Badanie nasienia w warunkach domowych

badanie nasienia

Badanie nasienia w warunkach domowych

Statystyki pokazują, że coraz więcej par ma problem z założeniem rodziny. Niezdrowy tryb życia, stres, używki – to wszystko ma wpływ na naszą płodność. Nie jest to jedynie problem kobiet. Okazuje się, że w ok. 50% przypadków problem leży po stronie mężczyzn. Warto te sprawy potraktować poważnie. Do niedawna jedyną możliwością sprawdzenia jakości nasienia u mężczyzny były specjalistyczne laboratoria. Jednak na rynku pojawiły się domowe testy nasienia, które w wielu wypadach są wystarczające do podstawowego zbadania poziomu plemników.

Planujesz założenie rodziny? Może nie być tak prosto.

Najczęściej poruszamy tematy związane z wazektomią, antykoncepcją i ogólnym „zabezpieczeniem się” przed ciążą. Jednak jest również druga strona medalu. Co z osobami, dla których celem jest właśnie ciąża?

Większość mężczyzn zdaje sobie sprawę, że do wazektomii należy się przygotować. Znają procedury, planują działania. Natomiast wielu nie zdaje sobie sprawy, że kwestie posiadania dziecka również wymagają planowania. I nie mówimy tu o planie malowania pokoiku, czy planie finansowym. Chodzi o plan, jak sprawdzić i przygotować organizm, aby nie okazało się, że w najważniejszym momencie zawodzimy właśnie my. Tym bardziej, że w wielu przypadkach powrót do optymalnej formy może zająć wiele miesięcy (tak, możesz nie zaczynając dziś, możesz nie zdążyć w 2019 roku).

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie aktualnej sytuacji. W tym przypadku – czy z naszymi plemnikami jest wszystko w porządku?

Czym są testy płodności dla mężczyzn?

Wyglądem test przypomina powszechnie znany test ciążowy. Jego działanie jest bardzo proste, ale precyzyjne. Test pokaże nam, czy w naszym nasieniu znajdują się plemniki, czy też nie. A dokładniej, czy ich poziom jest wyższy niż poziom dokładności wskazany przez producenta testu (poziom dokładności jest bardzo precyzyjny).

Jak działa taki test?

Wykonanie takiego badania jest bardzo proste. Pobrane wcześniej nasienie nanosimy na płytkę testową. Następnie dolewamy specjalny płyn załączony w opakowaniu. Po około dwóch minutach otrzymujemy wyniki. Poniżej prezentujemy również film – instrukcję.

Do czego możemy je wykorzystać?

  • Znakomicie sprawdzi się jako test powtórny po zabiegu wazektomii (jeśli pierwszy test wykazał brak plemników).
  • Jest to również dobre rozwiązanie dla chcących po jakimś czasie od wykonanej wazektomii, kontrolnie sprawdzić, czy wszystko jest w porządku

Taki test można jednak stosować również w znacznie szerszym zakresie, nie związanym z wazektomią:

  • jako test sprawdzający nasienie przed staraniem się o dziecko
  • jako test kontrolny w przypadku, kiedy staramy się od dłuższego czasu o dziecko
  • profilaktyczne badanie nasienia – szczególnie polecane mężczyznom narażonym na stres lub inne czynniki mogące powodować czasową lub trwałą niepłodność
  • badanie nasienia w kierunku sprawdzenia konieczności stosowania antykoncepcji

Dlaczego warto z nich korzystać?

Powodów jest wiele. Przede wszystkim:

  • są skuteczne (dokładność 99%)
  • są szybkie – wyniki w około 10 minuty (licząc całą procedurę)
  • nie wymagają krępującej wizyty w laboratorium
  • są bezpieczne – te wysokiej jakości posiadają certyfikację CE i FDA

Gdzie taki test można kupić?

My polecamy zakup na stronie ZbadajNasienie.pl, ponieważ mieliśmy okazję go własnoręcznie sprawdzić. Są to testy sprawdzone, z certyfikacją CE i FDA. Bez problemu nadają się do wszystkich wyżej wymienionych zastosowań.

Apel do Panów

Panowie, profilaktyka jest najważniejsza. Badajcie nasienie, to nie powód do wstydu, a do dumy. Pokazuje, że jesteśmy odpowiedzialni i zależy nam nie tylko na naszym zdrowiu, ale również na zdrowiu naszych bliskich.

Żródła zewnętrzne

Strona testu nasienia, który sprawdziliśmy.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (18 głosów, średnia: 3,72 z 5)
Loading...

Komentarze

Marek 10-01-2020 -Odpowiedz

Gdzie można zamówić taki test nasienia?

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *