Wazektomia FAQ mniej oczywiste, część 2

Wazektomia FAQ mniej oczywiste, część 2

29-04-2022 /Pytania i odpowiedzi/

Pierwsza część odpowiedzi na mniej oczywiste pytania spotkała się z dużym zainteresowaniem czytelników bloga, stąd postanowiliśmy kontynuować tę serię. W dzisiejszym artykule zajmiemy się kolejnymi zagadnieniami, które nurtowały Pacjentów. Zapraszamy do lektury.

 

Czy po wazektomii od razu mogę mieć stosunki?

Zalecamy kilka dni wstrzemięźliwości (tydzień). Choć z doświadczenia wiemy, że Pacjenci różnie podchodzą do tego tematu. Warto jednak dać organizmowi kilka dni na regenerację. Pełny zestaw zaleceń po zabiegu można znaleźć tutaj: Zalecenia po zabiegu wazektomii

Warto również pamiętać, iż do czasu potwierdzenia braku plemników w nasieniu, powinniśmy stosować dodatkową antykoncepcję.
 

Co oznaczają martwe plemniki w badaniu nasienia po wazektomii?

W większości przypadków nie jest to powód do niepokoju. Najczęstszym powodem plemników w nasieniu jest sytuacja, w której nie wszystkie zostały jeszcze „wypłukane”. Warto powtórzyć badanie po co najmniej kilku dodatkowych ejakulacjach.

Pamiętajmy, że zabieg wazektomii odcina dopływ nowych plemników do ejakulatu. Te, które zostały wyprodukowane wcześniej nadal mogą być obecne w nasieniu. Stąd konieczność ich „wypłukania”.
 

Czy mogę wybrać konkretną godzinę zabiegu?

Tak, oczywiście. Pacjenci umawiani są na konkretne godziny. Staramy się, aby szczególnie w obecnej sytuacji, Pacjenci praktycznie nie mieli ze sobą styczności. Takie rozwiązanie zapewnia również znacznie większy komfort dla często lekko zestresowanego Pacjenta, oczekującego na zabieg 😊
 

Czy planujemy zabiegi w mieście XY?

Aktualna lista lokalizacji, w których operujemy znajduje się na stronie wazektomia.com. Na tę chwilę nie mamy planów ekspansji na kolejne lokalizacje. Wynika to z kilku powodów:

  • Proces weryfikacji i dostosowania standardów zapewniających odpowiedni komfort i bezpieczeństwo Pacjentów jest długi i wymaga częstych wizyt w danym ośrodku.
  • Obecnie w Centrum Planowania Rodziny operuje dwóch lekarzy (dr Siwik oraz dr Kretowicz). Mimo, iż to 2x więcej niż w poprzednich latach, zainteresowanie zabiegami jest na tyle duże, że trudno byłoby operować np. w 20 ośrodkach w całej Polsce.
  • Częste podróże wymagałyby większej ilości dni przeznaczonych nie na operowanie, a odpoczynek po podróży. Co w rezultacie przełożyłoby się wręcz na zmniejszenie ilości dostępnych terminów dla naszych Pacjentów.

 

Czy schorzenie XY jest przeciwwskazaniem do wykonania wazektomii?

Jedną z większych zalet wazektomii jest fakt, iż może być zastosowana praktycznie u każdego. Każda sytuacja jest jednak inna. Jeśli Pacjenci mają wątpliwości, czy w ich konkretnym przypadku wazektomia jest możliwa, analizujemy wspólnie tę sytuację i podejmujemy decyzję. Można jednak powiedzieć, iż w 99% przypadków schorzenie XY nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu wazektomii.
 

Zachęcamy do zadawania pytań

Kto pyta, nie błądzi. Zachęcamy do zadawania kolejnych pytań. Czy to w formie komentarzy, wiadomości prywatnych, maili. Na wszystkie staramy się w miarę możliwości odpisywać.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *