Z radością informujemy, iż po długiej przerwie powróciliśmy do pracy i gabinet jest dla Państwa otwarty. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 22 626 33 33 oraz drogą mailową rejestracja@wazektomia.com.

Co się dzieje z plemnikami po wazektomii?

Co się dzieje z plemnikami po wazektomii?

08-01-2021 /O wazektomii/

Pytanie o plemniki to dosyć często pojawiająca się kwestia w przypadku wazektomii. I słusznie: w końcu są najmniejszym, ale za to najważniejszym elementem męskiej antykoncepcji 😊

  

Plemniki dalej są produkowane

Wazektomia jest zabiegiem polegającym na zablokowaniu transportu plemników nasieniowodami. W tym celu przecinane są jedynie nasieniowody. Wycięciu ulega ich mały fragment. Oba końce zostają zabezpieczone, aby zapobiec tzw. rekanalizacji – przywróceniu drożności. Pamiętajmy, że produkcja plemników odbywa się w jądrach. Nasieniowody jedynie odpowiadają za transport plemników. W związku z tym, wazektomia nie powoduje zaprzestania ich produkcji.
  

 

Ejakulat bez plemników – jaki jest skład nasienia?

Po wazektomii ejakulat uwalniany podczas wytrysku nie zawiera więc plemników. Pamiętajmy, iż w skład ejakulatu wchodzi wiele substancji produkowanych w naszym organizmie. Plemniki stanowią jedynie niewielki procent zawartości. Pozostałe elementy produkowane są w:

  • najądrzach,
  • prostacie,
  • pęcherzykach nasiennych,
  • gruczołach opuszkowo-cewkowych.

  

 

Organizm wchłania wyprodukowane plemniki

Co w takim razie dzieje się z produkowanymi przez jądra plemnikami? Odpowiedź jest dosyć prosta. Jak wiele innych substancji organizm po prostu je wchłania. Podobnie dzieje się z resztą w przypadku ejakulatu w czasie dłuższego celibatu – organizm absorbuje komórki.
  

 

Czy nasienia po wazektomii jest mniej?

Statystycznie (co oczywiście w tej sytuacji trudno stwierdzić) jest go mniej o około 3%. Biorąc pod uwagę, że na ilość ejakulatu wpływa bardzo wiele czynników, taki ubytek jest praktycznie nie zauważalny i z pewnością nie wpływa negatywnie na odczucia podczas seksu.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *