Światowy Dzień wazektomii – jak wydarzenie zmieniało się na przestrzeni lat

swiatowy-dzien-wazektomii-2019

Światowy Dzień wazektomii – jak wydarzenie zmieniało się na przestrzeni lat

22-11-2019 /Antykoncepcja/ /O wazektomii/

Światowy dzień wazektomii – to już w tym tygodniu. W tym roku nie jest to jednak jeden dzień, a cały tydzień! Zapraszamy do przeczytania artykułu i uzyskania informacji na temat wydarzenia na temat tego szczególnego wydarzenia.

Dzień wazektomii 2019

W tym roku główną bazą wypadowa będzie Kolumbia. Jednak nie będzie to jedna konkretna lokalizacja, a każdego dnia inny region. Całość rozpoczęła konferencja w Bogocie 18 listopada.

Celem przewodnim konferencji jest „wazektomia oraz zaangażowanie mężczyzn w zdrowie seksualne oraz planowanie rodziny”.

Trochę historii

Edycja 2019 to nie pierwszy dzień wazektomii. Jest to już siódma edycja tego wydarzenia. Poza szerzeniem informacji na temat nowoczesnych metod antykoncepcji w czasem bardzo niedostępnych regionach, jednym z ważniejszych elementów jest wykonywanie bezpłatnych zabiegów wazektomii. Statystyki są imponujące:

  • 2013 r. w ramach tego dnia wykonano 996 zabiegów.
  • Już rok później zabiegów było prawie 5000. To pięciokrotny przyrost!
  • W kolejnym roku wydarzenia (tym razem z głównym ośrodkiem z na Bali w Indonezji) wykonano 7500 zabiegów na całym świecie.
  • Kolejne lata to również bardzo dynamiczny rozwój inicjatywy. W 2016 r. zabiegów wykonano około 10 000.
  • W 2017 roku było to już 15 000
  • W 2018 mimo różnego rodzaju problemów organizacyjnych udało się wykonać 16 000 zabiegów nasz całym świecie.

Początki

Początki były trudne, ponieważ niewiele osób poza USA wiedziało tak naprawdę czym jest wazektomia. Trzeba przyznać, że Polska na tym tle i tak wypadała całkiem dobrze. Jednak niewielu było lekarzy szczególnie w mniej cywilizowanych częściach świata. I nie mówimy tutaj o Afryce, ale nawet o Środkowo-Wschodniej Europie. Z tego względu początki były dosyć trudne jednak wydarzenie rok do roku cieszy się coraz większą popularnością i ekspozycją mediów. Skuteczność metody i mała uciążliwość jej wykonania zdecydowanie pomaga w zdobyciu coraz większej popularności.

Polskie Akcenty

Centrum Planowania Rodziny oraz Dr Eugeniusz Siwik (prekursor metody wazektomii w Polsce) od samego początku uczestniczą w wydarzeniach związanych z ze Światowym Dniem Wazektomii. Do tej pory przeprowadziliśmy już kilkadziesiąt bezpłatnych zabiegów w ramach tej inicjatywy.

Warto zobaczyć relację z poprzednich edycji w Polsce


Pamiętaj, każdy dzień jest dobry na podjęcie decyzji

Nie potrzebujesz specjalnego dnia czy wydarzenia aby podjąć decyzję i wziąć odpowiedzialność za antykoncepcję w rodzinie. To także wzięcia odpowiedzialności za zdrowie twojej partnerki oraz dowód na to że jesteś prawdziwą głową rodziny.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *