Wazektomia – polecane źródła wiedzy przed podjęciem decyzji

Wazektomia – polecane źródła wiedzy przed podjęciem decyzji

21-06-2024 /Literatura/ /O wazektomii/

Podjecie decyzji o poddaniu się zabiegowi wazektomii powinno być poprzedzone wnikliwą analizą. Powinniśmy zebrać maksimum informacji. Skąd jednak takie informacje pozyskać? Stworzyliśmy mini poradnik w tym temacie. Serdecznie zapraszamy do lektury.

 

Strona Wazektomia.com

Największym zbiorem rzetelnych informacji na temat wazektomii oraz męskiej antykoncepcji jako takiej, z pewnością jest strona wazektomia.com Strona rozbudowywana od niemal 20 lat zawierająca kilkaset podstron zawierających tak naprawdę komplet informacji w tym temacie. Znajdziemy tam m.in.:

  • dokładny opis zasady działania wazektomii,
  • procedury i postępowania przed i po zabiegu,
  • informacje dotyczące wymaganych badań oraz formularzy,
  • internetowe wersje książek i ebooków z dziedziny wazektomii,
  • wywiady,
  • filmy instruktażowe,
  • i wiele innych.

Słowem, wszystko, czego potrzebujemy.
 

Książki dr Siwika

Znakomitym źródłem wiedzy zarówno o samej wazektomii (również historii jej rozwoju w Polsce), ale również podejściu do odpowiedzialnego planowania Rodziny są książki dr Eugeniusza Siwika. Założyciela Centrum Planowania Rodziny i prekursora zabiegów wazektomii w Polsce. Szczególnie warte uwagi:

  • „Antykoncepcja. Planowanie Rodziny u progu XXI wieku” – Eugeniusz Siwik, Zbigniew Lew Starowicz – fragmenty
  • „Uwolnić kobiety” – Eugeniusz Siwik
  • „Totalna wazektomia” – Eugeniusz Siwik – wersja PDF, wersja internetowa na stronie.

 

Raport AUA

Raport Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego, był wydarzeniem światowym w literaturze naukowej. Głowni autorzy zespołu Raportu to: Sharlip, Arnold M. Belker, Stanton Honig, Michel Labrecque, Joel L. Marmar, Lawrence S. Ross, Jay I. Sandlow, David C. Sokal . Zespół przeanalizował literaturę naukowa na temat wazektomii poczynając od 1949 roku. Raport ten w wersji przetłumaczonej jest dostępny na stronie wazektomia.com – pod adresem.
 

Nasz blog

Kolejnym miejscem wartym uwagi jest blog, na którego łamach znajduje się niniejszy artykuł. Wazektomiablog.com powstał z inicjatywy dr Eugeniusza Siwika już ponad 10 lat temu. Staramy się regularnie wprowadzać nowe treści. Treści związane nie tylko z tematem stricte wazektomii, ale również ogólnie antykoncepcji i odpowiedzialnego planowania Rodziny. Kilkaset artykułów podzielonych na kategorie z pewnością pomoże w uzyskaniu szerszego spojrzenia na tematy związane z wazektomią.

Dodatkowo, staramy się odpowiadać na wszelkie pojawiające się pytania. Czy to poprzez komentarze, czy formularz kontaktowy.
 

Filmy

Dla fanów przekazu bardziej wizualnego, kilka lat temu uruchomiliśmy kanał na YT, na którym publikujemy filmy związane z wazektomią. W ostatnim czasie pojawiły się również Shorty zawierające odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Odpowiedzi udziela dr Janusz Zajda. Jeden z dwóch lekarzy aktualnie wykonujących zabiegi wazektomii w Centrum Planowania Rodziny. Warto obejrzeć 🙂
 

SocialMedia

A co z Facebookiem, czy Instagramem? Fanów platform społecznościowych zapraszamy na nasze profile:

 

Czasem najlepiej zapytać 🙂

Temat wazektomii wbrew pozorom jest bardzo rozległy. Z drugiej strony sytuacja każdego Pacjenta może być nieco inna. Każdy z nas zmaga się z innymi wyzwaniami, ma inne preferencje, inną historię (również medyczną). Czasem zwyczajnie najłatwiej zapytać. Zadać dodatkowe pytanie. Nawet, jeśli odpowiedzieliśmy na nie raz, dziesięć razy, czy nawet sto, z wielką chęcią zrobimy to ponownie. Biorąc pod uwagę indywidualne uwarunkowania Pacjenta.

Jesteśmy tu po to, aby pomóc 🙂

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *