Pojęcie męskości, a wazektomia

Pojęcie męskości, a wazektomia

Czasem zdarza się, że Panowie boją się zabiegu wazektomii twierdząc, że po nim „stracą męskość” – „nie będą pełnowartościowymi mężczyznami”. Nie mogą być chyba w większym błędzie. Badania pokazują, że odbiór Pań jest dokładnie odwrotny. Mężczyzna po wazektomii to ktoś odpowiedzialny, nie bojący się podjąć trudnych zadań i myślący o Partnerce. Stawiający swoją Rodzinę na pierwszym miejscu. Poniżej prezentujemy kilka naszym zdaniem istotnych kwestii, które warto wziąć pod uwagę w tym temacie.

 

Wazektomia niczego nie ucina

Kiedy zaczynaliśmy przeszło 20 lat temu zabiegi wazektomii musieliśmy powtarzać na każdym kroku, że „nie ucinamy klejnotów”. Edukacja w tym temacie poszła bardzo do przodu, jednak czasem pojawia się jeszcze taki argument. Uspokajamy – całe „zewnętrze” zostaje bez zmian. Jedyne co ulega zmianie to odcięcie dopływu plemników wewnątrz. Dokładniej, przecięte (i zabezpieczone z obu końców) zostają nasieniowody transportujące plemniki do ejakulatu. Co istotne, zablokowana zostaje jedynie droga dla plemników. Nic więcej.

Najczęściej po kilku dniach od zabiegu nie ma już nawet śladu po rozwarstwieniu skóry (nawet jej nie przecinamy). Nie ma szwów na zewnątrz, długiego dochodzenia do siebie, etc. Przychodzimy na zabieg, po kilku dniach w ogóle zapominamy, że cokolwiek się działo.
 

Orgazm bez zmian

W dalszym ciągu podczas orgazmu Panowie mają pełnowartościowy (choć bez plemników) wytrysk. Ilość nasienia w zasadzie się nie zmniejsza (różnice do 3% objętości). Pod tym względem nasza „męskość” również nie ucierpi. Wg. wielu Pacjentów doznania są wręcz znacznie głębsze. Brak stresu, uznanie w oczach Partnerki, świadomość wzięcia odpowiedzialności – wszystkie te kwestie mają tu znaczenie.
 

Lepszy sex

Panowie często obawiają się również, czy ich czynności seksualne będą na tym samym poziomie. Według badań nie będą… Najczęściej ulegają jeszcze poprawie. Jest to związane między innymi z brakiem stresu związanego z możliwością zajścia w ciążę przez Partnerkę.

Dodatkowo przy wazektomii nie trzeba stosować doraźnych środków antykoncepcyjnych. Ile razy zdarzyło się, że mieliście ochotę na seks, ale po kilkuminutowych poszukiwaniach prezerwatyw lub wizycie w sklepie, aby je kupić, jakoś nie było już tak spontanicznie. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o rodziców małych dzieci. Szukanie przez 10 minut zabezpieczenia najczęściej oznacza, że nie będzie ono już potrzebne… Każdy Rodzic wie, o czym mówimy 🙂

Badania przeprowadzone w USA wykazały, iż pary po wazektomii mają średnio więcej zbliżeń niż pary stosujące inne środki antykoncepcyjne.
 

Bycie mężczyzną w oczach Rodziny

To, czego Panowie często nie biorą pod uwagę (a powinni w pierwszej kolejności), to swój wizerunek w oczach Partnerki. Jeśli bierzemy odpowiedzialność za antykoncepcję w Rodzinie, jeżeli Partnerka nie musi przyjmować już tabletek antykoncepcyjnych, jeżeli to my poddajemy się zabiegowi medycznemu. MY zyskujemy w oczach Partnerki. Jesteśmy prawdziwą głową Rodziny, która dba i opiekuje się swoimi najbliższymi.

To ważniejsze niż tysiąc deklaracji „czego to my kiedyś nie zrobimy”.

Niestety w dalszym ciągu nazbyt często na deklaracjach i mówieniu „jestem męski” się kończy. Kiedy pojawia się „sprawdzam”, nagle z takiego mężczyzny wychodzi chłopiec, który nie potrafi podjąć w zasadzie żadnej istotnej dla Rodziny decyzji.
 

Weź odpowiedzialność

Panowie chcecie być naprawdę męscy? Weźcie odpowiedzialność za swoją Rodzinę. Jeśli ma ona już taki, kształt jaki chcecie – zastanówcie się poważnie nad wazektomią. Nie za miesiąc, pół roku, kiedyś, ale dziś. Prawdziwa męskość polega na podejmowaniu decyzji, nie jedynie mówieniu o nich.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *