TAK – to już 17 lat wazektomii w Polsce

TAK – to już 17 lat wazektomii w Polsce

31-07-2020 /O wazektomii/

Dziś obchodzimy szczególną rocznicę to już 17 lat wazektomii w Polsce, a zarazem 17 lat wykonywania tego zabiegu przez dr Siwika w Centrum Planowania Rodziny w Warszawie. Zaczynaliśmy bardzo, bardzo dawno temu, licząc po cichu, że uda się zrobić wiele w temacie wiedzy na temat męskiej antykoncepcji.

17 lat wazektomii w Polsce

17 lat temu wykonano pierwszy, oficjalny zabieg wazektomii w Polsce. Możemy zatem przyjąć, że 31.07 jest początkiem wazektomii w naszym kraju. Oczywiście zabieg ten nie odbył by się bez wielu lat nauki i praktyki lekarskiej.

Dużo się zmieniło?

17 lat to przepaść jeśli chodzi o świadomość społeczeństwa w kwestii dostępnych metod antykoncepcji. Wciąż pozostaje wiele do zrobienia, jednak zmieniło się naprawdę wiele. Większość przypadkowo zapytanych na ulicy osób będzie miało mniejsze lub większe pojęcie, czym jest wazektomia. Zdecydowana większość będzie w stanie wymienić przynajmniej pięć dostępnych metod antykoncepcji.

Internet zmienił zasady gry.

Powszechny dostęp do informacji przyspieszył również edukację w dziedzinie odpowiedzialnej antykoncepcji. Nie jest to już wiedza przekazywana jedynie przez wybrane osoby. Dostęp do dobrych źródeł informacji jest po prostu łatwy.

Internet oczywiście spowodował również zalew niedopowiedzeń, pół-teorii i mitów. Dlatego też portale takie jak wazektomia.com są bardzo potrzebne. Zajęło nam wiele lat, aby na ponad 1000 podstronach serwisu oraz kilkuset artykułach bloga przekazać naszym zdaniem pełnię informacji w zakresie skutecznej antykoncepcji, odpowiedzialnego planowania rodziny oraz zdrowszego podejścia do życia uwzględniającego nie tylko nas samych, ale również nasze otoczenie. Mamy nadzieję, że udało się nam dołożyć choć cegiełkę to edukacji naszych rodaków 🙂

Plany na przyszłość

Będziemy starali się kontynuować naszą drogę ku jeszcze lepszej edukacji Polaków w kierunku odpowiedzialnego planowania Rodziny.

Przede wszystkim: dziękujemy

Dziękujemy naszym Pacjentom i ich Rodzinom za zaufanie. Dziękujemy wszystkim naszym sympatykom i osobom, które przez te wszystkie lata dzieliły się z nami pozytywną energią, która pchała nas do przodu. Mamy nadzieję, że będziecie nas wspierali przez kolejne 17 lat 🙂

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *