie już na zawsze.
 

Jakie są koszty wazektomii?

Koszt wazektomii wynosi 1999PLN. Istnieje możliwość rozłożenia ceny zabiegu na dogodne raty. Szczegóły znajdują się tutaj: https://www.wazektomia.com/cennik-wazektomii
 

Jak zapisać się na zabieg?

Najprostszym sposobem zapisu na zabieg jest skorzystanie z naszej infolinii 22 626 33 33 lub mail na adres: rejestracja@wazektomia.com

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (11 głosów, średnia: 4,00 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *