Czy wazektomia wydłuża życie?

długość życia

Czy wazektomia wydłuża życie?

To nieco przewrotne pytanie, ponieważ z oczywistych względów nie da się określić wprzód długości życia. Istnieje jednak wiele czynników, które wg. badań i obserwacji z pewnością wpływają zarówno na długość życia, jak i na jego komfort.

Czy to kwestia wyłącznie Partnera?

Na początek należy zadać sobie pytanie, czy wazektomia wpływa jedynie na mężczyznę. Odpowiedź po krótkiej chwili sama się nasuwa – oczywiście nie. Wzięcie odpowiedzialności za antykoncepcję w rodzinie oddziałuje na oboje Partnerów.

Mniej stresu

Stres skraca życie. To wie każdy. Stres przed zajściem w ciążę, stres o zdrowie Partnerki wreszcie stres związany ze zwykłą niepewnością sytuacji. To wszystko wpływa zarówno na nasz organizm, jak i organizm Partnerki.

Stres niestety zawsze będzie obecny w naszym życiu. Osoby po wazektomii oraz ich rodziny mają go jednak znacznie mniej. Po prostu odpada im wiele czynników ten stres powodujących.

Lepsze relacje rodzinne

Po wazektomii poprawiają się również relacje rodzinne. Więź pomiędzy Partnerami zacieśnia się. Zrobienie czegoś dla tej drugiej osoby to jasny sygnał, że jest to osoba dla nas ważna, z której zdaniem się liczymy i o której zdrowie dbamy.

Brak problemów z hormonami

Jedną z popularniejszych metod antykoncepcji są wszelkiego rodzaju preparaty wpływające na gospodarkę hormonalną Kobiety. Niestety mają dosyć dużo skutków ubocznych, a samo ich stosowanie może znacznie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie Partnerki.

Po wazektomii Partnera, Kobieta może odstawić środki antykoncepcyjne. Teraz On weźmie odpowiedzialność za antykoncepcję w Rodzinie.

Brak ciąży zagrażającej zdrowiu

Dla wielu Kobiet ciąża może być dużym zagrożeniem zarówno dla zdrowia, jak i nawet życia. Z tego powodu część par niestety rezygnuje ze współżycia lub ogranicza je w znacznym zakresie.

Po wazektomii możecie cieszyć się sobą bez obaw.

Lepsza samoocena

Wbrew niektórym opiniom, mężczyzna po wazektomii nie traci swojej „męskości”. Tak naprawdę wiele zyskuje. Nie tylko w oczach Partnerki, ale przede wszystkim we własnych. Wzięcie odpowiedzialności, zadbanie o Partnerkę, zadbanie o Rodzinę – to kwestie dla większości mężczyzn najważniejsze. Wazektomia to powód do dumy.

Więcej radości na co dzień

Zaobserwowaliśmy, że pary po wazektomii są po prostu, po ludzku szczęśliwsze. Widujemy naszych Pacjentów po roku, czy dwóch. Z niektórymi mamy kontakt po kilku latach. Większość z nich zdecydowanie wskazuje na to, że poza wszystkimi innymi plusami są po prostu szczęśliwsi, odnoszą więcej sukcesów, są bardziej pewni siebie.

Zatem do dzieła…

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *