Problem z wyborem prezentu? Może czas zmienić podejście?

Problem z wyborem prezentu? Może czas zmienić podejście?

08-12-2023 /Antykoncepcja/

Za nami Mikołajki. Mamy nadzieję, że każdy otrzymał mały drobiazg w skarpecie 🙂 Grudzień to czas przygotowań do świąt, (mamy nadzieję) chwili spokoju i przemyśleń. To również czas gorączkowych poszukiwań idealnych prezentów dla najbliższych. Coraz trudniej jednak wybrać odpowiedni podarunek. Może błędnie myślimy, czym taki prezent naprawdę powinien być?

 

Świat pełen możliwości materialnych

Żyjemy w czasach, w których „wszystko jest dostępne”. Mamy wiele opcji. Może nawet, w niektórych przypadkach, zbyt wiele. Najczęściej jesteśmy ograniczeni pewnym zakresem możliwości finansowych. Jednak, czasem w krótszej, czasem w dłuższej perspektywie czasowej, możemy sobie pozwolić na wiele z nich. Oczywiście nie na wszystkie, nie zawsze na dokładnie te wymarzone. Z drugiej strony, mamy wrażenie, że prezenty kupowane zarówno sobie, jak i innym coraz częściej mają coraz mniejsze znaczenie. Duży wybór tworzy iluzję, że „wszystko jest dostępne”. Stąd trudno jest znaleźć coś naprawdę wyjątkowego… coś innego.
 

Co tak naprawdę powinno być ważne przy wyborze prezentu?

Szukając prezentu zapominamy, że nie chodzi o tę konkretną „rzecz”. Prezenty powinny pokazywać osobie obdarowanej, że o niej myślimy. Oddawać nasze starania o wybranie czegoś, co naprawdę sprawi jej przyjemność. Prezenty powinny mówić „jesteś dla mnie ważny / ważna”. Oczywiście kolejna biżuteria, koszulka, gra, czy kwiatki ucieszą osobę, która je dostanie. Jednak czy przekażą to na czym nam zależy? Pierścionek jest rzeczywiście inny od tego z poprzedniego roku. W poprzednie mikołajki były czerwone róże – teraz ładny zimowy bukiecik. Koszulka nie jest przecież taka sama, jak w tamtym roku. Ma inny napis… Czy zawsze więc to ta konkretna „rzecz” kryje się za wspaniałym, trafionym prezentem? Co decyduje o tym, że prezent jest jednak wyjątkowy?
 

Może czas to zmienić?

Być może w tym roku warto zastanowić się nad zmianą takiego podejścia. Może warto pomyśleć o nieszablonowych prezentach dla Najbliższych. Prezentach, które niosą coś więcej. Które pokazują, że nam zależy.
Być może ich fizyczna forma, wygląd, funkcjonalność nie koniecznie są najważniejsze. Być może znacznie ważniejsze jest pokazanie starań, uczuć ukrytych w prezencie, szerszego przesłania z nim idącego.
 

Ale jakie ma to powiązanie z wazektomią?

Absolutnie nie sugerujemy, że każdy mężczyzna powinien wykonać wazektomię (zdecydowanie nie każdy!). Choć jest to prezent, który jest nieszablonowy i pokazuje Partnerce, że nie tylko mówimy, że nam zależy, ale rzeczywiście się o nią troszczymy.

Być może tym roku spróbujmy po prostu podejść do tematu prezentów nieco inaczej. Gwarantujemy, że obdarowani będą bardziej ucieszeni z czegoś co ich miło zaskoczy, niż z nowej formy zeszłorocznego prezentu (który był formą prezentu sprzed dwóch lat, który był formą sprzed… itd.).

Być może warto w tym roku postawić nie tyle na część fizyczną prezent, a na przesłanie jakie niesie.

Oczywiście to tylko sugestia 🙂

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (3 głosów, średnia: 2,33 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *