Światowy Dzień Wazektomii 2021

Światowy Dzień Wazektomii 2021

12-11-2021 /O wazektomii/

Po raz kolejny w listopadzie obchodzimy Światowy Dzień Wazektomii. Dzień nastawiony na popularyzację nowoczesnych i bezpiecznych metod antykoncepcji. W tym roku główne wydarzenia będą rozłożone w czasie i zajmą prawie dwa tygodnie.

 

Gdzie odbywa się Światowy Dzień Wazektomii w 2021?

Główna „stacjonarna” część wydarzenia odbywa się w USA. Natomiast poszczególne wydarzenia będą relacjonowane i dostępne w Internecie za pomocą platform Facebook i Zoom. W poprzednim roku, z uwagi na covid-19 zmieniono nieco formę wydarzenia. Być może po zakończeniu pandemii przedsięwzięcie wróci do pierwotnego kształtu.
 

Cele tegorocznej edycji

Tradycyjnie głównym celem tego dnia jest szerzenie wiedzy na temat skutecznych i odpowiedzialnych metod antykoncepcji na całym świecie. Zwiększanie świadomości społeczeństwa, uwypuklenie problemów i wyzwań w kwestii kontroli narodzin, jakie stoją nie tylko przed społecznościami lokalnymi, ale również przed całym światem. Z uwagi, iż znaczna część wydarzenia będzie dostępna w Internecie, daje to unikalną możliwość dotarcia do znacznie szerszego grona odbiorców.
 

Plan Tegorocznej edycji

W tym roku główne obchody Światowego Dnia Wazektomii zostały podzielone na kilka etapów:

  • 07-16.11.2021 Tour po USA – wydarzenia o tyle ciekawe, iż po raz pierwszy zostanie wykorzystany mobilny gabinet na kołach. Trasa przejazdu biegnie z Des Moines, Iowa do Nowego Yorku,
  • 13.11.2021 Konferencja na temat wazektomii,
  • 17.11.2021 Sympozjum dostępne na żywo na Facebook i Zoom,
  • 18-19.11.2021 24-hour Global Celebration Event – prezentujący zarówno kliniki, pacjentów, jak również reprezentantów władz lokalnych na całym świecie.

Więcej informacji odnośnie wydarzenia dostępnych jest tutaj: https://wvd.org/
 

W tym roku jeszcze możesz wykonać wazektomię

Z uwagi na aktualną sytuację, nie planujemy oddzielnego wydarzenia dotyczącego dnia wazektomii w Polsce, jednak zapraszamy oczywiście na zabiegi. Przy okazji odpowiadając na często padające pytanie: Tak, rejestrując się w listopadzie możemy jeszcze wykonać zabieg wazektomii w 2021 roku.

Serdecznie zapraszamy

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *