Wazektomia – dla kogo nie jest to zabieg

przemysl-to

Wazektomia – dla kogo nie jest to zabieg

02-11-2018 /O wazektomii/

W poprzednim tygodniu opisywaliśmy typowe profile osób, dla których wazektomia to bardzo dobre rozwiązanie. Dla odmiany, poniżej prezentujemy przypadki, w których wazektomia – przynajmniej na chwilę obecną – może nie być dobrym pomysłem.

Rodzina w trakcie budowy

Podstawowa grupa osób, dla których wazektomia nie jest w tym momencie dobrym rozwiązaniem, to osoby, które ą dopiero na początku budowania swojej Rodziny. Na początku lub w trakcie. Wazektomia to trwała metoda antykoncepcji. Nie jest wskazane wykonanie zabiegu z założeniem, że za np. 3 lata będziecie chcieli mieć kolejne dzieci. To nie jest najlepszy pomysł. Zdecydowanie z zabiegiem należałoby poczekać do pełnego skompletowania Rodziny. Wazektomia jest zabiegiem odwracalnym, jednak jeśli wiemy, że w bliższej przyszłości chcemy starać się o kolejne dziecko, wybierzmy inne formy antykoncepcji.

Osoby bardzo młode

Osobom (oczywiście pełnoletnim) zabiegu również raczej nie proponujemy. Oczywiście są wyjątkowe sytuacje (choroba genetyczna, problemy medyczne, etc.), jednak generalnie z zabiegiem powinniśmy się wstrzymać lub przynajmniej bardzo mocno go przemyśleć. Osoby młode często podejmują decyzję na zasadzie impulsu lub mody. Trwała antykoncepcja to nie jest miejsce na tego typu rozwiązania. Tutaj należy wykazać się odpowiedzialnością i głęboko przemyślanymi decyzjami.

Masz problem z ważnymi decyzjami – zastanów się

Kolejną grupą, której mocno doradzamy zastanowienie się nad sensem wazektomii w danym momencie, są osoby które mają ogólny problem z podejmowaniem ważnych decyzji. Często ulegają Partnerom, emocjom, łatwo zmieniają zdanie. Decyzja o wazektomii musi być decyzją w pełni zaakceptowaną przez oboje Partnerów. Szczególnie przez samego zainteresowanego, na którym zabieg będzie przeprowadzany. Jeśli nie jesteś w 100% pewny decyzji, przemyśl ja jeszcze raz.

Wazektomia nie wyklucza dzieci, ale

Wazektomia oczywiście nie wyklucza posiadania dzieci. Mamy rewazektomię, in vitro, czy nawet adopcję. Jednak warto pamiętać, iż jest to trwała metoda antykoncepcji, która powinna być stosowana u osób na nią w 100% zdecydowanych, którzy wiedzą czego chcą i którzy za chwilę nie zmienią zdania.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (1 głosów, średnia: 4,00 z 5)
Loading...

Komentarze

Marcin 02-11-2018 -Odpowiedz

Zrobiłem wazektomię w wieku 20 lat, za tydzień kończę lat 30 i absolutnie niczego nie żałuję. Decyzja o wazektomii była najlepszą decyzją w moim życiu, w wieku 30 lat i więcej nie wiem czy w ogóle byłby sens się na nią decydować, bo najlepsze i najintensywniejsze życie seksualne ma się właśnie między 20-30 rokiem życia. Super, że udało mi się ten okres życia wykorzystać maksymalnie bezstresowo, moja partnerka, z którą również jestem już 10 lat, także nie wyobraża sobie już nawet bycia z kimś bez wazektomii, już lepszy byłby celibat niż stres związany z niechcianą ciążą i pilnowaniem antykoncepcji. Dziś, choć wolimy już dobrze zjeść i obejrzeć dobry film niż uprawiać seks, nijak nasze priorytety się nie zmieniły i nie zmienią. Dzieci jak mieć nie chcieliśmy, tak nie chcemy i nie wstydzimy się stawiania wygody oraz realizacji marzeń ponad ich posiadanie. Dziękujemy doktorze, że okazał Pan szacunek i zrozumienie dla naszych życiowych wyborów i nie odmówił Pan zabiegu. Z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć, że uratował Pan nasze życie i nasz związek (mój poprzedni rozpadł się właśnie przez paranoiczny, nieopanowany strach przed wpadką, który prowadził nawet do myśli samobójczych przy każdym spóźniającym się okresie). Pozdrawiam! Marcin

    Cieszymy się, że wszystko ułożyło się Państwu tak, jak planowaliście. Gorąco pozdrawiamy

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *