Pojęcie męskości, a wazektomia

Pojęcie męskości, a wazektomia

Czasem zdarza się, że Panowie boją się zabiegu wazektomii twierdząc, że po nim „stracą męskość” – „nie będą pełnowartościowymi mężczyznami”. Nie mogą być chyba w większym błędzie. Badania pokazują, że odbiór Pań jest dokładnie odwrotny. Mężczyzna po wazektomii to ktoś odpowiedzialny, nie bojący się podjąć trudnych zadań i myślący o Partnerce. Poniżej prezentujemy kilka naszym zdaniem istotnych kwestii, które warto wziąć pod uwagę:
 

Wazektomia niczego nie ucina

Kiedy zaczynaliśmy kilkanaście lat temu zabiegi wazektomii musieliśmy powtarzać na każdym kroku, że „nie ucinamy klejnotów”. Edukacja w tym temacie poszła bardzo do przodu, jednak czasem pojawia się jeszcze taki argument. Uspokajamy – całe „zewnętrze” zostaje bez zmian. Jedyne co ulega zmianie to odcięcie plemników wewnątrz. Najczęściej po kilku dniach od zabiegu nie ma już nawet śladu po rozwarstwieniu skóry (nawet jej nie przecinamy). Nie ma szwów na zewnątrz, długiego dochodzenia do siebie, etc. Przychodzimy na zabieg, po kilku dniach w ogóle zapominamy, że cokolwiek się działo.


 

Orgazm bez zmian

W dalszym ciągu podczas orgazmu Panowie mają pełnowartościowy (choć bez plemników) wytrysk. Ilość nasienia w zasadzie się nie zmniejsza (różnice do 3% objętości). Pod tym względem nasza „męskość” również nie ucierpi. Wg. wielu Pacjentów doznania są wręcz znacznie głębsze.


 

Lepszy sex

Panowie często obawiają się również, czy ich czynności seksualne będą na tym samym poziomie. Według badań nie będą… Najczęściej ulegają jeszcze poprawie. Jest to związane między innymi z brakiem stresu związanego z możliwością zajścia w ciążę przez Partnerkę.

Dodatkowo przy wazektomii nie trzeba stosować doraźnych środków antykoncepcyjnych. Ile razy zdarzyło się, że mieliście ochotę na seks, ale po kilkuminutowych poszukiwaniach prezerwatyw lub wizycie w sklepie, aby je kupić, jakoś nie było już tak spontanicznie. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o rodziców małych dzieci. Czasu i sił jest mniej i trzeba korzystać kiedy można. Szukanie przez 10 minut zabezpieczenia najczęściej oznacza, że nie będzie ono już potrzebne… Każdy Rodzic wie, o czym mówimy 🙂


 

Bycie mężczyzną w oczach Rodziny

To, czego Panowie często nie biorą pod uwagę (a powinni w pierwszej kolejności), to swój wizerunek w oczach Partnerki. Jeśli bierzemy odpowiedzialność za antykoncepcję w Rodzinie, jeżeli Partnerka nie musi przyjmować już tabletek antykoncepcyjnych, jeżeli to my poddajemy się zabiegowi medycznemu – MY zyskujemy w oczach Partnerki. Jesteśmy prawdziwą głową Rodziny, która dba i opiekuje się swoimi najbliższymi. To ważniejsze niż tysiąc deklaracji „czego to my kiedyś nie zrobimy”.


 

Weź odpowiedzialność

Panowie chcecie być naprawdę męscy? Weźcie odpowiedzialność za swoją Rodzinę. Jeśli ma ona już taki, kształt jaki chcecie – zastanówcie się poważnie nad wazektomią i bądźcie prawdziwymi mężczyznami.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Komentarze

Felix 14-08-2020 -Odpowiedz

Wśród moich znajomych obserwuję taką zależność: niechęć do wazektomii i traktowanie jej jako utrata męskości jest wprost proporcjonalne do ilości czasu poranneo jkładania włosów przez faceta i ilości bransoletek na ręku tego "mężczyzny". Prawdziwy mężczyzna nie martwi się o swoją męskość. Po prostu jest męski.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *