Przeciwwskazania do zabiegu wazektomii

Przeciwwskazania do zabiegu wazektomii

Podczas korespondencji z Pacjentami często spotykamy się z wieloma pytaniami różnego rodzaju. Część z nich dotyczy przeciwwskazań do wykonania zabiegu wazektomii. W kwestiach medycznych dotyczących anatomii „stref naszego zainteresowania” staramy się do każdego przypadku podejść indywidualnie. Z tego powodu rzadko publikujemy bardziej uogólnione reguły dotyczące przeciwwskazań. Część pytań dotyczy jednak kwestii bardziej ogólnych. Takimi właśnie zajmiemy się w niniejszym artykule. Postaramy się omówić najczęściej spotykane przeciwwskazania chwilowe oraz te bardziej permanentne. Zapraszamy do lektury.

 

Brak pewności co do decyzji

Odpowiednie przemyślenie decyzji o poddaniu się zabiegowi wazektomii to kwestia kluczowa. Z jednej strony jesteśmy przeciwnikami odkładania spraw w nieskończoność. Zbyt często trafiają do nas Pacjenci, którzy z różnych przyczyn odłożyli decyzję o zabiegu i o posiadaniu kolejnego potomka zadecydował za nich niejako los.

Z drugiej strony taka decyzji nie powinna być podjęta pod wpływem chwili. Nagłej sytuacji, która zmienia nasze postrzeganie o 180 stopni. Szczególnie jeśli mamy tendencję do podejmowania decyzji szybko i równie szybkiej zmiany zdania. W kwestii odpowiedzialnego planowania Rodziny ważne jest, aby mieć konkretny plan. Jeśli go nie posiadamy, zacznijmy od niego. Jeśli z przemyślanego planu wynika, iż to już ten moment, zapraszamy na zabieg.
 

Brak zgody Partnerki

Jeśli jesteśmy w związku, decyzja o poddaniu się zabiegowi wazektomii powinna być podjęta wspólnie. To nie jest drobna kwestia, którą później się dopracuje. Jeśli nie ma zgody w kwestii planowania i ewentualnego rozszerzenia lub nie Rodziny, należy wypracować wspólne zdanie. Jeśli jest to niewykonalne, być może warto podjąć pod wątpliwość sam związek.
 

Problemy z krzepliwością krwi

W przypadku problemów z krzepliwością krwi należy w pierwszej kolejności przesłać wyniki badań do kliniki, która ma wykonać wazektomię. Na podstawie ich treści lekarz wraz z zespołem będzie w stanie podjąć decyzję czy zabieg może się odbyć, czy powinien być przesunięty, czy potrzebna jest konsultacja dodatkowego specjalisty.
 

Choroby zakaźne

Wydawałoby się, że jest to kwestia oczywista, jednak Pacjenci o to pytają. Jeśli aktualnie przechodzimy jakąś chorobę zakaźną powinniśmy zabieg wazektomii odłożyć do czasu pełnego wyzdrowienia. Nie tylko z uwagi na nasze dobro, ale również bezpieczeństwo innych pacjentów oraz personelu medycznego.
 

Problemy psychiczne

W przypadku stwierdzonych problemów chorób psychicznych w szczególności w sytuacji pełnego lub częściowego ubezwłasnowolnienia decyzja o podjęciu się zabiegowi wazektomii powinna odbyć się po konsultacjach i zgodzie opiekuna prawnego. Są to jednak sytuacje bardzo rzadkie i na tyle wyjątkowe, iż są ustalane indywidualnie. W takim przypadku zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
 

Konsultacje w przypadku wątpliwości

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze staramy się pomóc. Operujemy wazektomię już prawie 20 lat. Przez ten czas widzieliśmy już naprawdę wiele. Postaramy się pomóc jak najlepiej potrafimy. Nasz personel jest zawsze do Państwa dyspozycji.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *