Jakie warunki należy spełnić przed wazektomią?

Jakie warunki należy spełnić przed wazektomią?

15-01-2021 /Krok po kroku/ /O wazektomii/

Lista warunków, jakie należy spełnić przed wazektomią nie jest długa. Warto jednak dokładnie zapoznać się z pełną listą. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć temat.

 

Zapisy

Przede wszystkim należy zapisać się na zabieg. Jest to oczywiste, jednak doświadczenie pokazuje, że nie do końca. Często bowiem Pacjenci kompletują dokumentację, wykonują badania, spełniają wszelkie warunki. Dopiero na końcu decydują się na zapis. W tym momencie okazuje się (szczególnie w przypadku zabiegów poza Warszawą), iż nie mamy już wolnego miejsca na termin, który interesuje Pacjenta. W ośrodkach poza Warszawą jesteśmy okresowo. Może zdarzyć się sytuacja, iż kolejny wolny termin wybada już np. po okresie ważności wykonanych badań. W związku z tym najważniejsza rada: warto zapisać się od razu.

Zapisać się na wazektomię można telefonicznie (infolinia: 22 626 33 33) lub mailowo: rejestracja@wazektomia.com lub adres mailowy podany w zakładce konkretnego miasta na podstronie https://www.wazektomia.com/gdzie-operujemy-wazektomie . Dla poszczególnych ośrodków są to adresy:

 

Wiek

Istotnym kryterium jest również wiek Pacjenta. Osoba, która może poddać się zabiegowi musi być pełnoletnia. W przypadku osób bardzo młodych może być konieczna dodatkowa rozmowa Pacjenta z lekarzem, aby mieć pewność, iż decyzja podjęta jest w pełni świadomie. Szczegółowo temat został opisany w artykule znajdującym się pod adresem: https://wazektomiablog.com/wazektomia-w-mlodym-wieku/
 

Badania

Lista wymaganych badań nie jest długa. Należy wykonać:

 • morfologię krwi,
 • antygen HBS,
 • układ krzepnięcia.

Co istotne, honorujemy badania wykonane do dwóch tygodni przed zabiegiem. Badania wcześniejsze nie są uwzględniane. Jest to szczególnie istotne w kontekście zapisu na zabieg. Wykonajmy badania po potwierdzeniu terminu wazektomii, abyśmy mieli pewność, że będą one ważne.

 

Formularze

Przed przystąpieniem do zabiegu wazektomii należy również wypełnić kilka dokumentów. Kompletna lista dokumentów wraz z możliwością ich pobrania jest zawsze dostępna pod adresem: https://www.wazektomia.com/formularze. Na dzień publikacji artykułu, obowiązującymi dokumentami są:

 • zgoda Pacjenta na wykonanie wazektomii,
 • formularz rejestracyjny,
 • ankieta dotycząca stanu zdrowia,
 • ankieta wstępnej kwalifikacji,
 • zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

 

Dodatkowe kwestie w związku z Covid-19

Sytuacja związana z Covid-19 wymaga przedsięwzięcia dodatkowych środków tak, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno Pacjentom, jak i personelowi medycznemu. Staramy się zorganizować funkcjonowanie naszych ośrodków, tak aby były bezpieczne, ale nie powodowały zbytnich problemów dla Pacjenta. Procedury bezpieczeństwa dla ośrodków zmieniają się zgodnie z obowiązującymi wytycznymi oraz nabytymi doświadczeniami. Uprzejma prośba o stosowanie się do zaleceń personelu przekazywanych zarówno podczas korespondencji przed zabiegiem, jak i w ośrodku, w dniu zabiegu.

Z oczywistych względów, w przypadku wystąpienia objawów sugerujących Covid-19, pozytywnych testów, objęcia kwarantanną itp., nie powinniśmy przyjeżdżać na zabieg. W przypadku takiej sytuacji Pacjent może mieć wykonany zabieg wazektomii wyłącznie w innym terminie, kiedy będzie zdrowy, nieobjęty kwarantanną, bez podejrzenia zarażenia. Jest to oczywiście podyktowane bezpieczeństwem nas wszystkich.

 

Pierwszy krok jest najważniejszy

Najważniejszym wymogiem, a zarazem pierwszym punktem drogi do wazektomii, jest zapis na zabieg. Warto krok ten oczywiście dobrze rozważyć, omówić z Partnerką. Nie warto jednak sprawy odwlekać w nieskończoność. Jeśli podjęliśmy już decyzję, warto po prostu się zapisać. W trosce o własne zdrowie i zdrowie najbliższych.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Komentarze

Piotr 05-03-2021 -Odpowiedz

Czy mając decyzję o kwarantannie można przenieść zabieg na inny termin / do innego miasta?

  Tak, zapraszamy do kontaktu 22 626 33 33, rejestracja@wazektomia.com celem zmiany terminu zabiegu.

Krzysiek 08-03-2021 -Odpowiedz

Czy przed zabiegiem trzeba wykonać badanie nasienia?

Łukasz 12-03-2021 -Odpowiedz

Czy można przesłać panel z większą ilością badań?

Sławek 15-07-2021 -Odpowiedz

Czy torbiel dyskwalifikuje poddaniu się wazektomi?

  Prosimy o sprecyzowanie, gdzie dokładnie znajduje się torbiel ? jakich jest rozmiarów ?

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *