Po zabiegu wazektomii – pytania Pacjentów

Po zabiegu wazektomii – pytania Pacjentów

19-04-2024 /Pytania i odpowiedzi/

Otrzymujemy wiele pytań odnośnie zabiegu wazektomii. To naturalne, Pacjenci chcą, mają prawo i przede wszystkim powinni wiedzieć jak najwięcej na temat zabiegu, któremu chcą się poddać. Z tego powodu staramy się zawsze odpowiedzieć możliwie jak najdokładniej. Często, pytania są również swego rodzaju inspiracją do powstania nowych podstron na wazektomia.com, artykułów na niniejszym blogu czy filmów. Część pytań zdecydowanie częściej się powtarza niż inne. W dzisiejszym artykule zajmiemy się właśnie nimi. Zapraszamy do lektury 🙂

 

Czy mogę wracać samemu?

Jak najbardziej. Wielu naszych Pacjentów przyjeżdża na zabieg z miejsc oddalonych nawet kilkaset kilometrów. Po zabiegu wracają spokojnie do domu. Bardzo często w roli kierowców. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Są Pacjenci, którzy potrzebują chwili, aby zeszły emocje. Są Pacjenci, którzy godzinę po zabiegu mają umówione spotkanie z Klientem. Generalnie przeciwwskazań nie ma.

Mamy jednak również inną opcję. W przypadku Pacjentów przyjeżdżających do naszego głównego ośrodka w Warszawie z dalszych zakątków Polski, uruchomiliśmy specjalną promocję. Oferujemy jeden nocleg w pobliskim hotelu Portos. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem.
 

Czy muszę nosić specjalne majtki?

W ostatnim czasie nasiliło się pytanie odnośnie specjalnej bielizny po zabiegu wazektomii. Takie „majtki po wazektomii” nie są jednak konieczne. Wystarczy obcisła, dobrze trzymająca bielizna. Ma być nam wygodnie, a miejsce zbiegu ma nam „nie latać”. Krótkie prysznice (nie kąpiel) i dopasowana bielizna, która jest już w naszej szafie, w zupełności nam wystarczy.
 

Kiedy czas na seks?

Rekomendujemy unikanie nadmiernej stymulacji seksualnej przez siedem dni. Potem należy już podjąć samemu decyzję. Czy czujemy się już na siłach, czy chcemy jeszcze chwilę poczekać. Biorąc pod uwagę charakter zabiegu, w przyszłości tę abstynencję raczej nadrobimy 🙂 Czasem warto więc chwilę poczekać. Pamiętajmy również o konieczności stosowania dotychczasowej antykoncepcji, aż do uzyskania negatywnego wynik testu na. Skuteczność wazektomii nie jest natychmiastowa.
 

Czy można badania nasienia wykonać wcześniej?

Nasze doświadczenia pokazują, iż 8 tygodni po zabiegu wazektomii to najbardziej optymalny czas na pierwsze badanie nasienia. Ze swojej strony rekomendujemy właśnie taki czas.
 

W badaniu wykryto plemniki, co w takiej sytuacji?

Przede wszystkim nie należy się denerwować: najczęściej nie oznacza to, iż zabieg wymaga korekty. Jeśli to pierwsze badanie nasienia, należy je powtórzyć po 12 tygodniu. W znacznej części przypadków, wykryte plemniki są jeszcze pozostałością, wyprodukowaną i przetransportowaną w czasie, kiedy nasieniowody były jeszcze drożne.

Tutaj istotna kwestia: wyniki badań należy przesyłać do kliniki wykonującej zabieg. W przypadku naszych Pacjentów jest to wysyłka mailem na adres badania@wazektomia.com. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, nie wahajmy się pytać u źródła.
 

Odczuwam dyskomfort, co zrobić?

W przypadku wystąpienia lekkiego dyskomfortu przez kilka pierwszych dni po zabiegu, można zastosować maść kasztanową lub altacet w żelu w miejscu obserwowanego obrzęku i delikatnie wmasowywać. W razie potrzeby, można wziąć tabletkę pyralginy. Leki przeciwzapalne są zalecane, jeżeli ból jest uporczywy: Ibuprom Max.

W przypadku niewielkiego dyskomfortu warto również spróbować trochę się poruszać np. poprzez kilkuminutowy spacer. Zdarzają się przypadki, w których Pacjenci – nadal nieco spięci – zwyczajnie unikają nawet najmniejszych ruchów. Prowadzi to do najzwyklejszego zdrętwienia.
 

Jakich czynności powinienem unikać?

Poza omówioną powyżej stymulacją seksualną w pierwszym tygodniu, należy unikać w tym czasie ogólnie znacznego wysiłku. Intensywne skłony do przodu, podnoszenie ciężkich przedmiotów, takie czynności raczej pozostawmy na później. Przez siedem dni nie należy uprawiać sportów kontaktowych, jazdy na nartach, rowerze , golfa, tenisa lub innej aktywności fizycznej,
która może powodować dyskomfort. Unikamy również pływania w basenie oraz korzystania z sauny.
 

Ogólne zalecenia pozabiegowe

Stworzyliśmy specjalną wersję PDF zaleceń przed i po zabiegu wazektomii. Jest ona dostępna na naszej stronie wazektomia.com. Poniżej odnośniki bezpośrednie:

 

Dodatkowe pytania

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości pytajmy, pytajmy i jeszcze raz pytajmy. Wychodzimy z założenia, iż decyzja o poddaniu się wazektomii powinna być w pełni świadoma, oparta na faktach i własnym przekonaniu, iż jest to najlepsza decyzja dla nas i naszej Rodziny. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *