Często mailowo lub telefonicznie dostajemy pytania, czy jest sposób, aby wazektomia była refundowana. Np. przez NFZ

NFZ niestety nie refunduje wazektomii

Na tą chwilę nie ma takiej możliwości, chociaż może kiedyś doczekamy się, aby wazektomia była refundowana przez NFZ. Lub przynajmniej współfinansowana w sytuacjach, kiedy trwała antykoncepcja przyczynia się do ochrony zdrowia Partnerki (np. W sytuacji kiedy kolejna ciąża może być zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia).

Wazektomia na raty

Jeżeli jednak problem tkwi w finansach, mamy możliwość, aby nieco zniwelować problem jednorazowego, dużego wydatku: System ratalny “Wazektomia na raty” – http://wazektomia.com/cennik-wazektomii – dzięki któremu całość kosztów możemy rozbić nawet na kilkadziesiąt rat. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale z pewnością odciąży wydatki domowe.

banner-wazektomia-na-raty

Wazektomia to tania forma antykoncepcji

Trzeba również pamiętać, że zabieg wazektomii jest swego rodzaju inwestycją. Pomijając inne korzyści, finanse zwracają się w ciągu 5-7 lat, jeśli weźmiemy pod uwagę brak kosztów związanych z tabletkami antykoncepcyjnymi, prezerwatywami, czy wizytami u ginekologa “tylko po receptę”.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym wyliczeniem: https://wazektomiablog.com/top-4-metody-antykoncepcji-porownanie-kosztow/

Podziel się: