17 powodów, dla których warto zrobić wazektomię

17 powodów, dla których warto zrobić wazektomię

Tym razem, przygotowaliśmy całą listę powodów, dla których warto poddać się wazektomii. Oczywiście jest ich znacznie więcej – to jedynie wybrane😊 Zapraszamy do lektury.

Przygotowaliśmy całą listę powodów, dla których warto poddać się wazektomii.

1. Wazektomia jest bardzo skuteczna.

To niemalże 100%. Jest zdecydowanie bardziej skuteczna niż metody doraźne typu prezerwatywy czy tabletki hormonalne. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę typowe, a nie doskonałe użycie.
 

2. Ryzyko powikłań jest bardzo niskie.

Każdy zabieg chirurgiczny jest oczywiście obarczony pewnym ryzykiem, jednak w tym wypadku jest ono bardzo niskie. Czasem zdarza się drobny ból czy opuchlizna, jednak inne powikłania są wielką rzadkością. Jest to oparte tysiącami zabiegów, które przez te prawie 20 lat przeprowadziliśmy.
 

3. Wazektomia nie wpływa negatywnie na życie seksualne.

Blokowany jest jedynie przepływ plemników. Nie wpływa to na gospodarkę hormonalną. Zabieg nie ingeruje również w samego penisa. Jest wręcz odwrotnie, większość Pacjentów zgłasza wręcz poprawę doznań.
 

4. Cały czas produkujemy spermę.

Wazektomia niczego tu nie powstrzymuje. Jedyny odnotowany ubytek to około 3-4% objętości.
 

5. Wazektomia to szybki zabieg.

Całość nie trwa zwykle dłużej niż 10-15 minut i to licząc już z przygotowaniem i ubraniem po zabiegu. Cała wizyta może zamknąć się w okolicy półgodziny (czasem nawet krócej). To jak przerwa na kawę.
 

6. Zabieg jest bardzo prosty.

Oczywiście dla lekarza, który wie co robi. W większości wypadków jedno rozwarstwienie skóry pozwala zająć się obydwoma nasieniowodami. Takie rozwiązanie zmniejsza również ryzyko powikłań i przyśpiesza rekonwalescencję.
 

7. Sama procedura jest jasna dla zwykłego człowieka.

To nie jest operacja na otwartym sercu. Wszystko jest jasne i przejrzyste. Dokładnie wiemy co się dzieje na każdym etapie.
 

8. Wazektomia nie wymaga znieczulenia ogólnego, czy obecności anestezjologa.

Przy pomocy specjalnego pistoletu (bez igieł) miejscowo wstrzeliwuje się środek znieczulający. Dzięki takiemu rozwiązaniu zabieg jest bezpieczniejszy.
 

9. Przy wazektomii nie ma skalpela.

Skóra jest rozwarstwiana. Dzięki czemu po kilku dniach nie ma już śladu. W niektórych przypadkach już kolejnego dnia Pacjenci nie są w stanie stwierdzić, w którym miejscu nastąpiło rozwarstwienie.
 

10. Po wazektomii można normalnie funkcjonować.

Zaleca się kilka dni zmniejszonej aktywności fizycznej, jednak dotyczy to czynności typu jazda na rowerze, czy dźwiganie ciężarów. Można jednak normalnie funkcjonować, iść do pracy, pójść na spacer z dziećmi, czy do kina. Słowem – codzienne działania.
 

11. Po wazektomii możesz odpocząć jak król.

Usiąść na tronie i przez okrągły dzień nie robić absolutnie nic. Zawsze możesz powiedzieć, że takie były zalecenia lekarza 🙂
 

12. Więcej seksu.

Na początku jest to nawet zalecenie lekarza. Po zalecanych dwóch tygodniach absencji do pierwszego testu nasienia (8 tygodni) zaleca się co najmniej 20 – 25 ejakulacji. Jeśli doliczymy 5 dni absencji przed testem nasienia, daje to nam 20-25 ejakulacji w około 35 dni. Do dzieła – zalecenia lekarza🙂
 

13. Wazektomia kosztuje mniej niż inne formy antykoncepcji.

Szacuje się, że po około 5 latach wazektomia zwraca się w porównaniu do innych sposobów doraźnej antykoncepcji. Może poza „szklanką wody zamiast”. Przy aktualnym wzroście cen produktów doraźnych, prawdopodobnie jest to zwrot już w ok. 3 lata.
 

14. Wazektomia kosztuje zdecydowanie mniej niż dzieci.

Według szacunków, w USA koszt wychowania jednego dziecka to około 16 000$ rocznie. Nawet gdyby przyjąć złotówki i przyjąć kurs jeden w jeden, wazektomia kosztuje ułamek rocznych kosztów ponoszonych na dziecko.
 

15. Partnerka będzie Ci bardzo wdzięczna.

Z pewnością doceni, że zależy Ci na jej zdrowiu i bierzesz odpowiedzialność za całą rodzinę. To wpływa nie tylko na codzienne stosunki, ale na długoterminowe relacje w związku.
 

16. Wazektomia czyni seks prostym i przyjemnym.

Bez biegania i szukania prezerwatyw, bez stresu przed niechcianą ciążą, bez przykrych konsekwencji stosowania hormonów. Macie chwilę i ochotę – nie ma żadnych przeciwwskazań.
 

17. Wazektomia jest odwracalna.

Metoda powinna być brana pod uwagę w ujęciu docelowym, jednak w razie nieprzewidzianych zdarzeń, jej skutki są odwracalne. Rewazektomia, inseminacja nasienia, in-vitro, czy adopcja, to tylko kilka możliwości.
 

Zobacz również wersję video

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (20 głosów, średnia: 3,80 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *