Wazektomia.com dołącza do kampanii walki z wirusem HIV

wazektomia-kampania-hiv-aids

Wazektomia.com dołącza do kampanii walki z wirusem HIV

01-07-2016 /Antykoncepcja/ /Sex/

Temat HIV i AIDS ucichł nieco w szumie medialnym, jednak jest to w dalszym ciągu jedno z największych zagrożeń ludzkości. Ponieważ naszą naczelną zasadą jest edukowanie społeczeństwa w zakresie odpowiedzialnego planowania rodziny oraz dostępnych metod antykoncepcji, z dużą powagą przyjęliśmy zaproszenie do kampanii dotyczącej walki z wirusem HIV i wywoływaną przez niego chorobą AIDS.

Odpowiedzialne planowanie rodziny, a HIV

Odpowiedzialne planowanie rodziny to przede wszystkim zapewnienie zarówno rodzicom, jak i dzieciom (obecnym i przyszłym) pełnego bezpieczeństwa. Również (a może w szczególności) w zakresie zdrowia.
Okazuje się, że wielu rodziców nie ma pojęcia o zakażeniu HIV u siebie lub u partnera. Rodzi to olbrzymie zagrożenie, ponieważ HIV może zostać przeniesione podczas ciąży na dziecko. To niestety nie są pojedyncze przypadki. Lekarze i specjaliści alarmują – coraz więcej rodziców zgłasza się do szpitali z dziećmi z problemami immunologicznymi. Często są one latami nieprawidłowo leczone. Dopiero po pewnym czasie okazuje się, że to HIV. Gdyby od początku były leczone prawidłowo ich szanse na długie życie byłyby znacznie wyższe. W skrajnych przypadkach do szpitali zgłaszają się rodzice z dziećmi już posiadającymi AIDS. Ich szanse na przeżycie maleją w znacznym stopniu. Zadbajmy o to zawczasu, zróbmy prosty test i miejmy pewność, że częste choroby dziecka to tylko drobne zaburzenia, a nie coś o wiele groźniejszego.

Antykoncepcja, a HIV

W praktyce nie ma antykoncepcji, która chroniłaby przed HIV. Metody takie jak prezerwatywy mogą jedynie zniwelować szanse zakażenia. Warto o tym pamiętać zwłaszcza przy okazji stosunków z osobami nieznajomymi, nie będącymi naszymi stałymi partnerami. Sex jest dla osób odpowiedzialnych. Jeśli masz wątpliwości, zrób test. W zasadzie każda osoba dorosła uprawiająca sex powinna wykonać taki test. Wiele osób nie ma pojęcia, że są nosicielami. Nieświadomie przenoszą wirusa na innych.

HIV to nie tylko sex

Do zakażenia wirusem HIV może dojść nie tylko w przypadku kontaktu seksualnego. Każdy kontakt z krwią lub innymi płynami zarażonego może powodować przeniesienie wirusa. Z tego powodu zaleca się okresowe sprawdzanie krwi w zasadzie każdemu – zarówno dorosłym, jak i dzieciom. To zbyt poważna sprawa, aby ją marginalizować. Tym bardziej, że skutki mogą być opłakane.

Zbadaj się, jak najszybciej – możesz to zrobić w domu

Jeśli od zawsze masz wymówkę, że nie chcesz jechać do laboratorium, wstydzisz się lub boisz oceny innych, zamów test do domu. Nie żyj w niepewności – po prostu sprawdź.

Zbadaj najbliższych

Zadbaj również o bliskich. To, że Twoja żona / mąż, czy dzieci nie mają objawów, nie oznacza, że nie są nosicielami HIV. Sprawdź dla własnego i ich spokoju. Pamiętaj, że leczone HIV może nigdy nie przekształcić się w AIDS. Warto więc wykonać taki test.

Jak wygląda badanie HIV w domu?

1. Zamawiamy test
2. Specjalnym aparatem dołączonym do zestawu pobieramy kroplę krwi z palca
3. Nanosimy na test
4. Oczekujemy na wynik
5. I to już wszystko – mamy pewność – wiemy na czym stoimy.

HIV i AIDS to 1,5 MILIONA zgonów rocznie

Tematem warto się zainteresować, ponieważ według WHO HIV i AIDS zabija nawet 1,5 MILIONA ludzi rocznie. To liczba odpowiadająca mniej więcej wszystkim mieszkańcom Warszawy. Każdego roku! Najgorsze jest to, że ponad 17 MILIONÓW ludzi w ogóle nie wie, że jest zakażonych. To 17 milionów osób, które każdego dnia mogą zarazić kolejne osoby.

HIV to też problem Polski

Wbrew pozorom HIV i AIDS to nie tylko problem Afryki, czy innych obszarów mniej rozwiniętych. Do końca 2015 roku zarejestrowano w Polsce ponad 1300 przypadków zgonów związanych z HIV i AIDS. Ponieważ testy HIV do niedawna były trudno dostępne i wiązały się z często zawstydzającą wizytą w laboratorium, szacuje się, że olbrzymia ilość ludzi w Polsce w ogóle nie wie o swoim zakażeniu.

Dlaczego warto zakupić taki test

1. Każdy powinien się zbadać
2. Nie musimy już iść do laboratorium
3. Testy otrzymujemy w anonimowej paczce
4. Przestajemy żyć w nieświadomości zarówno w kwestii swojego zdrowia, jak i najbliższych

Bądź odpowiedzialny

Drogi Czytelniku tego artykułu. Trafiłeś tu, ponieważ zastanawiasz się (Ty lub Twój Partner) nad zabiegiem wazektomii – nad wzięciem odpowiedzialności za antykoncepcję w Rodzinie. Test HIV to kolejna kwestia, która wymaga wzięcia odpowiedzialności i zdecydowanych działań. Zamów test już dziś.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Komentarze

Karol 02-09-2016 -Odpowiedz

Fajnie że angażujecie się w takie akcje.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *