Wazektomia, a jakość ejakulacji

wazektomia a wytrysk

Wazektomia, a jakość ejakulacji

Część Panów martwi się o jakość wytrysku po zabiegu wazektomii. Postanowiliśmy się zmierzyć z tym tematem i rozwiać kilka mitów, które powstały przez lata.

Nieuzasadnione obawy

Na wstępie od razu, wprost odpowiemy na główne pytanie – wazektomia nie obniża jakości wytrysku. Ejakulacja w wielu przypadkach jest nawet znacznie wyższej jakości.

3% mniej

Badania pokazują, że po wazektomii statystycznie podczas pojedynczego wytrysku może wydzielać się do 3% mniej nasienia. Jest to więc praktycznie niezauważalna ilość. Badania pokazują jednak inne, bardzo ciekawe zjawisko.

100% więcej

Niepewność związana z niechcianą ciążą, powoduje bardzo często dużo stresu. Stres może negatywnie wpływać na jakość i ilość nasienia. Jest również czynnikiem, który obniża wiele innych funkcji naszego organizmu. Co pośrednio również wpływa na nasze życie seksualne. Pozbywając się stresu, zyskujemy wiele. Również w kwestii jakości i ilości ejakulacji.

Dużo częściej

Statystyki pokazują również, że znaczna część Rodzin, w których mężczyzna poddał się zabiegowi wazektomii, uprawia seks znacznie częściej. I co najważniejsze: czerpią z niego znacznie więcej radości. Czy to przez brak stresu, świadomość wzięcia większej odpowiedzialności za Rodzinę, czy też z powodu znacznego zbliżenia się Partnerów. Pamiętajmy, że wazektomia wpływa nie tylko na wymiar fizyczne, ale również psychologiczny, które często jest znacznie ważniejszy.

Co mówią nasi Pacjenci

Często otrzymujemy korespondencję od naszych Pacjentów, po kilku miesiącach, czy nawet latach. Część oczywiście przekazuje nam informacje czysto medyczne, jednak bardzo duży odsetek dzieli się z nami również opisem zmian, jakie zaszły w ich życiu. W zasadzie każdy podkreśla, że zmiany są zdecydowanie na plus – lepsze samopoczucie, mniej stresu, więcej energii i chęci do życia.

Podziel się z nami opinią

A jakie są Twoje doświadczenia?

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (33 głosów, średnia: 3,79 z 5)
Loading...

Komentarze

Pola 19-04-2021 -Odpowiedz

Czy to normalne że sperma po wazektomii jest przezroczysta ?

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *