Podsumowanie 2018 roku – wejdź w Nowy Rok z wolną głową

Podsumowanie 2018 roku – wejdź w Nowy Rok z wolną głową

28-12-2018 /Oczami pacjenta/

Nowy, 2019 rok tuż tuż. To bardzo dobry moment na podsumowanie, refleksję i wnioski w kwestii naszych osiągnięć oraz kierunków działań w kolejnym Roku.

Czas na posumowania

Warto poświęcić kilka godzin na przemyślenie i uczciwą odpowiedź na pytanie: co w tym Roku udało się osiągnąć, a czego nie. Szczególnie w kwestiach, które na co dzień nie są aż tak kontrolowane (Rodzina, bliscy, zdrowie). O ile mniej więcej znamy nasze osiągnięcia w kwestiach zawodowych, o tyle często ciężko nam określić, jak wygląda sytuacja na polu prywatnym.

Czas na refleksję

Warto również zastanowić się, co mogliśmy zrobić lepiej. Gdzie popełniliśmy błędy, a gdzie odnieśliśmy niezamierzone sukcesy. Łatwo podsumować zaplanowane cele, które osiągnęliśmy. Trudniej ocenić porażki oraz sukcesy, których nie zakładaliśmy na początku roku.

Czas na wnioski

Pierwsze dwa punkty nie dadzą nam wiele, jeśli nie wyciągniemy odpowiednich wniosków. Pamiętajmy, aby podejść do sprawy z jednej strony ambitnie z drugiej realnie. Stawiajmy sobie wysokie cele, jednak takie, na które są szanse, aby je osiągnąć.

Pamiętajmy przy tym, aby nie były to jedynie wnioski dotyczące spraw zawodowych. Wręcz przeciwnie. Znaczna część powinna dotyczyć kwestii naszej Rodziny (w tej czy innej formie), naszego zdrowia i zdrowia naszych najbliższych, a także innych spraw z prywatnego kręgu. Tak, abyśmy po latach mogli uczciwie powiedzieć, że nasze priorytety były na odpowiednim miejscu.

Szczęśliwego Nowego Roku

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *