Mężczyzna po wazektomii oczami Kobiet – fakty i mity w 7 punktach

Mężczyzna po wazektomii oczami Kobiet – fakty i mity w 7 punktach

Często mężczyźni przed zabiegiem wazektomii wahają się z innych niż medyczne powodów. „Co ludzie powiedzą?”. Pomijając, fakt, że dla prawdziwego mężczyzny i Głowy Rodziny nie powinno mieć to znaczenia, każdy przecież jest tylko człowiekiem i podejmuje własne decyzje. Zauważyliśmy, że szczególnie interesuje Panów punkt widzenia Kobiet.

Podczas spotkań z Pacjentami, bardzo często spotykamy również ich Partnerki. Z prawie 18 letniej obserwacji, możemy podzielić się naszymi spostrzeżeniami, potwierdzić fakty i obalić kilka mitów związanych z opinią kobiet o mężczyznach po wazektomii.

Fakt: Mężczyzna odpowiedzialny

Decyzja o wazektomii to akt bycia odpowiedzialnym. Świadomość wzięcia na swoje barki kwestii antykoncepcji w Rodzinie. To bardzo częsta kwestia, którą podnoszą w rozmowach z nami Partnerki towarzyszące Pacjentom.

Nie ma co ukrywać, że większość Pań mówi o tym z dumą w głosie. Cieszą się, że Partner nie jest chłopcem, ale prawdziwym facetem, który potrafi zadbać o swoich najbliższych.
 

Fakt: Mężczyzna troszczący się o Partnerkę

Panie bardzo podkreślają również fakt, że odbierają wazektomię jako troszczenie się o ich zdrowie i branie pod uwagę ewentualnych problemów przy stosowaniu przez nie środków antykoncepcyjnych.

Mężczyzna powinien dbać o swoją Rodzinę. Jeśli tylko może sprawić, aby wszyscy jej członkowie byli zdrowi i szczęśliwi, to warto się o to postarać.

Wazektomia to znacznie więcej niż słowa „troszczę się o Ciebie Kochanie”. To są czyny. A tylko czyny liczą się w ogólnym rozrachunku. Jest wiele osób, które dużo mówią. Jeśli jednak przychodzi co do czego, chowają głowę w piasek. Warto o tym pamiętać następnym razem mówiąc, że dba się o Partnerkę. Warto po prostu o nią zadbać.
 

Mit: Mężczyzna nie może mieć dzieci

Z edukacją w tej kwestii jest coraz lepiej. Szczególnie u Pań. Mężczyźni czasem obawiają się, że będą postrzegani jako Ci, którzy nie mogą mieć dzieci. Jest to oczywiście mit.

Bezpłodność w trakcie stosunku nie jest równoznaczna z brakiem możliwości posiadania dzieci w ogóle.

Istnieje wiele metod odwrócenia zabiegu wazektomii. Szersze informacje pod tym adresem.
 

Fakt: Mężczyzna lubiący seks

Jest to naturalne. Jeśli ktoś stosuje jakikolwiek środek antykoncepcji, stosuje go z zamiarem odbycia stosunku/ów. Badania pokazują również, że pary po wazektomii częściej uprawiają seks, a doznania są lepsze.

Odbiór Pań jest podobny. Mężczyzna po wazektomii, może być bardziej atrakcyjny również z tego powodu.
 

Mit: Mężczyzna niepełnowartościowy

To mit rozsiewany głównie przez niedoinformowane osoby lub Panów, którzy po prostu nie mają odwagi poddać się zabiegowi (nie mając przy tym problemu z pełnym przerzuceniem kwestii antykoncepcji na Kobietę).

Nic podczas zabiegu wazektomii nie jest ucinane, czy upośledzane. Można powiedzieć nawet więcej, w oczach Pań mężczyzna po wazektomii wręcz zyskuje na wartości. M.in. z powodów już wcześniej wymienionych.
 

Fakt: Mężczyzna z charakterem

Poddanie się zabiegowi mikrochirurgicznemu, jakim jest wazektomia, pokazuje charakter mężczyzny. Dostrzegają to również ich Partnerki. Tzw. „prawdziwy facet” przewija się dosyć często w rozmowach z Paniami.
 

Fakt: Mężczyzna szczęśliwy

Bardzo często otrzymujemy mailowo lub telefonicznie podziękowania zarówno od Pacjentów, jak i ich Partnerek. Znaczna części wskazuje również na to, że są po prostu szczęśliwsi.

Nas to oczywiście nie dziwi. Brak stresu związanego z niechcianą ciążą. Świadomość wzięcia odpowiedzialności. Umocnienie relacji w związku. Każdy z tych aspektów istotnie wpływa na to, czy mężczyzna jest osobą szczęśliwą, odprężoną i obciążoną mniejszą ilością problemów.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (25 głosów, średnia: 4,36 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *