Mężczyzno, Dzień Matki to nie tylko święto Twojej Mamy.

Mężczyzno, Dzień Matki to nie tylko święto Twojej Mamy.

21-05-2021 /O wazektomii/

W przyszłym tygodniu obchodzimy Dzień Matki. Święto wszystkich Mam. Pamiętajmy jednak, że dla wielu z nas jest znacznie szersze święto niż początkowo byśmy przypuszczali. Przecież w większości przypadków w naszym otoczeniu jest wiele Mam…

 

Twoja Matka

Matka, która nas wychowywała, która dbała o nas i wspierała w trudnych chwilach. Jak byśmy Jej nie oceniali, najczęściej z perspektywy czasu dochodzimy do wniosku, że robiła wszystko, abyśmy wyrośli na porządnych ludzi.
Mamy Jej za co dziękować. Miło, jeśli przypominamy sobie o Niej częściej niż raz w roku. Natomiast ten dzień z pewnością jest przeznaczony dla Niej.
 

Ale czy tylko Ona?

Pytanie, czy to jedyna Matka, której jest to święto. Dla wielu z nas jest ktoś równie ważny. Ktoś, kto sprawił, że możesz nazywać się Tatą…
 

Matka Twoich Dzieci

Tą jakże ważną osobą jest Matka naszych Dzieci. Podpora naszej Rodziny, z którą widzimy się na co dzień, jednak często patrzymy na Nią nie jako na Matkę. A to błąd, ponieważ jest Ona równie ważna (jeśli nie ważniejsza) z punktu widzenia naszej Rodziny. Rodziny, którą sami założyliśmy. Za którą jesteśmy wspólnie odpowiedzialni i na której szczęściu powinno nam zależeć najbardziej.

Często po latach wypominamy dzieciom, że nie darzą wystarczającym szacunkiem swoich Mam. Jednak musimy uczciwie odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki przykład im daliśmy? Czy często pokazywaliśmy, jak Partnerka jest dla nas i dla Rodziny ważna? Czy staraliśmy się pomóc, odciążyć ją, wesprzeć w trudnej chwili? Czy byliśmy jedynie „dobrym Tatą”, który zabierał na lody, podczas kiedy to Mama musiała mierzyć się z prozą życia, wyzwaniami, kształtowaniem charakteru naszych Dzieci. Nawet jeśli nie chcemy tego przyznać otwarcie, Matka w domu najczęściej jest centralnym punktem Rodziny, który musi mierzyć się ze wszystkim, z czym pozostali członkowie Rodziny nie chcą lub nie mogą się zmierzyć.
 

Specjalny dzień dla Niej

Dzień Matki jest idealnym momentem, aby pokazać również naszej Partnerce, jak bardzo jest dla nas ważna. Jak bardzo jest ważna dla całej Naszej Rodziny. Tak, to tylko jeden dzień. Jednak od czegoś trzeba zacząć.
 

Coś wyjątkowego

Skończmy z krótkim „Dzieci, złóżcie życzenia mamie z okazji Dnia Matki”. Zorganizujcie coś wspólnie. Zróbcie coś dla Niej. Niech poczuje się wyjątkowa. W końcu to dzięki Niej, możemy nazywać się Rodziną… Niejedna Mama znacznie bardziej ucieszy się ze wspólnego wysiłku i pracy całej Rodziny nad niespodzianką specjalnie dla Niej, niż pustym „wszystkiego najlepszego” i kupionym pośpiesznie prezentem.
 

Do dzieła

Zostało jeszcze trochę czasu. Wbrew pozorom bardzo dużo czasu, aby w tym roku opracować coś naprawdę wyjątkowego. Trzymamy kciuki 🙂

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *