Co należy zabrać bezpośrednio na zabieg wazektomii?

Co należy zabrać bezpośrednio na zabieg wazektomii?

Pacjenci na ogół nie mają problemu z zabraniem kompletu niezbędnych przedmiotów na zabieg. Zdarza się jednak, iż pod wpływem emocji nie o wszystkim pamiętają. W niniejszym artykule przypominamy o podstawowych elementach, które są potrzebne przed zabiegiem.

 

Badania

Komplet badań wykonanych nie wcześniej niż na 2 tygodnie przed zabiegiem. Dla przypomnienia są to:

  • morfologia ogólna krwi,
  • antygen HBS,
  • układ krzepnięcia.

Warto zwrócić szczególną uwagę na czas wykonania badań. Ważne jest, aby były to badania odzwierciedlające aktualny stan Pacjenta. Stąd graniczny termin dwóch tygodni.
 

Formularze

Na zabieg należy zabrać ze sobą również komplet wypełnionych i podpisanych formularzy. Komplet dokumentów można pobrać stąd Formularze. Warto sprawdzić, czy mamy je wszystkie:

  • formularz rejestracyjny,
  • formularz zgody Pacjenta na zabieg,
  • ankieta dotycząca zdrowia,
  • formularz zgody na przetwarzanie danych osobowych,
  • ankieta wstępnej kwalifikacji,
  • umowa.

Warto wspomnień, iż dla Pacjentów nie mówiących w języku polskim przygotowaliśmy komplet dokumentów w języku angielskim.

Jeśli Pacjent korzysta z promocji dotyczącej bezpłatnego noclegu, warto zabrać ze sobą oczywiście również i ten formularz.
 

Obcisła bielizna

Ostatnią „fizyczną” rzeczą, o której nie należy zapomnieć jest obcisła bielizna. Dla jasności, bielizna, którą zakładamy po zabiegu. Istotne jest, aby dobrze trzymała wszystkie elementy. Zatem luźne bokserki tak, ale nie dziś 😊
 

Dobre nastawienie

Zdarzają się Pacjenci bardzo zestresowani przed zabiegiem. Warto dobrze się nastawić i na spokojnie przeanalizować całą procedurę. Nie ma w niej niczego, czego można się bać. Warto się również zastanowić nad spokojem i pewnością, jakie uzyskamy już po zabiegu wazektomii 😊
 

To wszystko 😊

Tak, to wszystko. 15-20 minut zabiegu i możemy wracać spokojnie do domu w poczuciu, iż zadbaliśmy o siebie, Partnerkę i całą aktualnie posiadaną Rodzinę 😊

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *