Z radością informujemy, iż po długiej przerwie powróciliśmy do pracy i gabinet jest dla Państwa otwarty. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 22 626 33 33 oraz drogą mailową rejestracja@wazektomia.com.

Opinie o wazektomii – historie pacjentów [AKTUALIZACJA 2020]

wazektomia opinie

Opinie o wazektomii – historie pacjentów [AKTUALIZACJA 2020]

18-09-2020 /O wazektomii/ /Sex/

W dobie Internetu opinie na temat wszelkiego rodzaju usług (czy to medycznych, czy innych) pojawiają praktycznie na każdym kroku. Spośród setek „polecam”, „w porządku”, „ok” często trudno wydobyć te, które są istotne. Artykuł ten początkowo powstał w 2015 roku, jednak w 2020 roku warto go nieco odświeżyć i dodać kilka istotnych elementów 🙂

 

Wazektomia – czy opinie innych pacjentów są ważne?

Naszym zdaniem zdecydowanie tak. Wykonujemy ten zabieg od 17 lat. Wielu pacjentów trafia do nas z polecenia kogoś, kto już u nas był. Zaufanie i rekomendacja to jeden z kluczowych czynników wyboru. Przy tak intymnej sprawie, jak zabieg wazektomii jest to podwójnie istotne. Często słyszymy, że znajomy, ktoś w rodzinie, czy kolega z pracy, był u nas i po opowiedzeniu swojej historii nasz przyszły pacjent zdecydował się na zabieg.

Z jednej strony bardzo nas to cieszy, z drugiej motywuje do działania. Staramy się być nie tylko kliniką wykonującą zabieg wazektomii, ale przede wszystkim zespołem, który przyczynia się do polepszenia jakości życia naszych pacjentów. Jest nam bardzo miło, kiedy pacjenci lub członkowie ich rodzin przesyłają nam ich indywidualne historie pokazujące jak duże zmiany może spowodować jeden mikro-zabieg.

Z tego powodu prezentujemy kilka historii z życia wziętych.

 

Odzyskaliśmy radość z seksu

Poddałem się zabiegowi dwa lata temu u dr Siwika. Zdecydowanie była to najlepsza decyzja, jaką mogłem podjąć. Czegoś nam w seksie brakowało, niby było fajnie, niby miło, ale zawsze gdzieś jakaś niepewność się tliła. No i te ciągłe zabawy z chodzeniem wieczorem do apteki po prezerwatywy. Okazało się, że źródłem problemów była właśnie niepewność i obawa zajścia w ciążę. Trwała i pewna antykoncepcja – właśnie tego elementu brakowało. Teraz czujemy się wolni, seks jest wreszcie super. O to chodziło.

 

Zapewnić dwójce dzieci idealne warunki

Mamy już dwójkę dzieci. Zdecydowaliśmy się na wazektomię, ponieważ chcemy tej dwójce zapewnić idealne warunki i poświęcić odpowiednią ilość czasu. Przeszliśmy już dwa razy przez pieluchy, dwa razy przez ząbkowania, kolki itp. Mimo wszystko oczywiście tego nie żałujemy, ale teraz chcemy się skupić na już wychowywanych dzieciach i mieć również trochę czasu dla siebie. Zdecydowaliśmy się na wazektomię, ponieważ z jednej strony jest trwała i pewna, z drugiej strony jest mniej inwazyjna niż wersja dla kobiet. Strzałem w 10 był wybór kliniki w Warszawie. Wszystko odbyło się w niezwykle przyjaznej atmosferze i bez żadnych komplikacji.

 

Hormonom mówimy nie

Jedyna próba wzięcia przez żonę tabletek antykoncepcyjnych skończyła się w szpitalu. Po drugiej ciąży zdecydowaliśmy się na wazektomię, aby nie obciążać jej organizmu. To była dobra decyzja. Odpadł nam stres i problemy zdrowotne żony. Nie wiem, czy ma to związek, ale z obserwacji widzę, że moja wazektomia pośrednio wpłynę wręcz pozytywnie na zdrowie żony. Polecamy klinikę w Wilanowie. Ważne było dla nas, aby na spokojnie wszystko omówić i rozwiać nasze wątpliwości. Pan doktor poświęcił nam tyle czasu, ile chcieliśmy, odpowiedział na wszystkie pytania, a nawet dał kilka wskazówek dotyczących opieki nad zdrowiem żony.

 

Strach był… tylko przed czym?

Nie będę owijał w bawełnę. Bałem się przed zabiegiem strasznie. Sama decyzja o wazektomii zajęła mi ponad 2 lata. Wchodząc do gabinetu połowa mnie wiedziała, że robię coś bardzo dobrego, druga nauczona doświadczeniami polskiej medycyny krzyczała, aby uciekać. Kiedy położyłem się na stole, mam wrażenie, że zamieniliśmy kilka zdań i doktor Siwik z uśmiechem oznajmił, że koniec… Jak to koniec? Przecież minęła chwila. Okazało się, że minęło 10 minut i temat był skończony. Szok. Udałem się drogę powrotną do domu. Po zdjęciu opatrunku i prysznicu powiem szczerze – nawet nie byłem w stanie znaleźć miejsca ingerencji. Zero bólu, zero problemów. Strach i stres – zupełnie niepotrzebny.

 

Prezent na rocznicę

Wazektomia była przez nas omawiana przez dłuższy czas, jednak nigdy nie doszliśmy do konkretnych decyzji. Żona wychodziła z założenia, że to moja osobista decyzja. 2 lata temu postawiłem zaskoczyć małżonkę w rocznicę ślubu. Zamiast nudnych kwiatków i teatru przyniosłem potwierdzenie wykonania zabiegu. Zaskoczenie było spore, ale mam wrażenie, że jeszcze większa była radość i duma. Coś, czego kupić po prostu się nie da.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (15 głosów, średnia: 3,27 z 5)
Loading...

Komentarze

Paul 16-08-2015 -Odpowiedz

witam wszystkich czytających, Jestem byłym pacjentem wazektomia.com i potwierdzam w pełni skuteczność działania! Obsługa i pomoc w trakcie, przed i po zabiegu jest porostu idealna! Polecam bez żadnego zastrzeżenia !!

Piotr 17-08-2015 -Odpowiedz

Witam wszystkich, Jestem równo rok po zabiegu, który był przeprowadzony przez dr. Siwika. Zabieg razem z całym przygotowaniem trwał ok 30 minut, a ja jestem bardzo zadowolony z podjętej decyzji - moja żona również. Pełna skuteczność i satysfakcja !

Aneta 17-08-2015 -Odpowiedz

Decyzję o poddaniu się wazektomii podjęliśmy z mężem dokładnie 5 lat temu po powrocie z wakacji, gdy okazało się, że jestem w ciąży z czwartym dzieckiem. Od tej pory cieszmy się seksem, jak nigdy dotąd! Zero stresu, że rodzina znów nam się powiększy. Dziękujemy doktorowi i całemu zespołowi wazektomia.com!

Grzegorz 26-08-2015 -Odpowiedz

Wazektomię robiłem jeszcze za zachodnim murem. Dziś mam 60 na karku i z perspektywy czasu stwierdzam, że była to jedna z najlepszych decyzji jakie mogłem podjąć. Wszystkich odpowiedzialnych zachęcam do wazektomii.

Jestem po zabiegu wazektomi u dr.Siwika zabieg bez bólu w miłej atmosferze już pierwsze badanie wykazało 0 plemników.Teraz seks jest innym przeżyciem bez stresu i gumek i żona która nie musi stosować antykoncepcji ma większą ochotę na seks potrafi dzwonić jak jestem w pracy żebym szybko wracał do domu...

Marcin 04-02-2016 -Odpowiedz

Mam takie pytanko czy w tym roku będzie obchodzony rowniez dzień wazektomii? Z chęcią chciałbym się załapać na prezencik w postaci zabiegu

    Żadne decyzje jeszcze nie zapadły. Jeśli będziemy świętować Dzień Wazektomii 2016 w podobny sposób, na pewno pojawi się informacja na blogu i na stronie internetowej :)

ola 10-05-2017 -Odpowiedz

Witam,czy stosują już państwo nici rozpuszczalne?Słyszałam ze właśnie ten nierozpuszczalne sprawiają dyskomfort mężczyzną po zabiegu.Pozdrawiam

    Szwy chirurgiczne nie są rozpuszczalne. Rozpuszczalne nie spełniły by swojej funkcji. Szwy oczywiście w niczym nie przeszkadzają.

      Paweł 16-05-2017 -Odpowiedz

      Potwierdzam, po 3 latach od zabiegu. Te szwy w niczym nie przeszkadzają, a człowiek ma większą pewność, że wszystko jest ok.

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *