Dobre źródła informacji na temat wazektomii

Dobre źródła informacji na temat wazektomii

26-08-2022 /Literatura/ /O wazektomii/

Choć wiedza wśród Pacjentów i ich Rodzin na temat nowoczesnych metod antykoncepcji dostępnych w Polsce bardzo się rozwinęła, otrzymujemy wiele pytań zarówno dotyczących samej metody, jak również sposobu przygotowania do zabiegu, postępowania po zabiegowego, czy spraw organizacyjnych, etc. Na każde z nich staramy się oczywiście odpowiedzieć. Często odsyłając do odpowiednich fragmentów dostępnej literatury, stron internetowych, czy artykułów. W dzisiejszym artykule postaramy się zebrać naszym zdaniem najlepsze, dostępne w języku polskim źródła wiedzy na temat wazektomii. Zapraszamy do lektury 😊

 

Strona wazektomia.com

Jest to główna strona Centrum Planowania Rodziny. Wraz z kolejnymi aktualizacjami jest rozbudowywana o kolejne działy oraz na bieżąco aktualizowana. Kiedy rozpoczynaliśmy już ponad 19 lat temu przygodę z wazektomią informacji dostępnych na temat tej metody antykoncepcji w zasadzie nie było. Oczywiście mówimy tutaj o materiałach w języku polskim. Wazektomia na świecie jest znana i wykonywana od dziesięcioleci. W tamtych czasach została podjęta decyzja, aby stworzyć portal zawierający maksimum wiedzy z tego zakresu dostępnej dla każdego. Obecnie serwis liczy ponad 500 podstron co czyni go najobszerniejszym w Polsce (w tym zakresie oczywiście). Wśród nich można znaleźć nie tylko szczegółowe informacje dotyczące samej metody, ale m.in.:

  • najbardziej aktualne zestawienie wolnych terminów na zabiegi,
  • dwa pełne ebooki,
  • najnowszą książkę dr Siwika w wersji elektronicznej,
  • filmy instruktarzowe,
  • formularze niezbędne do zabiegu wazektomii oraz rewazektomii,
  • 4 dodatkowe wersje językowe dla Pacjentów z zagranicy.

 

Blog wazektomiablog.com

Drugim źródłem wiedzy jest niniejszy blog. Staramy się odpowiadać na najczęściej zadawane pytania przez Pacjentów oraz publikować aktualności związane zarówno z Centrum Planowania Rodziny, tematem wazektomii, czy kwestiami związanymi z szeroko pojętą antykoncepcją mężczyzn oraz odpowiedzialnym planowaniem Rodziny. Odpowiedzi udzielane telefonicznie, czy mailowo często nie dają możliwości szerszego opisu otoczenia danego pytania, czy poruszanej kwestii. Blog daje znacznie większe możliwości w tym zakresie. Dodatkowo pozwala na komunikację z naszymi Pacjentami lub osobami zainteresowanymi zabiegiem poprzez moduł komentarzy.
 

Książki

Jeśli chodzi o fachową literaturę dotyczącą wazektomii, szczególnej uwadze polecamy dwie pozycje.

„Totalna Wazektomia” dr Eugeniusza Siwika. Tradycyjna wersja książki dostępna jest w dobrych księgarniach. Wersja elektroniczna udostępniona jest jednak bezpłatnie każdemu zainteresowanemu:

“Antykoncepcja. Planowanie Rodziny u progu XXI wieku” Eugeniusz Siwik, Zbigniew Lew Starowicz. Poszczególne jej części dostępne są na stronie internetowej wazektomia.com w dziale Literatura.
 

Raporty

Podstawowym raportem, który warto przeanalizować jest raport ATU- Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego. Raport oparty jest na 275 najważniejszych pracach z punktu widzenia ich wartości naukowej i poznawczej. Stanowi tak zatem swego rodzaju kompendium wiedzy z zakresu wazektomii.

Treść raportu jest bardzo przydatna, dla tych Specjalistów, którzy obecnie wykonują wazektomię, dla pacjentów, oraz innych zainteresowanych stron.

Z przetłumaczonym raportem zapoznać się można pod adresem.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *