Prezenty, które naprawdę coś znaczą

prezenty, które mają znaczenie

Prezenty, które naprawdę coś znaczą

Mikołajki rozpoczynają sezon świąteczny. Czas przemyśleń, planów na kolejny ro , prezentów. W przypadku 06.12 najważniejszym elementem jest właśnie ta ostatnia kwestia. A przynajmniej tak sądzi wiele osób.

Czy prezenty mają znaczenie?

Być może pytanie powinno brzmieć inaczej. Czy w dobie łatwej dostępności wszystkiego, powinniśmy bardziej skupić się na przesłaniu, jakie niesie prezent, a nie na samej „rzeczy” ? Większość z nas prawdopodobnie sama mogła by kupić, to co otrzyma „w skarpecie”. Czy w takim razie taki prezent ma znaczenie? Czy kolejne skarpetki, kwiatki, czekoladki, czy nawet biżuteria są tym, co sami chcielibyśmy otrzymać?

Jak wybrać dobry prezent?

Prezent, który coś symbolizuje. Prezent, który pokazuje ile obdarowana osoba dla nas znaczy . Prezent, który nie dołączy do innych mu podobnych na samym dnie szuflady.

Dobry prezent nie koniecznie musi być drogi. Powinien jednak wiele za sobą nieść..

Jeśli mamy dzieci, przypomnijmy sobie, ile radości sprawiła nam z pozoru prosta laurka od naszego dziecka. Jej wartość materialna nie była przecież duża. Nie było to również arcydzieło. A jednak sprawiło nam tyle radości. Dlaczego?
Ponieważ było dane z głębi serca. Był to wyraz miłości i pokazanie, że jesteśmy ważni.
W zasadzie taki prezent mógłby posłużyć za definicję modelowego podarunku.

Jak wybrać prezent , który coś znaczy?

Powyższy przykład w zasadzie definiuje wszystko. Prezent musi mieć odpowiednie znaczenie. Szczególnie jeśli mówimy o osobach nam najbliższych. Prezent powinien już na wstępie mówić: jesteś dla mnie ważny/ważna, dbam o Ciebie i dziękuję Tobie, że dbasz o mnie.

Wazektomia? Brzmi ekstremalnie?

Dla wielu być może tak. Jednak znamy przypadki, w których był to prezent dla Partnerki. Dla Jej wygody, dla Jej zdrowia, dla zdjęcia z niej odpowiedzialności za antykoncepcję w Rodzinie.

To oczywiście nie jedyna opcja

Dla wielu prawdopodobnie nie jest to opcja pierwszego wyboru. Jednak postarajmy się, aby w tym roku prezenty, jakie wybierzemy dla ważnych dla nas osób nie zasiliły, po raz kolejny dna szuflady i jeszcze przed końcem tego roku nie zostały zwyczajnie zapomniane…

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *