Szanowni Państwo, w związku z sytuacją zagrożenia, w jakiej znajduje się obecnie nasz kraj, w trosce o wspólne dobro i bezpieczeństwo zdecydowaliśmy o tymczasowym zawieszeniu pracy gabinetu. Jednocześnie informujemy, iż pozostajemy do Państwa dyspozycji telefonicznie i drogą e-mail. Szczegóły

Czy wazektomia jest refundowana?

wazektomia-refundacja

Czy wazektomia jest refundowana?

Pacjenci często pytają o to, czy wazektomia może być w Polsce refundowana. Na tą chwilę niestety nie ma takiej możliwości. Jednak istnieje kilka sposobów na obniżenie lub rozłożenie w czasie kosztów zabiegu.

Brak refundacji przez NFZ

Niestety na tą chwilę wazektomia nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. To przykre, tym bardziej, że mogłoby to rozwiązać również kilka innych problemów i sporów społecznych. Natomiast jest jak jest i przynajmniej na razie nie widać zmian na horyzoncie. Ale to nie oznacza, że nie można szukać alternatyw…

Ubezpieczenia zwracające koszty

Vanbreda International posiada w swojej ofercie ubezpieczenie zwracające do 80% kosztów zabiegu wazektomii. Kilku naszych Pacjentów korzystało z tej metody finansowania i wyrażali się w samych pozytywach.

Wazektomia na raty

Wspólnie z Santander Consumer Bank Centrum Planowania Rodziny umożliwia również rozłożenie kosztów zabiegu na dogodne raty. To dobra opcja dla osób, dla których jest to duży wydatek, natomiast w dłuższej perspektywie czasowej są w stanie sobie na niego pozwolić.

Promocje ratalne

Zachęcamy do sprawdzania raz na jakiś czas strony Wazektomia.com . Pojawiają się bardzo atrakcyjne promocje typu spłata rat po wakacjach lub na przykład po 3 miesiącach od wykonania zabiegu.

Jak to wygląda na świecie?

Pod względem finansowania tego typu zabiegów, niestety Zachód znacznie nas wyprzedza. W USA zabiegi wazektomii można posiadać w wielu pakietach medycznych. W Wielkiej Brytanii zabieg jest refundowany przez Państwo. Inne kraje również mają większe lub mniejsze ułatwienia dla chcących wykonać zabieg wazektomii.

Wazektomia to oszczędność

Warto jednak spojrzeć na koszt wazektomii od drugiej strony. Jako oszczędność. Jeśli policzymy koszty prezerwatyw, tabletek antykoncepcyjnych, czy wizyt u ginekologa „tylko po receptę”, okazuje się, że wazektomia zwraca się już po kilku latach. Warto zatem zastanowić się, czy nie odłożyć kilku innych być może mniej potrzebnych wydatków i zainwestować w swoje zdrowie i szczęście swojej Rodziny.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (5 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Komentarze

ela 02-09-2016 -Odpowiedz

Kompletna bzdura z tym brakiem refundacji. Przecież to najlepszy sposób na uniknięci niechcianych dzieci, patologii, aborcji itp. Wbrew pozorom to kosztuje Państwo znacznie więcej.

    Wiemy. Sami publikowaliśmy już również artykuł pokazujący realne koszty samej antykoncepcji.

Jussa 03-08-2017 -Odpowiedz

A jaka jest cena nie w nfz?

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *