Terminy na wazektomię jeszcze w zimie 2024

Terminy na wazektomię jeszcze w zimie 2024

Zima, a szczególnie okres ferii to idealny moment, aby rozważyć decyzję o wazektomii. Jest to czas, kiedy możemy nieco zwolnić. Szczególnie, jeśli jesteśmy rodzicami, a nasze pociechy wyjeżdżają na ferie. Od początku roku obserwujemy wzrost zainteresowania zabiegami oraz częste pytania o dodatkowe terminy. Poniżej prezentujemy komplet informacji na temat możliwości zapisu na wazektomię w najbliższym czasie.

 

Okres ferii – wolniejsza chwila?

Wiele osób wybiera zimę na przeprowadzenie zabiegu wazektomii, ponieważ jest to czas, kiedy praca często zwalnia, a ferie szkolne dają dodatkową przestrzeń na odpoczynek. To także idealna pora, aby spędzić więcej czasu z najbliższymi podczas rekonwalescencji. Ponadto, chłodniejsza temperatura sprzyja spokojniejszemu trybowi życia, co jest korzystne w procesie gojenia. O ile oczywiście nie planujemy skoków narciarskich, ekstremalnych zjazdów z lodowca, czy ekstremalnej wspinaczki 🙂
 

Ośrodki, w których operujemy w 2024 roku

Na tę chwilę posiadamy wolne terminy na zabiegi wazektomii w kilku ośrodkach. Każdy z nich odpowiednio wyposażony, co gwarantuje bezpieczeństwo i komfort. Szczególnie zachęcamy wizytę w naszym głównym ośrodku w Warszawie. Jest to klinika stworzona wyłącznie pod kątem zabiegów wazektomii, także jest idealnym miejscem dla wszystkich chcących wykonać taki zabieg.

Ośrodki, w których planujemy zabiegi w najbliższym czasie:

 • Warszawa – Centrum Planowania Rodziny Wazektomia.com – ul. Kazachska 5/U1
 • Katowice – Centrum Med. Sad-Med – Teatralna 9
 • Wrocław – Ośrodek Chirurgii Małoinwazyjnej i Endoskopowej – Rajska 73

 

Sedno sprawy – terminy

Jedna istotna uwaga: poniższe terminy są aktualne na dzień publikacji artykułu. Wszelkiego rodzaju zmiany (zapełnienia terminów, dodania nowych, kasacje) prezentowane są w pierwszej kolejności pod tym adresem. Z tego powodu warto oczywiście zweryfikować wolne terminy jeśli od publikacji niniejszego artykułu minęło już kilka dni.

Warszawa (dr Kretowicz): 20.01, 23.01, 24.01, 03.02, 06.02, 07.02, 10.02, 11.02, 13.02, 15.02, 17.02, 20.02, 21.02, 27.02, 28.02

Warszawa (dr Zajda): 19.01, 22.01, 23.01, 24.01, 25.01, 26.01, 27.01, 05.02, 06.02, 07.02, 08.02, 09.02, 12.02, 13.02, 14.02, 15.02

Katowice (dr Kretowicz): 21.01

Wrocław (dr Zajda): 02.02, 03.02
 

Lekarze z doświadczeniem

Zespół Wazektomia.com składa się z wykwalifikowanych lekarzy, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu wazektomii oraz personelu medycznego, który zawsze stara się maksymalnie zadbać nie tylko o bezpieczeństwo Pacjenta, ale również o jego komfort i zwyczajnie, przyjemną atmosferę, która wbrew pozorom jest bardzo istotna.

dr Michał Kretowicz
Lekarz specjalista, w 2010 roku ukończył I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację z zakresu położnictwa i ginekologii odbywał w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Od 2017 roku współpracuje z Centrum Planowania Rodziny, gdzie szkolił się u dr Eugeniusza Siwika w zakresie wykonywania zabiegów wazektomii i rewazektomii.

dr Janusz Zajda
Lekarz specjalista urologii, neurourologii oraz chirurgii z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Absolwent Warszawskiej Akademii Medycznej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Oddziale III Chirurgii Szpitala Praskiego w Warszawie, kończąc egzaminem specjalizacyjnym II stopnia z chirurgii ogólnej. Następnie zajął się urologią, pracując w Oddziale Urologii Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW, zdając egzamin specjalizacyjny II stopnia z urologii. Od wielu lat współpracował z dr Eugeniuszem Siwikiem. Obecnie wykonuje zabiegi wazektomii i udziela porad w zakresie urologii mężczyzn.
 

Metoda doskonalona od ponad 20 lat

Technika wazektomii, którą stosujemy, jest stale udoskonalana przez nas od ponad 20 lat. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić maksymalną efektywność zabiegu przy minimalnym dyskomforcie dla Pacjenta. Nasza metoda minimalizuje ryzyko powikłań i zapewnia szybką rekonwalescencję.

Total Vasectomy, czyli Totalna Wazektomia jest metodą opartą o analizę Światowego Raportu o wazektomii. Jest to raport oparty na 275 najważniejszych pracach przeanalizowanych od 1949 roku. Raport po dokładnym przetłumaczeniu został opublikowany również na stronie wazektomia.com. Dostępny jest pod tym adresem. W dużym uproszczeniu metoda polega na:

 • wyizolowaniu nasieniowodu,
 • część nasieniowodu jest wycinana,
 • na dwa końce nasieniowodu zakładane są szwy chirurgiczne,
 • ujścia nasieniowodu są koagulowane specjalnym koagulatorem przeznaczonym do wazektomii.

 

Szybka checklista

Aby cała procedura poszła możliwie najsprawniej, poniżej przedstawiamy najważniejsze czynności krok po kroku (wraz z odnośnikami):

 • wybranie lokalizacji i terminu – tutaj,
 • zapis na zabieg – tutaj,
 • wykonanie niezbędnych badań – tutaj,
 • wypełnienie formularzy – tutaj,
 • zapoznanie się z zaleceniami przed i po zabiegu – tutaj,

 

Jak zapisać się na wazektomię

Zapisu na zabieg wazektomii można dokonać na kilka sposobów:

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *