Czy rok 2022 to dobry czas na wazektomię?

Czy rok 2022 to dobry czas na wazektomię?

31-12-2021 /O wazektomii/

Początek roku to zawsze idealny moment podsumowanie, planowanie i ustalanie celów na najbliższe miesiące. To okres wprowadzania życiowych zmian (lub chęci ich wprowadzania). Czy to dobry moment na wazektomię? Prawdopodobnie nie jest to pierwszy temat, który przychodzi nam na myśl 😊 Ale czy na pewno? Zapraszamy do lektury.

 

Kluczowe pytania

Zastanawiając się nad wazektomią warto w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań:

  • Czy nasza Rodzina jest już w komplecie?
  • Czy jestem na etapie, w którym mogę już podejmować odpowiedzialne, życiowe decyzje?
  • Czy ze względów medycznych (ryzyko przeniesienia choroby genetycznej, niebezpieczeństwo kolejnej ciąży dla Partnerki, występowanie wad wrodzonych w rodzinie) antykoncepcja trwała nie byłaby lepszym rozwiązaniem?

Oczywiście takich pytań może być zdecydowaniem więcej. Każdy z nas jest bowiem nieco inny, każda sytuacja życiowa jest nieco inna. Powyższe pytania mogą jednak stanowić dobry wstęp do dłuższej analizy.
 

Wspólna decyzja

Warto również pamiętać, iż decyzja o zastosowaniu tej, czy innej formy antykoncepcji powinna być podjęta wspólnie – przez oboje Partnerów. Nie powinna być to decyzja jednostronna, podyktowana dobrem tylko jednej strony lub zgodna z przekonaniami jedynie naszymi lub naszej Partnerki.

Rodzinę tworzymy wspólnie. Kluczowe decyzje na temat jej kształtu i przyszłości (a taką jest odpowiedzialne planowanie Rodziny) również powinny być podejmowane razem, z poszanowaniem zdania i przekonań obojga.
 

Rodzina jest najważniejsza

Szczególnie w aktualnych, bardzo „dynamicznych” czasach uświadamiamy sobie, jak ważna jest rola Rodziny w naszym życiu. Rodziny niekoniecznie definiowanej jako osoby wyłącznie biologicznie ze sobą spokrewnione.

Wiele kwestii może się zmienić. Trudno przewidzieć co życie nam przyniesie. Jednak najczęściej jedyną stałą w całym tym dynamicznym równaniu codziennego funkcjonowania jest właśnie Rodzina.
 

Plany na cały rok, nie na Nowy Rok

Nowy Rok to idealny moment na plany. Robimy je każdego roku. Statystycznie większość z nas zapomina o nich jeszcze przed końcem stycznia. Planujemy na ten Nowy Rok, w którym wszystko jest wspaniałe, mamy nowy start i nowe siły. Planujmy jednak realnie, na cały rok, w którym nasze nakłady sił muszą być też równomiernie rozłożone na 365 dni. Tak, aby był on lepszy od poprzedniego, abyśmy z perspektywy czasu byli w stanie powiedzieć, że osiągnęliśmy w nim dużo, że jesteśmy zadowoleni z efektów naszej pracy. Planujmy również z myślą o naszych najbliższych: partnerce / partnerze, dzieciach, rodzicach i innych osobach nam bliskich.
 

Pomyślności w 2022 roku

Korzystając z okazji życzymy, aby nadchodzący rok przyniósł jak najwięcej szczęścia i satysfakcji. Aby przebiegł w zdrowiu i radości.

Szczęśliwego Nowego Roku 😊

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *