WVD 2016 w Polsce – videorelacja

wazektomia 2016 videorelacja

WVD 2016 w Polsce – videorelacja

23.11.2016 w Centrum Planowania Rodziny w Warszawie obchodziliśmy polską edycję Światowego Dnia Wazektomii. Z tej okazji przeprowadziliśmy 10 bezpłatnych zabiegów wazektomii.

Światowy Dzień Wazektomii edycja Polska

Punkt 10 rozpoczęto przyjmowanie pierwszych Pacjentów. Podobnie, jak to miało miejsce na całym świecie – tego dnia wszystkie zabiegi były przeprowadzone bezpłatnie. W zasadzie jedynym warunkiem niemedycznym była zgoda na przeprowadzenie i nagranie krótkiego wywiadu. Dzięki temu nie tylko możemy pokazać, jak zabieg i przygotowania wyglądają „od kuchni”, ale również pokazać same reakcje Pacjentów oraz indywidualne sytuacje, które skłoniły ich do podjęcia decyzji o poddaniu się wazektomii.

Videorelacja

Poniżej zapraszamy do obejrzenia pełnej videorelacji z tego wydarzenia.

Krótkie wywiady

Z Pacjentami przeprowadziliśmy wywiady. Oczywiście w wideorelacji umieściliśmy jedynie fragmenty wypowiedzi – pełne wywiady zajęłyby prawdopodobnie kilka godzin, a całość z oczywistych względów byłaby trudna do obejrzenia. Sumaryczne odpowiedzi na kilka najistotniejszych pytań publikujemy poniżej.

Potomstwo

W tym roku wszyscy nasi Pacjenci tego dnia mieli już dzieci. Od jednego do trójki. W różnym wieku. Część Pacjentów miała kilku miesięczne Pociechy, część prawie już dorosłe dzieci. W każdym jednak przypadku widać było, że decyzja o wazektomii nie wynika z zawodu i problemów związanymi z wychowaniem dzieci, a troską o nie i chęcią zapewnienia im jak najlepszej przyszłości. Widać, że byli to odpowiedzialni, kochający Rodzice.

Przyczyny decyzji

Najczęściej podawaną przyczyną była chęć odciążenia Partnerki w kwestii antykoncepcji oraz problemy zdrowotne przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej. Drugim powodem była chęć posiadania niemal 100% pewności, że kolejnej ciąży już nie będzie i uniknięcie stresów towarzyszących doraźnej antykoncepcji.

Odczucia po zabiegu wazektomii

W zasadzie żaden z Pacjentów się nie skarżył. Widać było ulgę po wyjściu z gabinetu. To zrozumiałe, pomimo szczerych chęci i świadomości, że robi się coś dla dobra Rodziny, stres w takiej sytuacji jest nieunikniony. Na szczęście po zabiegu emocje szybko opadały i ustępowały radości i zadowoleniu z podjętej decyzji.

Jak widać, nie ma czego się bać

Jak widać na filmie, wazektomia to drobny zabieg, którego nie należy się bać. Drobny zabieg, jednak niosący za sobą dużo pozytywów i znacznie podnoszący komfort życia całej Rodziny.

Jeśli również i dla Ciebie Rodzina jest najważniejsza, zadaj sobie poważne pytanie: czy nie warto pomyśleć o zdrowszej i pewniejszej formie antykoncepcji…

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Komentarze

Marcin 17-12-2016 -Odpowiedz

Bylem uczestnikiem tego wspaniałego DNIA obecnie czuję sie swietnie nie ma nawet sladu po jakimkolwiek zabiegu naprawde Bardzo Dziękuje obsadzie i Doktorowi i czekam niecierpliwie ale pewnie do badnia nasienia.Zachęcam mężczyzn obawiajacych sie dyskomfortu podczas stosunkow z partnerka samego zabiegu naprawdę nie ma czego sie bac jest suuuper

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *