Czy wazektomia jest refundowana przez NFZ?

Czy wazektomia jest refundowana przez NFZ?

Pacjenci często pytają o to, czy wazektomia może być w Polsce refundowana (np. w ramach NFZ). Na tę chwilę niestety nie ma takiej możliwości. Jednak istnieje kilka sposobów na obniżenie lub rozłożenie w czasie kosztów zabiegu. Może to być istotne szczególnie w obecnych czasach.


 

Brak refundacji przez NFZ

Podwiązanie nasieniowodów nie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. To przykre, tym bardziej, że mogłoby to rozwiązać również kilka innych problemów i sporów społecznych, które toczą się już od dłuższego czasu. Natomiast jest jak jest i przynajmniej na razie nie widać zmian na horyzoncie. Ale to nie oznacza, że nie można szukać alternatyw tak, aby przynajmniej w części obniżyć koszty lub rozłożyć je w czasie. Na tyle, aby rata nie była odczuwalna dla przeciętnego Kowalskiego. Szczególnie biorąc pod uwagę, iż doraźne środki antykoncepcji również generują koszty. W dłuższej perspektywie czasowej znacznie większe niż sama wazektomia.

 

Wazektomia na raty

Wspólnie z Santander Consumer Bank Centrum Planowania Rodziny umożliwia również rozłożenie kosztów zabiegu na dogodne raty. To dobra opcja dla osób, dla których jest to duży wydatek, natomiast w dłuższej perspektywie czasowej są w stanie sobie na niego pozwolić. Aktualnie koszt zabiegu można rozłożyć nawet na 50 rat. Koszt pojedynczej raty wynosi około 50PLN. Prawdopodobnie inne formy antykoncepcji w miesiącu wynoszą nas więcej. Zasadnicza różnica jest jednak taka, że po zakończeniu spłat nie ponosimy już żadnych dodatkowych kosztów antykoncepcji. W przypadku metod doraźnych, koszty (zakup prezerwatyw, tabletek, wizyty u lekarza) ponosimy każdego miesiąca (mówimy tu przecież o kilkudziesięciu latach).

 

Promocje ratalne

Zachęcamy do sprawdzania raz na jakiś czas strony Wazektomia.com . Pojawiają się bardzo atrakcyjne promocje typu spłata rat po wakacjach lub na przykład po 3 miesiącach od wykonania zabiegu.
Szczegóły znajdują się tutaj: https://www.wazektomia.com/cennik-wazektomii

 

Jak to wygląda na świecie?

Pod względem finansowania tego typu zabiegów, niestety Zachód znacznie nas wyprzedza. W USA zabiegi wazektomii można posiadać w wielu pakietach medycznych. Jest to zabieg powszechny (kilkaset tysięcy rocznie) i nikogo nie dziwi, że znajduje się w ofercie firm ubezpieczeniowych. W Wielkiej Brytanii zabieg jest refundowany przez Państwo. Inne kraje również mają większe lub mniejsze ułatwienia dla chcących wykonać zabieg wazektomii.

 

Wazektomia to oszczędność

Warto jednak spojrzeć na koszt wazektomii od drugiej strony. Jako oszczędność. Jeśli policzymy koszty prezerwatyw, tabletek antykoncepcyjnych, czy wizyt u ginekologa „tylko po receptę”, okazuje się, że wazektomia zwraca się już po kilku latach. Warto zatem zastanowić się, czy nie odłożyć kilku innych być może mniej potrzebnych wydatków i zainwestować w swoje zdrowie i szczęście swojej Rodziny. Pamiętajmy również, że w tym momencie mówimy je dynie o samych kosztach. Nie patrzymy nawet na skuteczność samego zabiegu, która znacznie przewyższa większość dostępnych metod i jest zdecydowanie najbardziej skuteczną męską formą antykoncepcji.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (5 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Komentarze

Jussa 03-08-2020 -Odpowiedz

A jaka jest cena nie w nfz?

ela 02-09-2020 -Odpowiedz

Kompletna bzdura z tym brakiem refundacji. Przecież to najlepszy sposób na uniknięci niechcianych dzieci, patologii, aborcji itp. Wbrew pozorom to kosztuje Państwo znacznie więcej.

    Wiemy. Sami publikowaliśmy już również artykuł pokazujący realne koszty samej antykoncepcji.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *