Wazektomia WBS – definicja, cena, wymagania

Wazektomia WBS – definicja, cena, wymagania

Wazektomia to jedna z najnowocześniejszych metod antykoncepcji dla całej Rodziny i z pewnością najbardziej skuteczna. Metoda, którą operujemy ewoluowała w ciągu tych 17 lat wykonywania zabiegów. Podstawy pozostały oczywiście nie zmienione, jednak technika uległa modyfikacjom tak, aby była nie tylko skuteczna, ale szybsza i bardziej komfortowa dla Pacjenta.

 

Wazektomia WBS – definicja?

Pod tajemniczym terminem WBS, kryje się skrót Wazektomia Bez Skalpela. Jest to jedna z dwóch dominujących metod na świecie. Wazektomia, przy której nie stosuje się nacięcia skóry. Wystarczy jedynie jej rozwarstwienie (palcami). Zapobiega to konieczności stosowania szwów na skórze co nie tylko zwiększa komfort Pacjenta, ale również znacznie przyśpiesza rekonwalescencję oraz ogranicza ilość powikłań.
 

Total Vasectomy TV – dlaczego akurat ta metoda?

Metodę Total Vasectomy wprowadziliśmy w 2011 roku na podstawie 8 poprzednich lat doświadczeń. Podstawowa różnica pomiędzy tą metodą, a innymi polega na zwiększeniu poziomu zabezpieczenia samego nasieniowodu. Zmniejsza to w znacznym stopniu ryzyko rekanalizacji:

  • na dany nasieniowód zakładamy podwójne szwy nierozpuszczalne,
  • wycinamy kilka milimetrów nasieniowodu,
  • wykonujemy mikrokoagulację ujść nasieniowodów.

Jest to obecnie metoda naszym zdaniem najbezpieczniejsza z punktu widzenia Pacjenta.
 

Cena wazektomii i koszty około zabiegowe

Koszt wazektomii zarówno w naszym głównym ośrodku w Warszawie, jak i w pozostałych miastach, w których operujemy jest stały i wynosi aktualnie 1999PLN. Jest to cena obejmująca również konsultacje przed i po zabiegu.

Istnieje możliwość rozłożenia kosztu zabiegu na dogodne raty. Szczegóły dostępne są tutaj: https://www.wazektomia.com/cennik-wazektomii.

Jeśli chodzi o koszty dodatkowe, które należy wziąć pod uwagę planując zabieg, mamy tu do czynienia z dwiema grupami:

  • badania przed zabiegiem (morfologia, antygen HBS, układ krzepnięcia),
  • badania nasienia po zabiegu (po 8 i 12 tygodniach od zabiegu).

Koszty te różnią się z zależności od laboratoriów i lokalizacji, w których wykonuje je Pacjent. Szczegóły najlepiej ustalić w wybranym przez siebie laboratorium w okolicy.
 

Wymagania przy wazektomii

Przed przystąpieniem do zabiegu wazektomii należy spełnić kilka wymagań:

  • Do 2 tygodni przed ustalonym terminem zabiegu należy wykonać w swoim laboratorium następujące badania: morfologia ogólna krwi, antygen HBS, układ krzepnięcia,
  • Należy wypełnić komplet formularzy dostępnych na podstronie: https://www.wazektomia.com/formularze,
  • Dzień przed podróżą mile widziane jest wykonie fryzjera, nad spojeniem łonowym i pod jednomasztowcem, po stronie lewej i prawej, tzw. worek mosznowy.

Istotne jest również zapoznanie się z listą zaleceń przed i po zabiegowych. W wygodnej wersji PDF dokumenty dostępne są tutaj: https://www.wazektomia.com/zalecenia.
 

Jak zapisać się na zabieg wazektomii?

Najbardziej aktualne terminy na zabiegi we wszystkich ośrodkach, w których operujemy wazektomię dostępne są na stronie https://www.wazektomia.com.

Pełna lista ośrodków znajduje się na podstronie: https://www.wazektomia.com/gdzie-operujemy-wazektomie

Jak zapisać się na zabieg wazektomii?
Najprostszym sposobem zapisu na zabieg jest skorzystanie z naszej infolinii 22 626 33 33 lub mail na adres: rejestracja@wazektomia.com

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *