Czy w każdym ośrodku operujemy wazektomię tą samą techniką?

Czy w każdym ośrodku operujemy wazektomię tą samą techniką?

Kwestie związane z techniką wykonywania wazektomii pojawiają się dosyć często wśród pytań od Pacjentów. W skrócie odpowiedź brzmi TAK – w każdym naszym gabinecie wykonujemy wazektomię metodą Total Vasectomy. Szersze informacje oczywiście w rozwinięciu tego artykułu.

 

Kilka ośrodków, Ci sami doktorzy

Wykonujemy zabiegi wazektomii w kilkunastu ośrodkach w całym kraju. W niektórych ośrodkach jesteśmy częściej, w innych nieco rzadziej. Najistotniejszą kwestią jest tutaj sprawa lekarzy, którzy wykonują zabieg. Mamy nieco inne podejście niż większość dużych klinik medycznych. W naszym przypadku zabieg wykonuje zawsze jeden z dwóch lekarzy:

  • dr Eugeniusz Siwik,
  • dr Michał Kretowicz.

To ogromna przewaga w porównaniu ze sporą ilością centrów medycznych, w których większość zabiegów (nie tylko wazektomii) wykonywana jest przez aktualnie dyżurujących lekarzy. Każdy z nich ma nieco inne doświadczenia, nieco inne podejście, nieco inną technikę.

W naszym przypadku technika jest niezmienna niezależnie od ośrodka.
 

Dr Siwik

Prekursor zabiegów wazektomii w Polsce, wykonujący je od ponad 19 lat. Twórca Centrum Planowania Rodziny – Wazektomia.com oraz założyciel Izby Gospodarczej Medycyna Polska. Współautor książki ” Antykoncepcja. Planowanie rodziny u progu XXI w.”. Autor dwóch książek: „Uwolnić kobiety” (2020r.) oraz „Totalna Wazektomia” (2021r.).

Absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku. Specjalista II stopnia z ginekologii i położnictwa. Był asystentem wybitnego naukowca prof. Stefana Soszki, a następnie prof. H. Gadomskiej i T. Koszarowskiego. Jednocześnie pracował w Towarzystwie Rozwoju Rodziny razem z prof. Zbigniewem Lwem Starowiczem.
 

Dr Kretowicz

Lekarz specjalista, w 2010 roku ukończył I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację z zakresu położnictwa i ginekologii odbywał w Szpitalu Bielańskim w Warszawie.

Od 2017 roku współpracuje z Centrum Planowania Rodziny, gdzie szkolił się u dr Eugeniusza Siwika w zakresie wykonywania zabiegów wazektomii i rewazektomii.
 

Operujemy wyłącznie metodą Total Vasectomy

Total Vasectomy, czyli Totalna Wazektomia jest to metoda, którą stosujemy po przeanalizowaniu Światowego Raportu o wazektomii. Jest to raport oparty na 275 najważniejszych pracach przeanalizowanych od 1949 roku. Raport po dokładnym przetłumaczeniu został opublikowany na naszej stronie. Korzystają z niego zarówno pacjenci, jak i lekarze. Nasza metoda polega na tym, że po wyizolowaniu nasieniowodu, część nasieniowodu jest wycinana, na dwa końce nasieniowodu zakładane są szwy chirurgiczne. Procedura ta dotyczy każdego nasieniowodu. Ujścia nasieniowodu są koagulowane specjalnym koagulatorem przeznaczonym do wazektomii.

Z pełną procedurą można zapoznać się tutaj.
 

Zalety metody

Najważniejsze zalety tej metody:

  • bez nacięć, skalpela i igieł (WBS – Wazektomia Bez Skalpela),
  • technika doskonalona od 19 lat,
  • pełne zabezpieczenie obu końców nasieniowodu dające znacznie większe zabezpieczenie przed rekanalizacją,
  • brak szwów na zewnątrz,
  • bez bólu.
Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (4 głosów, średnia: 4,75 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *