Opinie o wazektomii – historie pacjentów [AKTUALIZACJA 2021]

Opinie o wazektomii – historie pacjentów [AKTUALIZACJA 2021]

09-04-2021 /O wazektomii/ /Sex/

W dobie Internetu opinie na temat wszelkiego rodzaju usług (czy to medycznych, czy innych) pojawiają praktycznie na każdym kroku. Spośród setek „polecam”, „w porządku”, „ok” często trudno wydobyć te, które są istotne. Artykuł ten początkowo powstał w 2015 roku, jednak staramy się go na bieżąco aktualizować o najciekawsze wpisy otrzymane od naszych Pacjentów. Za wszystkie maile i komentarze bardzo serdecznie dziękujemy 😊

 

Wazektomia – czy opinie innych pacjentów są ważne?

Naszym zdaniem zdecydowanie tak. Wykonujemy ten zabieg od 17 lat. Wielu pacjentów trafia do nas z polecenia kogoś, kto już u nas był. Zaufanie i rekomendacja to jeden z kluczowych czynników wyboru. Przy tak intymnej sprawie, jak zabieg wazektomii jest to podwójnie istotne. Często słyszymy, że znajomy, ktoś w rodzinie, czy kolega z pracy, był u nas i po opowiedzeniu swojej historii nasz przyszły pacjent zdecydował się na zabieg.

Z jednej strony bardzo nas to cieszy, z drugiej motywuje do działania. Staramy się być nie tylko kliniką wykonującą zabieg wazektomii, ale przede wszystkim zespołem, który przyczynia się do polepszenia jakości życia naszych pacjentów. Jest nam bardzo miło, kiedy pacjenci lub członkowie ich rodzin przesyłają nam ich indywidualne historie pokazujące jak duże zmiany może spowodować jeden mikro-zabieg.

Z tego powodu prezentujemy kilka historii z życia wziętych.

 

Odzyskaliśmy radość z seksu

Poddałem się zabiegowi dwa lata temu u dr Siwika. Zdecydowanie była to najlepsza decyzja, jaką mogłem podjąć. Czegoś nam w seksie brakowało, niby było fajnie, niby miło, ale zawsze gdzieś jakaś niepewność się tliła. No i te ciągłe zabawy z chodzeniem wieczorem do apteki po prezerwatywy. Okazało się, że źródłem problemów była właśnie niepewność i obawa zajścia w ciążę. Trwała i pewna antykoncepcja – właśnie tego elementu brakowało. Teraz czujemy się wolni, seks jest wreszcie super. O to chodziło.

 

Zapewnić dwójce dzieci idealne warunki

Mamy już dwójkę dzieci. Zdecydowaliśmy się na wazektomię, ponieważ chcemy tej dwójce zapewnić idealne warunki i poświęcić odpowiednią ilość czasu. Przeszliśmy już dwa razy przez pieluchy, dwa razy przez ząbkowania, kolki itp. Mimo wszystko oczywiście tego nie żałujemy, ale teraz chcemy się skupić na już wychowywanych dzieciach i mieć również trochę czasu dla siebie. Zdecydowaliśmy się na wazektomię, ponieważ z jednej strony jest trwała i pewna, z drugiej strony jest mniej inwazyjna niż wersja dla kobiet. Strzałem w 10 był wybór kliniki w Warszawie. Wszystko odbyło się w niezwykle przyjaznej atmosferze i bez żadnych komplikacji.

 

Hormonom mówimy nie

Jedyna próba wzięcia przez żonę tabletek antykoncepcyjnych skończyła się w szpitalu. Po drugiej ciąży zdecydowaliśmy się na wazektomię, aby nie obciążać jej organizmu. To była dobra decyzja. Odpadł nam stres i problemy zdrowotne żony. Nie wiem, czy ma to związek, ale z obserwacji widzę, że moja wazektomia pośrednio wpłynę wręcz pozytywnie na zdrowie żony. Polecamy klinikę w Wilanowie. Ważne było dla nas, aby na spokojnie wszystko omówić i rozwiać nasze wątpliwości. Pan doktor poświęcił nam tyle czasu, ile chcieliśmy, odpowiedział na wszystkie pytania, a nawet dał kilka wskazówek dotyczących opieki nad zdrowiem żony.

 

Strach był… tylko przed czym?

Nie będę owijał w bawełnę. Bałem się przed zabiegiem strasznie. Sama decyzja o wazektomii zajęła mi ponad 2 lata. Wchodząc do gabinetu połowa mnie wiedziała, że robię coś bardzo dobrego, druga nauczona doświadczeniami polskiej medycyny krzyczała, aby uciekać. Kiedy położyłem się na stole, mam wrażenie, że zamieniliśmy kilka zdań i doktor Siwik z uśmiechem oznajmił, że koniec… Jak to koniec? Przecież minęła chwila. Okazało się, że minęło 10 minut i temat był skończony. Szok. Udałem się drogę powrotną do domu. Po zdjęciu opatrunku i prysznicu powiem szczerze – nawet nie byłem w stanie znaleźć miejsca ingerencji. Zero bólu, zero problemów. Strach i stres – zupełnie niepotrzebny.

 

Prezent na rocznicę

Wazektomia była przez nas omawiana przez dłuższy czas, jednak nigdy nie doszliśmy do konkretnych decyzji. Żona wychodziła z założenia, że to moja osobista decyzja. 2 lata temu postawiłem zaskoczyć małżonkę w rocznicę ślubu. Zamiast nudnych kwiatków i teatru przyniosłem potwierdzenie wykonania zabiegu. Zaskoczenie było spore, ale mam wrażenie, że jeszcze większa była radość i duma. Coś, czego kupić po prostu się nie da.


 

Najtrudniej podjąć decyzję

Bardzo długo zastanawiałem się nad zabiegiem. Trochę się bałem zabiegu w tak czułym miejscu. Najtrudniej było się zebrać w sobie by zrobić badania przed zabiegiem, potem już z górki. Dosyć szybko udało się zarejestrować. Nie ma co się oszukiwać, sam zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, choć nie jest bolesny. Jednak w dzień zabiegu lepiej sobie zrobić wolne i odpoczywać. Przez kilka dni czuć było pewien dyskomfort, bo przecież był to zabieg chirurgiczny. Rana jest niewielka, nie ma żadnej opuchlizny, nie trzeba się obkładać lodem jak to czasem pokazują w filmach. Jeśli już się zarejestrowałeś to idziesz od razu na stół operacyjny, a nie na rozmowę o zabiegu. Wszelkie rozmowy musisz załatwić wcześniej. Sam gabinet jest przyjazny, personel pomocny, a przygotowanie do zabiegu idzie sprawnie. Jeśli masz wątpliwości natury technicznej to zapewniam, że rana goi się szybciej niż przyzwyczajasz się do nowej sytuacji. A po zabiegu można to opić z kolegami słuchając ich docinków 🙂


 

Wazektomia dla Kobiet

Swoje trzy grosze dorzucę jako żona, której mąż poddał się zabiegowi wazektomii. Z mojego punktu widzenia wazektomia to zabieg również dla kobiet. Jeśli mogłam odstawić dotychczas stosowaną antykoncepcję i nie bać się o kolejną ciążę, czego mogę chcieć więcej. Polecam klinikę szczególnie za podejście do pacjenta i niewystraszenie męża już na starcie tego przedsięwzięcia 😊


 

Jak możesz pomóc

Jeśli wykonałeś już zabieg wazektomii, pomóż nam promować tego typu antykoncepcję. Pozostaw opinie, komentarz, napisz jak zmieniło się Twoje życie. Jesteśmy bardzo ciekawi. Jeśli masz 2 minuty i chcesz dodać swoją opinię, możesz to zrobić na kilka sposobów:

 
Za wszelkie opinie oraz sugestie będziemy bardzo wdzięczni 😊

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (22 głosów, średnia: 3,64 z 5)
Loading...

Komentarze

Paul 16-08-2015 -Odpowiedz

witam wszystkich czytających, Jestem byłym pacjentem wazektomia.com i potwierdzam w pełni skuteczność działania! Obsługa i pomoc w trakcie, przed i po zabiegu jest porostu idealna! Polecam bez żadnego zastrzeżenia !!

Piotr 17-08-2015 -Odpowiedz

Witam wszystkich, Jestem równo rok po zabiegu, który był przeprowadzony przez dr. Siwika. Zabieg razem z całym przygotowaniem trwał ok 30 minut, a ja jestem bardzo zadowolony z podjętej decyzji - moja żona również. Pełna skuteczność i satysfakcja !

Aneta 17-08-2015 -Odpowiedz

Decyzję o poddaniu się wazektomii podjęliśmy z mężem dokładnie 5 lat temu po powrocie z wakacji, gdy okazało się, że jestem w ciąży z czwartym dzieckiem. Od tej pory cieszmy się seksem, jak nigdy dotąd! Zero stresu, że rodzina znów nam się powiększy. Dziękujemy doktorowi i całemu zespołowi wazektomia.com!

Grzegorz 26-08-2015 -Odpowiedz

Wazektomię robiłem jeszcze za zachodnim murem. Dziś mam 60 na karku i z perspektywy czasu stwierdzam, że była to jedna z najlepszych decyzji jakie mogłem podjąć. Wszystkich odpowiedzialnych zachęcam do wazektomii.

Jestem po zabiegu wazektomi u dr.Siwika zabieg bez bólu w miłej atmosferze już pierwsze badanie wykazało 0 plemników.Teraz seks jest innym przeżyciem bez stresu i gumek i żona która nie musi stosować antykoncepcji ma większą ochotę na seks potrafi dzwonić jak jestem w pracy żebym szybko wracał do domu...

Marcin 04-02-2016 -Odpowiedz

Mam takie pytanko czy w tym roku będzie obchodzony rowniez dzień wazektomii? Z chęcią chciałbym się załapać na prezencik w postaci zabiegu

  Żadne decyzje jeszcze nie zapadły. Jeśli będziemy świętować Dzień Wazektomii 2016 w podobny sposób, na pewno pojawi się informacja na blogu i na stronie internetowej :)

ola 10-05-2017 -Odpowiedz

Witam,czy stosują już państwo nici rozpuszczalne?Słyszałam ze właśnie ten nierozpuszczalne sprawiają dyskomfort mężczyzną po zabiegu.Pozdrawiam

  Szwy chirurgiczne nie są rozpuszczalne. Rozpuszczalne nie spełniły by swojej funkcji. Szwy oczywiście w niczym nie przeszkadzają.

   Paweł 16-05-2017 -Odpowiedz

   Potwierdzam, po 3 latach od zabiegu. Te szwy w niczym nie przeszkadzają, a człowiek ma większą pewność, że wszystko jest ok.

KemotM 30-01-2021 -Odpowiedz

Opinie mało konkretne więc napiszę o sobie, może komuś to pomoże. Po 5-ciu miesiącach od zabiegu jestem bardzo zadowolony. Zabieg bezproblemowy, ale jednak warto wziąć tydzień wolnego, zwłaszcza jeśli ktoś ma pracę fizyczną. Ja czułem dyskomfort przez tydzień (opuchlizna, szwy, odrastające włosy). Po 6yciu dniach pierwszy stosunek, nie było problemów. Libido mam wrażenie że wzrosło, naprawdę nie ma mowy o spadku. Żona przestała brać tabletki i tak częstych i dobrych "akcji" nie miałem nigdy w życiu. Być może wynika to z poczucia bezpieczeństwa. Naprawdę polecam. Nie żadnych skutków ubocznych typu "zniewieścienie". Aż żałuję że zdecydowałem się dopiero teraz.

52l.Wazektomiię miałem dwa dni temu. Zabieg 15 min, delikatny ból momentami. Po zabiegu nieznaczny dyskomfort. Żadnych zaczerwień ani powikłań. Potężne wzwody nocne, zona tuż obok i trzeba się powstrzymać. Kiedy przeprowadzę badania nasienia, żona będzie mogła odstawić tabletki antykoncepcyjne. Zabieg polecam panom w odpowiednim wieku, którzy są pewni, że już nie chcą mieć więcej dzieci.

paweł 12-04-2021 -Odpowiedz

Czy po wykonaniu zabiegu i wygojeniu nie ma jakiegoś dyskomfortu w postaci zbierającego się nasienia etc ?

  Szanowny Panie, Po zabiegu wazektomii, nasienie jest wydalane tak samo, jak przed zabiegiem. Tylko plemniki nie będą obecne w nasieniu. z poważaniem

Michał 13-04-2021 -Odpowiedz

2,5 roku po zabiegu, żadnych komplikacji, szybkie gojenie, całkowita bezpłodność. Krótka refleksja. Gdy widzę ryczące bombelki kładące się na ziemi i nie dające się od niej oderwać... Gdy widzę chaos panujący w domu, w którym dzieci są na porządku dziennym... Gdy słyszę wrzaski dzieci trzy kondygnacje niżej... Gdy uprawiam miłość z moją najdroższą żoną... Myślę wtedy sobie, że wazektomia to najlepiej wydane 2000 zł w moim życiu! :D Pozdrawiam serdecznie pana Eugeniusza i panią pielęgniarkę, który mu asystowała. Zbawiacie świat! ❤

  Dziękujemy za miłe słowa i pozdrawiamy serdecznie :)

  Pawel 16-04-2021 -Odpowiedz

  Jestem po wazektomii tydzień czasu dopiero, uprawiałem już seks wszystko ok aczkolwiek gdzieś tam w głowie było czy coś mnie będzie bolało czy nie... Ale mam inny problem i nie wiem czy się tym martwić...poprostu od paru dni nie mam ochoty na seks i bardzo mnie to martwi czy to jest normalne? Czy to jakiś stres w mojej głowie?

   Wykonanie wazektomii nie ma wpływu na Pańskie libido. Pozdrawiamy serdecznie

Moje życie bardzo mocno się zmieniło po wazektomii. Wreszcie brak stresu i pełnia radości z seksu. Polecam i pozdrawiam cały zespół

Marcin 16-08-2021 -Odpowiedz

Jestem po zabiegu wazektomi u dr.Siwika zabieg bez bólu w miłej atmosferze już pierwsze badanie wykazało 0 plemników.Teraz seks jest innym przeżyciem bez stresu i gumek i żona która nie musi stosować antykoncepcji ma większą ochotę na seks. Polecam Klinikę u dr Siwika

  Cieszymy się, że wszystko w porządku. Pozdrawiamy serdecznie :)

   Witam serdecznie mam 39 lat. Wazektomiię miałem 07.10.22r. u dr Kretowicza w Katowicach. Zabieg trwał ok 15 min więcej było przygotowań ze strony lekarza, delikatny ból momentami podczas znieczulenia. Po zabiegu nieznaczny dyskomfort i maly siniak w okolic moszny. Wzwody nocne i poranne większe oraz mocniejsze nawet zdarza się, że w dzień również występują i trzeba się powstrzymać. Kiedy przeprowadzę badania nasienia, dam znać. Zabieg polecam panom w odpowiednim wieku, którzy są pewni, że już nie chcą mieć więcej dzieci tak jak ja.

Wacek 03-01-2022 -Odpowiedz

Jaki koszt wazektomi? I gdzie najlepiej? Pozdrawiam

Witam a kiedy mogą pojawić się wolne terminy w Lublinie? Czy po zapisaniu się na zabieg są konieczne dodatkowe wizyty? Czy może uda się załatwić wszystko za jednym razem?

  Do końca roku nie ma planów uruchomienia dodatkowych terminów w Lublinie. Zapraszamy do Warszawy :) Zabieg jest jednorazowy, także wystarczy jeden przyjazd do kliniki. Pozdrawiamy serdecznie

Kilka lat po zabiegu. Efekty to same pozytywy: pewność, przyjemniejszy i bardziej spontaniczny seks bez gumki. Zabieg szybki i bezbolesny, gojenie szybkie. Wszystko działa tak samo jak przed zabiegiem. Gdybym wiedział wcześniej o tej możliwości to zrobiłbym to zaraz po urodzeniu się drugiego dziecka, czyli kilka lat wcześniej. Niestety są rozpowszechniane błędne informacje że Wazektomia jest w Polsce nielegalna i niedostępna.

marek 10-05-2023 -Odpowiedz

Nie wiem dlaczego w tych wszystkich tłumaczeniach i opisach na czym polega wazektomia, nikt nie rozwiewa jednej logicznej wątpliwości (technicznej). Jeśli normalnie przez ten kanał "płyną" plemniki do spermy. A tu nagle ten kanał zostanie przerwany. To wcale nie oznacza, że został zablokowany IMPULS DO WYSYŁANIA plemników. To gdzie teraz kończą 'swój' bieg plemniki? Żeby już tak bardzo bezpośrednio to wytłumaczyć, jeśli leci woda przez jakąś rurę, a my tę rurę w połowie zaciśniemy (albo utniemy i zaklejmy końcówki), to wcale nie oznacza, że zakręciliśmy wodę. Ta woda leci dalej tylko... w miejscu ściśnięcia, zacznie nam się robić puchnący balon. Bo woda leci dalej, tylko nie wylatuje już na końcu rury. To jeśli przetniemy/zablokujemy kanał, przez który normalnie "płyną" plemniki, to czy w tym miejscu przycięcia nie zacznie się robić... "cmentarzysko plemników"? Jakieś z grubienie, gdzie przez lata zbiera się masa "trupów" plemników. Nie są nigdzie wydalane, kanał nie jest przeczyszczany, a te pleminiki są wysyłane, a potem zderzają się ze ścianą i tam kończą swój żywot?

Bartos 09-07-2023 -Odpowiedz

Witam czy wazektomia jest 100% antykoncepcja jake są koszty zabiegu

Łukasz 24-07-2023 -Odpowiedz

Witam. Kiedy wolne terminy w Poznaniu? Bo póki co widzę zero terminów. Pozdrawiam

  Witamy serdecznie. Przynajmniej na wakacje nie posiadamy wolnych terminów na zabiegi w Poznaniu. Jeśli pojawią się po wakacjach, opublikujemy je zarówno na stronie jak i blogu. Pozdrawiamy serdecznie

Filip 01-04-2024 -Odpowiedz

Poddałem się zabiegowi wazektomii w wieku 19 lat, bez potomstwa. Byłem pewny tego, czego od życia nie chcę i nie powinienem. Dziś mam 27 lat i nie wyobrażam sobie powodu, który miałby zmienić moje podejście. Niczego nie żałuję. Sam zabieg lekko dyskomfortowy, ale nie ma mowy o bólu. Po czasie można zapomnieć o strachu i odciążyć partnerkę, która nie musi brać już tabletek antykoncepcyjnych.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *