Wazektomia jako prezent walentynkowy?

Wazektomia jako prezent walentynkowy?

10-02-2023 /Pytania i odpowiedzi/

Walentynki tuż tuż. Niezależnie od tego, czy uważamy je za komercyjne święto, czy też nie – dzień ten na dobre zadomowił się w naszych kalendarzach. Bezpiecznie jest również powiedzieć, że w 99% sytuacji pominięcie tego święta i brak jakiegokolwiek specjalnego zaangażowania tego dnia to zły pomysł. Nawet jeśli nasza Partnerka teoretycznie nie chce obchodzić tego święta 😊

W niniejszym artykule zajmiemy się nie tyle samą ideą dnia, ale prezentem walentynkowym, który często im towarzyszy. Jak wiadomo, tematem przewodnim bloga jest wazektomia. Stąd nasze rozważania na temat prezentów walentynkowych skierujemy w tę stronę.

Czy zatem wazektomia to dobry prezent walentynkowy? Zapraszamy do lektury.

 

Kryteria dobrego prezentu

W pierwszej kolejności warto zastanowić się co czyni prezent „dobrym prezentem”? Jakie kryteria powinien spełniać. Naszym subiektywnym zdaniem, na pewno nie powinien posiadać kilka cech:

  • być nieszablonowy,
  • pokazujący uczucia,
  • odzwierciedlający zaangażowanie w związek,
  • wart zapamiętania na lata.

 

Nieszablonowy

Zajmijmy się pierwszym kryterium, które wymieniliśmy wcześniej. Nieszablonowość. Kwiatki, czekoladki, butelka wina. To wszystko standardy, które oczywiście w wielu sytuacjach się sprawdzają. Będąc jednak dłużej razem, dzieląc dobre i złe chwile, podejmując wiele często trudnych decyzji, kolejny bukiet nie jest niczym nadzwyczajnym. Czy wazektomia jest nieszablonowym prezentem? Zdecydowanie tak 😊 Raczej Partnerka wcześniej niczego podobnego nie otrzymała.
 

Pokazujący uczucia

Prezent dla naszej Drugiej Połówki zdecydowanie powinien pokazywać nasze uczucia. Okazanie uczuć, a karteczka przypięta do kwiatków z napisem „Love” to jednak dwie różne rzeczy. Karteczka, mówi nam jedynie „nie miałem czasu / ochoty nawet na napisanie czegoś samodzielnie”. Często jej efekt jest odwrotny od zamierzonego. Czy wazektomia pokazuje uczucia w stosunku do Partnerki? Na to pytanie odpowiedź jest chyba jasna 😊
 

Odzwierciedlający zaangażowanie w związek

Wcześniej wspomniana karteczka wpisuje się również w kolejną regułę. Okazanie zaangażowania. Dowód, iż zależy nam na dobru naszej Partnerki i nie są to jedynie puste gesty czynione pod wpływem chwili (ponieważ tak wypada). W sytuacji, kiedy mamy już Rodzinę w komplecie, co mówi decyzja o wazektomii:

  • zależy mi na Tobie,
  • poważnie traktuję Twoje zdrowie,
  • teraz to JA wezmę odpowiedzialność za ten istotny element naszego wspólnego życia.

 

Wart zapamiętania na lata

Najlepsze prezenty to takie, o których pamiętamy latami. Oczywiście pod warunkiem, że te wspomnienia są pozytywne. Pamiętamy rzeczy ważne, istotne dla nas i dla naszych najbliższych. Jeśli prezent jest wart zapamiętania, możemy przyjąć, że jesteśmy na dobrej drodze.

Czy wazektomia spełnia to kryterium? Oczywiście.
 

Czy to idealny prezent w TEJ konkretnej sytuacji?

Oczywiście powyższy artykuł należy traktować nieco z przymrużeniem oka. Decyzja o zabiegu nie powinna być podejmowana pochopnie, czy bez konsultacji z naszą Drugą Połówką. Jednak, jeśli wszystkie znaki wskazują, iż jest to dobry moment, taka walentynkowa wazektomia może być jednym z najbardziej unikalnych prezentów dla Partnerki, Rodziny i nas samych.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *